Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
immortal

Dawkowanie sylimarol 35 mg dawkowanie

Recommended Posts

Może ktoś się orientuje ile mogę dawać tabletek sylimarolu 35 dla psa 7 kg bo każdy mówi co innego, dla człowieka podaje się 6 sztuk dziennie, czy dawka 3 tab. dla psa jest ok? Substancją czynną jest ostropest plamisty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem niestety, wiem że właśnie sylimaryna od której nazwę ma sylimarol jest otrzymywana z łupin ostropestu czyli pewnie to 35 mg które jest na opakowaniu odnosi się do sylimaryny. Może odpowie ktoś bardziej zorientowany a jeśli nie to w aptece muszą wiedzieć takie informacje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='brazowa1']immortal,napisz cos więcej. Dlaczego zacząłes podawac,jak długo,kiedy była poprawa i czym charakteryzuje sie to ziółko? dlaczego tak pomaga?[/QUOTE]
Ostropest odtruwa wątrobę i ją regeneruje, przy okazji działając korzystnie na nerki. Najlepiej kupować całe ziarna i mielić je w młynku samodzielnie, podając w ciągu kilku dni od zdrobnienia - wtedy zachowują wszystkie właściwości. Podajemy pół lub całą łyżeczkę na psa, w zależności od jego wielkości.
Mój pies miał podrażnioną wątrobę po przebytej babeszjozie - podwyższona próba wątroba i widoczne lekkie odstępstwa od normy w obrazie USG. Przy tabletkach z apteki (hepatil, essentiale forte, sylimalor) poprawa była powolna. Po kilkumiesięcznej terapii ostropestem widzę, że ALAT spada nieco szybciej. Do tego przyczyniła się zapewne również bardziej naturalna dieta. Ważne, aby zioło podawać długoterminowo, aby osiągnąć zamierzony rezultat. Edited by immortal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×