Jump to content
Dogomania

Tresura (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


BlackSheWolf

Recommended Posts

Ruda, gratulacje! :multi: Będzie mała Ruda, czy mały Rudy? :cool3:

Co do trenowania IPO z dysplastykiem, to Axusia dobrze napisała. Ten sport dośc mocno obciąza tylne łapy, dlatego zanim zaczniesz trening, poradź się dobrego weterynarza. To, że pies z dysplazją nie ma objawów w mlodości nie znaczy, że zbytnie obciążanie chorych stawów nie odbije sie w starszym wieku.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Asher jeszcze nie wiem co to za rude bedzie.Jeszcze za wcześnie:razz:Ale rude na pewno ,bo rudy ojciec,ruda matka...lalala:evil_lol:
Co do IPO to tak sobie gdybałam.Rzecywiście to duże obciążenie wiec tymbardziej nie bede ryzykowac z przypadkowym pozorantem.
Pozostaniemy na plastikowym żywocie:evil_lol:Bedziemy tłuc posłuszeństwo,troche sladów,bedziemy łazic po lesie,grilować na działce i pływać w jeziorku juz niedługo.I tez bedzie fajnie:p
A narazie musze znaleźć jakis stary wózek i połazic po osiedlu,złomu troche pozbierac(zawsze to pare groszy:evil_lol:) i nauczyc psa chodzenia przy wózku:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Pliiiz, wsadź do wózka lalkę, albo misia i niech ktoś z ukrycia nagrywa reakcję ludzi :roflt: :evil_lol:[/quote]

Moim zdaniem, wozek wypelniony zlomem bedzie o wiele bardziej atrakcyjny :evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Moim zdaniem, wozek wypelniony zlomem bedzie o wiele bardziej atrakcyjny :evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote]Eeeee tam, to żadne dziwo. A babeczka z misiem w wózku i psem, któremu każe tego misia niańczyć to dopiero widok :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='14ruda']Tiaaaaa....:evil_lol:Aicha przynies dzidzie!:evil_lol:[/quote]
No to nie masz wyjścia, muszą być bliźniaki. Bo jak ci Aicha zacznie z jedną dzidzią radośnie kicać dookoła, to musisz mieć drugą na wymianę :eviltong::evil_lol:

-----
[SIZE=1]To oczywiście ŻART, nie chęć dokopania[/SIZE] ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='14ruda']A czy pies z dysplazją a przewodnik w ciąży mogą trenować IPO?:cool1:[/quote]

Niektóre dobki zaczynają IPO z D, a później dochodzą do mistrzostw świata i już maja B:cool3: wniosek? Najlepsze dla dobków jest IPO:multi: leczy nawet dysplazję:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara']Niektóre dobki zaczynają IPO z D, a później dochodzą do mistrzostw świata i już maja B:cool3: wniosek? Najlepsze dla dobków jest IPO:multi: leczy nawet dysplazję:lol:[/quote]:evil_lol::evil_lol::evil_lol:no i ci dowialo na treningu:evil_lol:...uwazaj bo za takie zdanie mozna zostac wdeptanym w podloze
:diabloti:.
ps.ale szczerze mowiac to niezle sie lejemy z tego wsyzstkiego na placu i to jest najwazniejsze.:evil_lol:totalna polewka i teksty kultowe:evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

A nam się w forum wplątał jakiś ptyś, co to z szacunku dla darów św.Huberta lata po lasach i poluje na zwierzęta- okazując w ten spoóśb wielki szacunek owym darom...:cool3: no i zastanawia sie czy wilczak byłby dobrym psem do kultywowania prastarych tradycji polowania z psem... może Wy znajdziecie jakies wyjście? I podpowiecie co jest najlepsze dla wilczaka? :lol:

( IPO chyba odpada w przedbiegach :p)

Link to comment
Share on other sites

Gaga no takie pytania zadajesz jakbyś nie miała wilczaka - ja mam o dużo krócej a już wiem... Dla wilczaka żadne tam sporty zręcznościowe, obronne czy jeszcze jakieś. Co Ty myślisz, że ONka masz? Taaa... chciałabyś...;) Dla wilczaka - tylko wolność... Ucałować i puścić do lasu z nadzieją, że ów myśliwy nie odstrzeli...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnetaW'] ;) Dla wilczaka - tylko wolność... Ucałować i puścić do lasu z nadzieją, że ów myśliwy nie odstrzeli...[/quote]

Tiaaa a dla właściciela- najlepszy jest trening w szybkim dawaniu buziaka, aby zdążył zanim bury pójdzie w las? :D

Monia... zgadzam sie na IPo pod warunkiem dostarczenia wielu, jednorazowych pozorantów :p

Link to comment
Share on other sites

gaga-robisz wiekszosc bo dwa dzialy ipo i slad uzytkowy i zaczelas szukanie ludzia wilczakiem:cool3::evil_lol:.
myslem ze najlepszym byloby dla ksieciunia ostaiwenie go w romanycznym miejscu z bu.dla bu bylby w stanie taszczyc jej pozorantow bo bubel uwielbia poozorantow:evil_lol:.za rekaw da sie oskalpowac.:lol:.porozmawiaj z ksieciuniem .tylko kwestie z bu poruszaj na sladach nie na treningu posluszenstwa:cool3::diabloti:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']:evil_lol::evil_lol::evil_lol:no i ci dowialo na treningu:evil_lol:[/quote]

Bardzo się wczoraj starałaś, żeby dowiało:evil_lol:

[quote name='ayshe']...uwazaj bo za takie zdanie mozna zostac wdeptanym w podloze
:diabloti:.[/quote]

Iiii tam:evil_lol: moja ipowska suka, z której w pocie czoła wydobywasz dżemiącą w niej agresję...:diabloti: na pewno mnie obroni:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

[quote name='ayshe'] ps.ale szczerze mowiac to niezle sie lejemy z tego wsyzstkiego na placu i to jest najwazniejsze.:evil_lol:totalna polewka i teksty kultowe:evil_lol:.[/quote]

Oj tak:loveu::loveu::loveu:

[quote name='Gaga']I podpowiecie co jest najlepsze dla wilczaka? :lol:

[B] ( IPO chyba odpada w przedbiegach :p)[/B][/quote]

A co to za goopoty???:crazyeye::crazyeye::crazyeye::lmaa:

[quote name='monisieczka']wiesz ty chyba jakas dziwna jestes.....pewnie że IPO[/quote]

Zgadzam się z Monisieczką:klacz: Dla wilczaka najlepsze jest... IPO:ylsuper:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']gaga-robisz wiekszosc bo dwa dzialy ipo i slad uzytkowy i zaczelas szukanie ludzia wilczakiem:cool3::evil_lol:.
myslem ze najlepszym byloby dla ksieciunia ostaiwenie go w romanycznym miejscu z bu.dla bu bylby w stanie taszczyc jej pozorantow bo bubel uwielbia poozorantow:evil_lol:.za rekaw da sie oskalpowac.:lol:.porozmawiaj z ksieciuniem .tylko kwestie z bu poruszaj na sladach nie na treningu posluszenstwa:cool3::diabloti:.[/quote]


Tyyy niezle ;) wynonanie zadania1- odszukanie ludzia, wykonanie zadania 2 - zaaportowanie a reszta to sila wdziecznosci Bu :D

Link to comment
Share on other sites

[B]SaJo[/B], obejrzałam film :multi:
Robi wrażenie :shock:
[SIZE=1](a ten pierwszy pozorant mniam mniam, przyyystojny :loveu::evil_lol:)[/SIZE]

Zastanawia mnie jedna rzecz. Kiedyś oglądałam film z KNPV, którego fragmenty są i tutaj. Widac, że po oddaniu strzału za siebie pozorant przestaje biec i zwalnia do kroczku spacerowego. Wie ktoś może czemu? Czy to własnie o ewentualne kontuzje psa i pozoranta chodzi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gaga']Tyyy niezle ;) wynonanie zadania1- odszukanie ludzia, wykonanie zadania 2 - zaaportowanie a reszta to sila wdziecznosci Bu :D[/quote]
biednialek rozdzielony od ukochanej-romeo i julia normalnie...dramat na miare szekspira:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Próbowałam dzisiaj ułożyć Sabinie coś na kształt śladu użytkowego. Wydeptałam krótki, na kilkanaście kroków, na końcu połozylam swoją rękawiczkę i pod nią ulubioną kaczkę gumową Słoninki. Żadnych smakoli na śladzie. Odczekałam kwadrans, bo dłużej nie wytrzymałam, myślałam, że zamarznę :nerwy:
No i w ogóle psicy nie poszło :shake: Górnym wiatrem nawet nie próbowała węszyć, kręciła się w kółko i wyraźnie szukała smakoli na ziemi.
Nie wiem, może za duży wiatr jednak był, jak na początek, mimo, że bylismy na łączce w lesie, to jednak wiało dośc mocno. Może nie powinnam układać jej swojego śladu, tylko obcy? No i chyba hasło powinnam zmienić, bo widać "szukaj" kojarzy się jej jednoznacznie.
Jakieś sugestie? :modla:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorplant']ukladaj z wiatrem[/quote]
Ułożyłam pod wiatr :oops::oops::oops: Jakoś tak wydało mi się to logiczniejsze :oops::lol:

[quote]no co ty, dobrze ze szuka dolem :p[/quote]
No ja wiem, że dobrze, chodziło mi o to, że ona chyba w ogóle nie próbowała łapać zapachu, tylko smaków szukała, bo hasło "szukaj" kojarzy się jej własnie ze smaczkami na ziemi :mad: Ale nawet jeśli, to śald ze smaczkami tłuczemy juz tak długo, że króciutki bez smaczków powinna zrobić śpiewająco. Tłuczek jeden :mad:
Możliwe, że po prostu z powodu tego wiatru nie czuła mojego zapachu? :hmmmm:

A z te smaczki na śladzie to jak kłaść? Jakoś inaczej, niż w IPOwskim śladzie (tzn. w odcisk stopy)?
Bo jak tak samo, to czym właściwie różni się ślad ipowski od użytkowego? Sorki za laickie pytanie :oops:

ps. dzięki za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

wrocmy do poczatku bo ja juz nie rozumiem......
suczka chodzi po smaczkach dobrze????
jesli tak to tylko zmniejszaj ich ilosc co trzecia piata stopke .
moja IPO-wska suczka wogole nie potrzebuje smaczkow ,ja je potrzebuje zebym dokladnie wiedziala czy dobrze idzie ,na 1800 krokow klade ok. 10 smaczkow :p
slad IPO-wski ,tu pies ma isc dlkoadnie po odcisku stopy kazde odchylenie jest karane .
w uzytkowym ma isc po zapachu ktory rozklada sie w zaleznosci od wiatru wilg podloza itd..... moze isc np. 1m w bok od sciezki sladu przy bocznym wietrze.
a dlatego radze zeby z wiatrem bo nie zwiewa jej zapachu pod wiatr pies idzie zygzakiem a z wiatrem dokladnie na sciezce. i nie czuje wczesniej smaczkow .
na poczatek trzeba ulatwiac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorplant']wrocmy do poczatku bo ja juz nie rozumiem......
suczka chodzi po smaczkach dobrze????
jesli tak to tylko zmniejszaj ich ilosc co trzecia piata stopke .
moja IPO-wska suczka wogole nie potrzebuje smaczkow ,ja je potrzebuje zebym dokladnie wiedziala czy dobrze idzie ,na 1800 krokow klade ok. 10 smaczkow :p
slad IPO-wski ,tu pies ma isc dlkoadnie po odcisku stopy kazde odchylenie jest karane .
w uzytkowym ma isc po zapachu ktory rozklada sie w zaleznosci od wiatru wilg podloza itd..... moze isc np. 1m w bok od sciezki sladu przy bocznym wietrze.
a dlatego radze zeby z wiatrem bo nie zwiewa jej zapachu pod wiatr pies idzie zygzakiem a z wiatrem dokladnie na sciezce. i nie czuje wczesniej smaczkow .
na poczatek trzeba ulatwiac[/quote]
Trudno mi powiedzieć, czy dobrze chodzi po smaczkach. Wkładam smakołyki w ok. co piąty odcisk, albo i rzadziej i jakoś idzie.
Ale robimy tylko krótkie odcinki, bo nie zostawię psów bez opieki, żeby kilometrowy ślad ułozyć :shake:

Tylko właśnie chciałabym spróbować śladu użytkowego, a nie IPOwskiego. Uzytkowy chyba ćwiczy się bez smaczków?
Wydaje się ciekawszy, niż ipowski, no i naturalniejszy. Ale i trudniejszy z tego co piszesz, bo musiałabym wiedzieć jak się zachowuje zapach na jakim podłożu itd.
Może już nie mieszać? Skoro kiedyś zaczęłyśmy IPOwski, to może niech tak już zostanie?

A z tym kierunkiem wiatru to chyba miałam zaćmienie :splat: Teraz, jak napisałaś co i jak, to wydaje się takie oczywiste :oops::lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...