Jump to content
Dogomania

Rtg


cockermaister

Recommended Posts

[quote name='Impresja&Simarilion']pshemcod, strasznie jesteś przemądrzały...Przejrzałam cały temat. Ksylazyna wywołuje wymioty. Jeste nawet czasem stosowana do wywołania wymiotów, jak coś zje coś czego nie powinien. Tak mnie uczą na studiach :) Teorie są różne,ale ogólnie pies nie powininj jesc 3-4 godziny przed podaniem premedykacji.

Co do chondroprotektyków to myslę, że o tym jak je podaać powinen zadecydować ortopeda a nie ty. Bo chordroprotektyki są różne i dysplazja też dysplazji nie równa.

Ile lat ma twój pies z dysplazją? Nie boisz się że jaka nasilona aktywność fizyczna może się odbić za parę lat na jego sprawności?[/QUOTE]

W lecznicach nie daje się ksylozyny. Daje się najczęściej propofol .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam serdecznie, co prawda Twój pies nie jest moim pacjentem ale ja na Twoim miejscu zadzwoniła bym do lecznicy powiedziala o poprawie po lekach i spytała co robić dalej. Jedno jest pewne, pies z dysplazją powinien mieć ograniczony ruch, może spacerować, odrobinę pobiegać, ale częste intensywne zabawy z innymi psami nie są wskazane.

Co do premedykacji to jak najbardziej ksylazyna. Propofol nie jest lekiem stosowanym do premedykacji, a do indukcji znieczulenia i nie powiedziała bym że tak często jak pisze pshemcod.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vetches']Witam serdecznie, co prawda Twój pies nie jest moim pacjentem ale ja na Twoim miejscu zadzwoniła bym do lecznicy powiedziala o poprawie po lekach i spytała co robić dalej. Jedno jest pewne, pies z dysplazją powinien mieć ograniczony ruch, może spacerować, odrobinę pobiegać, ale częste intensywne zabawy z innymi psami nie są wskazane.

Co do premedykacji to jak najbardziej ksylazyna. Propofol nie jest lekiem stosowanym do premedykacji, a do indukcji znieczulenia i nie powiedziała bym że tak często jak pisze pshemcod.[/QUOTE]

Pewnie prześwietlałaś tyle psów i wiesz więcej. O dziwo, użytkownik który założył ten wątek nie przejechał się na moich poradach . Nie rozumiem twojego tonu wypowiedzenia, nie popartego żadnymi argumentami, tylko "bo tak" .

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem kim jesteś ale na pewno nie lekarzem weterynarii skoro mylisz premedykację z indukcją, niepoprawnie podajesz nazwę leku co budzi wątpliwości. Żeby udzielać porad trzeba mieć pewność, zwierzę to nie zabawka, czasami z pozoru prosta porada może się sończyć nieszczęściem.

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie :) ja nie chciałam wywołać kłótni :roll:
oczywiście w agility moja sunia już nie biega i biegać nie będzie bo weterynarz nam zabronił. Teraz staram się aby dużo pływała,ale pogoda nam tego nie ułatwia.Ona jest raczej spokojną suczką i jak biega to zawsze spokojnie i nie za szybko,ale czasem ma takie dni,że chce szaleć i bawić się z moją drugą spanielką.Jak już zaczyna się bawić to nie tak żeby "paść na pysk" :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Impresja&Simarilion']cockermaister, a lekarz zalecił wam jakieś chondroprotektyki?[/QUOTE]

nie za bardzo wiem co to jest :oops: ale nic o takim czymś nie mówił...
ona miała jeść tylko te tabletki:[url]http://www.krakvet.pl/dolfos-arthrofos-preparat-mineralno-witaminowy-psow-90tab-p-8328.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

czytasz skład jak dajec coś psu? zastanawiasz się dlaczego lekarz to zaleca czy po prostu dajesz?
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Skład tabletki (1 g):[/FONT][/COLOR][TABLE="class: tabela2"]
[TR]
[TD]Siarczan glukozaminy[/TD]
[TD="class: prawa"]300 mg[/TD]
[TD]Magnez[/TD]
[TD="class: prawa"]1 mg[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Siarczan chondroityny[/TD]
[TD="class: prawa"]250 mg[/TD]
[TD]Miedź w formie organicznej[/TD]
[TD="class: prawa"]1 mg[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Witamina C[/TD]
[TD="class: prawa"]25 mg[/TD]
[TD]Mangan w formie organicznej[/TD]
[TD="class: prawa"]1,15 mg

[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Impresja&Simarilion']wiesz co twoje porady, że pies z dysplazją może biegać w agility to jest robienie krzywdy psu...[/QUOTE]

Szkoda gadać . Przecież wiesz lepiej. Daj sobie spokój, wymuszasz uległość, a napewno jej nie dostaniesz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pshemcod']Szkoda gadać . Przecież wiesz lepiej. Daj sobie spokój, wymuszasz uległość, a napewno jej nie dostaniesz.[/QUOTE]

Dziecko, a które to technikum wet. tak uczy, że pies z dysplazją może uprawiać wyczyn ? Poucz sie przez wakacje bo na lekcjach to chyba spałeś.
I rozumiem młodzieńczą butę ale przyhamuj trochę bo nie tylko z rówieśnikami masz tu do czynienia i bardziej sie ośmieszasz niz komukolwiek zaimponujesz "wiedzą"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Dziecko, a które to technikum wet. tak uczy, że pies z dysplazją może uprawiać wyczyn ? Poucz sie przez wakacje bo na lekcjach to chyba spałeś.
I rozumiem młodzieńczą butę ale przyhamuj trochę bo nie tylko z rówieśnikami masz tu do czynienia i bardziej sie ośmieszasz niz komukolwiek zaimponujesz "wiedzą"[/QUOTE]

Dysplazja, dysplazji nie równa. Jeśli jest naprawdę delikatna, to jak trochę poszaleje to się nic nie stanie. Ale jeśli ma dysplazję "E" to może zrobić krzywdę. Nie możesz brać mojej wypowiedzi na serio śmiertelnie. Tylko głupi w internecie prawdy szuka .

Edited by pshemcod
Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Dziecko, a które to technikum wet. tak uczy, że pies z dysplazją może uprawiać wyczyn ? Poucz sie przez wakacje bo na lekcjach to chyba spałeś.
I rozumiem młodzieńczą butę ale przyhamuj trochę bo nie tylko z rówieśnikami masz tu do czynienia i bardziej sie ośmieszasz niz komukolwiek zaimponujesz "wiedzą"[/QUOTE]

I ZNOWU WYCIECZKI OSOBISTE. Jakoś nie zbytnio dajesz z siebie wzór do naśladowania takimi o to właśnie wypowiedziami .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...