Jump to content
Dogomania

Strachliwa Nelka


wlascicielkaneli

Recommended Posts

WItam.Mam problem jak wielu z was.Wziełam ze schroniska 3 miesieczna suczke,nie przebywala tam dlugo bo podobno tylko 2 dni,podczas gdzy inne szczeniaki ruszyly w strone drzwi ,ona siedziala cicho w kąciku,w domu rozbrykala sie strasznie a z czasami mialam dosc :D ale problem w tym ze jak idzie na pole i zaszczeka pies to odrazu zawraca do domu,ma znajomego psa ktorego szczekania sie nie boi no chyba ze sie kloci z innym psem to wtedy ucieka,boi sie odejsc daleko od domu,boi sie obcych ludzi,boi sie halasu, z tego co zauwazylam na polu wobec innych psow jest ulegla bo kladize sie na plecy widze ze chcialaby sie pobawic ale sie boi,w domu jest calkiem inna,bawi sie,gryzie i nie boi,wiem ze to dlatego ze czuje sie bezpieczna ale co zrobic zeby przestala sie bac tego wszystkieg? jest u mnie 2 miesiace .

Link to comment
Share on other sites

Staraj się socjalizować psiaka jak tylko jest ku temu okazja; zabieraj ją w miejsca gdzie są inne psiaki (choćby za płotem) i inni ludzie, oraz w miejsca gdzie jest ruch samochodowy, rowerowy itd.
Generalnie -staraj się ją spokojnie, powoli przyzwyczajać do tych wszystkich strachów - im częściej będzie się z nimi spotykać i nie stanie jej się nic złego, tym szybciej przestanie się wycofywać.

Naucz ją chodzenia na luźnej smyczy, żeby nie powodować napięcia, a następnie - jak grzecznie i dzielnie idzie - nagradzaj zabawą albo pochwałą głosową czy smaczkiem. Jak się boi - zatrzymaj się, udawaj że nic się nie dzieje, poczekaj aż przestanie panikować i idź dalej. Bądź dla niej wzorem - psy wprawdzie nie naśladują naszego zachowania bezpośrednio, ale pewny siebie przewodnik częściowo wzmacnia pewność siebie pupila, i odwrotnie - jak Ty się boisz, to i pies traci "podparcie".

Staraj się też skupiać ją na sobie, bawcie się jak najczęściej na dworze, ćwiczcie tam posłuszeństwo - skupiaj ją na sobie, zamiast na analizie zagrożeń.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...