Jump to content
Dogomania

bernenczyki a woda


olala

Recommended Posts

czesc :)

czytalam ze bernenczyki lubia wode w kazdej postaci :) , ale moj to chyba jest tego zaprzeczeniem :) , czy wasze bernenczyki lubia wode ? bo moj ( 8 miesiecy ) np jak pada deszcz i wychodze z nim na spacer to nie wejdzie do kaluzy , tylko stanie podniesie jedna lape, druga i omija kaluze, a robi to w taki sposob ze ja pekam ze smiechu :) na spacerze w lesie plynie sobie taki wiekszy strumyk, jeszcze ani razu nie probowal wejsc do wody , ja o specjalnie nie zmuszam jak nie chce to nie :), tylko sie zastanawiam czy ta niechec do mokrego ;) mu przejdzie :)

ola i aslan

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moj Benek nie opusci zadnej okazji do spotkania z woda trzeciego stopnia :lol:

W przeciwienstwie do Twojego pieska, moj ciagnie do kazdej kaluzy (jak wlazl do jednej i zaczal sie tarzac w wodzie, to potem nie moglem go domyc :) ), na spacerach tez nie omija wody :) Strumyczki, kaluze, zalew, rzeka - Benio widzi w tym tylko frajde, hehe I dosc czesto sie naburmusza, jesli nie pozwole mu wejsc do wody... Wychodzenie w deszczu?... z tym jest maly problem, bo moj leniuch boi sie spadajacych kropli :) pewnie sobie mysli "po co narazac sie na niebezpieczenstwo? zostane w domu" :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

hej :)

i niestety " wstręt" do wody Aslanowi nie przeszedł :) , nawet jak były upalne dni to nawyzej woda siegała mu do brzucha :) i dalej ani sie ruszy :)

ale moze to i dobrze ze nie wchodzi cały do wody , bo nie wyobrażam sobie go czyscic jak byłby caly mokry :) i nasiąkniety wodą :) ,

p.s. jak czesto i czy kapiecie swoje psiaki ?

pozdrawiam

ola

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam,

a mój uwielbia, ciężko go wygonić. Teraz mamy zamiar pokazać mu morze..ale jak trochę ludzi wróci już z wakacji... otrzepujący się berneńczyk na plaży może nie być zbyt miłym doświadczeniem dla plażowiczów.

Pozdrawiam

O.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:D

Wróciłam z Ulim, byliśmy nad morzem, ludzi mało, miłym zaskoczeniem było, że spacerowicze i nieliczni entuzjaści opalania bardzo sympatycznie odnosili się do wielkiego i mokrego psa:))))

Uli zachwycony falami, patyki odpływały i przypływały, super zabawa:)

po 8 km spacerze plażą był wyraźnie zmęczony.

Wniosek: mój berneńczyk morze lubi.

pozdr.

O.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest bernulka

Jak przyjedziemy nad wode to Hera na początku nie chce wejść sama. Ale jak wrzucimy jakąś piłeczke lub buteleczke (czyli największą miłość Hery) to poprsotu za nim się obejrze Hera jest w wodzie :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest bernulka

JA żyje. Tylko tak samo zawsze widze pustki. Onna czy ty też należysz do forum o szwajcarach? Scrappy dawno cie tam nie widziałam!

Link to comment
Share on other sites

Uli żyje i ma się chyba nawet aż za dobrze:)) Skończył 2,5 roku i dopiero w tą zimę zobaczyłam jak bardzo jest wielki, puchaty i dostojny. Teraz już wierzę, że bernusie faktycznie rosną do 3 lat. Uli dojechał gładziutko do wagi 50 kg i na szczęście "stanął" ufff wygląda jak Sproket z Muppet Show tak bardzo jest zarośnięty. Bardzo szczęśliwy ale ja mniej niestety, myślałam, ze jak mrozy dadzą mu się we znaki to pomimo nowiutkiej świetnie ocieplonej budy przyjedzie do mnie na pieszczoty, nie doczekałam się niestety :( W te najgorsze mrozy spał w nocy w domu ale już o 4.30 musiał wyjść na dwór. Nie chce siedzieć w środku i koniec. Wasze bernusie także mieszkają na dworzu? Jak zaganiacie je do domu?
Te psy są niezmordowane jeśli chodzi o zimę i mrozy, jednego dnia przy temp -13 złapałam go i pozwolił sobie jedynie wyskubać sople lodu z tylnich łap i pognał dalej...chyba kupię sobie yorka :(
Pozdrawiam
O.

Link to comment
Share on other sites

Berneńska zima :)

[img]http://img56.exs.cx/my.php?loc=img56&image=skl7yc.png[/img]
[img]http://img56.exs.cx/my.php?loc=img56&image=ss4ez.png[/img]
[img]http://img56.exs.cx/my.php?loc=img56&image=skuter8rz.png[/img]
[img]http://img56.exs.cx/my.php?loc=img56&image=beztytuu7jd.png[/img]

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Uncja ma koleżankę Berę / z innej hodowli/. Pełne szleństwo! Psy są "podwórzowe" i bardzo niechętnie odwiedzają dom.Buda służy im tylko po to aby schować się przed Yorkami! Wczoraj byliśmy na spacerze z "fotografem" może będę miała zdjęcia. Dużo frajdy sprawiają im zaspy śnieżne - im większa tym lepiej.
Uncja jak to panienka trzyma linię, waży 44 kg, Bera już jest "misiowata" - waży 36 kg a nie ma jeszcze roku!
Na moje nieszczęście mieszkamy blisko wody! Płynie Utrata i jest piękny park z mnóstwem stawów! Woda to jest coś co je przyciąga i fascynuje.Kąpać mogą się bez przerwy, ostatni raz w grudniu!!! Biegiem pędziliśmy do domu, ale okazało się, że psy są mokre tylko po wierzchu, jak kaczki. Za to kałuże omijamy szerokim łukiem!
A jak z wystawami? Morduśka tak piękna jak Uncji, w końcu rodzeństwo!
Pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

No wreszcie, coś się ruszyło :lol:
Chciałam iśc na wystawę w zeszłym roku ale stchórzyłam. Moja siostra zakupiła goldenke, którą pragnie wystawiać więc może i ja się skuszę.
Wykopię Ulego z jednej z jego ulubionych dziur ziemnych, odkurzę, wykąpię i może spróbujemy. Gorzej jeśli chodzi o posłuszeństwo czy "wystawienie" go. Uli jest zaniedbany pod względem wystawowym. Nie był nigdy na wystawie, a ja nie wiem jakie są wymagania co do pokazania takiego Sproketa. Napisz coś więcej jeśli byłas z Uncją na wystawie, jak sie sprawowała i jak przygotowałaś ją do takiego pokazu psiej urody.
Pozdrawiam i buziak dla panienek w nosy:)
Scrappy, nic nie widać...coś z tymi linkami nie tak, a ja MUSZĘ zobaczyc tą berneńską zimę :fadein:
O.

Link to comment
Share on other sites

Juz sie poprawiam...cos w pracy te komputery malo przystosowane do uczestniczenia w forum :)
Jesli chodzi o wystawe,to ja tez stchórzylam,bo mamy za duzo białego na mordce i boimy sie,ze jak nas "obgadaja" to nam bedzie przykro :)

A oto berneńska zima podejście numer 2 :) :

[img]http://i144.exs.cx/img144/6226/karpacz0780od.jpg[/img]

[img]http://i144.exs.cx/img144/2253/spacer0996pc.jpg[/img]

[img]http://i144.exs.cx/img144/5637/spacer1078ok.jpg[/img]

[img]http://i144.exs.cx/img144/8779/spacer1099hf.jpg[/img]

[img]http://i144.exs.cx/img144/4310/spacer1061pi.jpg[/img]

:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Witam Cię ONNA!
Wystawy wciagają! My byłyśmy na 4. Suńka jest na szczęście na U, więc powtarzałyśmy za innymi! Wypadła nieżle - 2 doskonałe, 2 bardzo dobre i jeszcze jedno złoto. No i jeszcze trzeba pokazać zęby.Jedni sedziowie oglądają sami , drudzy proszą o pokazanie. Ale wszyscy są sympatyczni i drobne wpadki darują. Ja tylko porządnie szczotkuję / raz uprałam i był "baran"/, krawacik - mąką ziemniaczaną i szczotkuję. Obcinam to co wystaje poza uszy i "strąki" u tylnych łap. Słyszałam , że "zrobienie" berneńczyka na wystawę kosztuje 400 zł. Traktujemy wystawy jako zabawę, no i poznaliśmy fajnych ludzi. Bercia też ma już pierwszą za sobą, ale to szczeniak więc o posłuszeństwie nie było mowy, /"żywy temperament" /.Nie wiem czy nie za póżno wysłałam zgłoszenie na Torwar - zobaczymy - to bym była z młodszą.Obie na raz - nie da rady!I tak Bera - Balbina jak idzie na smyczy to tylko patrzy na moją kieszeń- w srodku są ciasteczka nagrody! Syn mówi,że to jest "inteligencja pokarmowa"! Berneńczyków jest dużo na wystawach, ale jak to cudnie popatrzeć. Znałam Wikinga-Mustanga - jeszcze nie myślałam że i ja będe miała takie cudo i bardzo się cieszę , że mam jego córkę bardzo do niego podobną!Nasz był ostatni miot - szkoda.Ups! Strona mi się kończy! Całuski!

Link to comment
Share on other sites

Nie no berneńska zima cudo po prostu! :angel:

Jakiś ten śnieg podejrzanie biały :D Może tez mąka ziemniaczana :lol:

No dobra, wyciągam gada i spróbuję pochodzić z nim przy nodze, tzn on przy mojej i oczywiście na żarcie:) Boszsz jakie te Sprokety są łakome...
Wyszczotkuje i poobcinam uszy i tylnie łapy ...no nie dosłownie...i spróbuje sie udac na ta wystawę :D Powiedz Malaga kiedy najbliższa sie odbywa co by mojego burka pokazać.
Pozdrawiam
O.

Link to comment
Share on other sites

najblizsze wystawy :
KWIECIEŃ

8, 9, 10 WARSZAWA międzynarodowa INFO
16 Grudziądz krajowa INFO
17 Elbląg (O/Gdańsk) klubowa posokowców i alpejskich gończych krótkonożnych INFO
17 Nowy Dwór Mazowiecki
(O/Legionowo) klubowa terierów INFO
17 Lublin klubowa VIII grupy FCI INFO
17 Lublin krajowa III, IV, VI i VII grupy FCI INFO
17 Błażejewko (O/Poznań) krajowa owczarków niemieckich INFO
23, 24 OPOLE międzynarodowa INFO
23 Opole klubowa psów do towarzystwa (IX gr FCI) INFO
23 Opole klubowa psów gończych (VI gr FCI) - bez al.gończych
krótkonożnych, bassetów, ogarów i gończych polskich
oraz posokowców INFO
24 Moszna k/Opola klubowa bassetów (organizuje Klub Bassetów) INFO
MAJ

30.04 - 1 ŁÓDŹ międzynarodowa INFO
2 Bydgoszcz krajowa szwajcarskich psów typu górskiego
(grupa II FCI, sekcja 3) INFO
3 Bydgoszcz krajowa INFO
8 Wrocław krajowa owczarków niemieckich INFO
15 Dobre Miasto (O/Olsztyn) krajowa INFO
15 Kielce krajowa INFO
15 Jelenia Góra krajowa INFO
15 Chybie (O/Katowice) krajowa wystawa owczarków szkockich (Collie Smooth,
Collie Rough), owczarków szetlandzkich, Border Collie,
Bearded Collie INFO
22 Inowrocław krajowa INFO
22 Bytom krajowa
22 Radom krajowa INFO
22 Słupsk krajowa INFO
28, 29 LESZNO międzynarodowa INFO
CZERWIEC

4 Bydgoszcz krajowa owczarków niemieckich
5 Gorzów Wlkp. krajowa INFO
5 Bytów Dąbie krajowa terierów typu BULL
(organizuje Klub Terierów Typu Bull)
5 Płock krajowa INFO
11 Ostrów Wlkp. krajowa pudli (organizuje Klub Pudla) INFO
11 Lublin krajowa owczarków niemieckich
11 Wrocław klubowa ogarów i gończych polskich INFO
11 Wrocław krajowa VIII grupy FCI INFO
12 Wałbrzych krajowa
12 Lublin krajowa
12 Kalisz krajowa INFO
12 Częstochowa krajowa bokserów
12 Czaplinek (O/Poznań) krajowa terierów i czarnych terierów INFO
18 Lubieszyn (O/Szczecin) krajowa sznaucerów i czarnych terierów
18, 19 SZCZECIN międzynarodowa INFO
25, 26 KRAKÓW międzynarodowa INFO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...