Jump to content
Dogomania

Agresja u suki -jak się jej wyzbyć raz na zawsze ?


julliet11

Recommended Posts

Moja suka ma już cztery lata, trafiła do mnie dwa lata temu z poprzedniego domu, w którym była bita. Wtedy pracowałam z nią nad jej agresją, gdy zostawała spuszczona ze smyczy i było ładnie do czasu... W domu, gdy ktoś przychodzi i ta warczy albo coś to na nic zdają się moje prośby i wrzeszczenie czasami, aby wtedy psa nie głaskali, chwaląc go za warczenie etc. Taaak i teraz przez rodziców i babcię moja sunia na powrót rzuca się na ludzi na spacerach, ale tylko, gdy jest spuszczona, bądź, gdy jest na smyczy, a ktoś wyciągnie do niej rękę, a już było tak pięknie nie atakowała i na smyczy coraz częściej dawała się dotknąć...
Tamte metody już się nie sprawdzają tj. omijanie ludzi bez zwracania na nią uwagi tj. nie odwoływanie jej, wtedy mijała ich od tak-teraz i tak skoczy...
Teraz nie daję rady wybić jej ze stanu wielkiego zaciekawienia, skupienia lekkim szarpnięciem czy puknięciem...
Powiecie mi co mogę zrobić ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='julliet11'][B]W domu, gdy ktoś przychodzi i ta warczy albo coś to na nic zdają się moje prośby i wrzeszczenie czasami, aby wtedy psa nie głaskali, chwaląc go za warczenie etc. [/B]Taaak i teraz przez rodziców i babcię moja sunia na powrót rzuca się na ludzi na spacerach, ale tylko, gdy jest spuszczona, bądź, gdy jest na smyczy, a ktoś wyciągnie do niej rękę, a już było tak pięknie nie atakowała i na smyczy coraz częściej dawała się dotknąć...
Powiecie mi co mogę zrobić ?[/QUOTE]

Okej, nie jestem żadną specjalistką, ale to mogę powiedzieć na pewno - usiądź ze swoją rodziną i przeprowadź poważną rozmowę na temat konsekwencji wobec psa. Nie rób tego w momencie gdy właśnie robią to co robią. Poproś ich do dużego pokoju, usiądźcie i tak dalej. Bo co z tego, że Ty pracujesz na sunią, flaki sobie wypruwasz jak później rodzina i marnuje Twoją ciężką pracę?
Jeśli Ty im nie przemówisz do rozumu to być może behawiorysta to zrobi, bo "w końcu profesjonalista". :roll:

Link to comment
Share on other sites

WiedźmOla ma rację, na nic zdadzą się Twoje starania jeśli, nie wytłumaczysz swoim współlokatorom, że tak nie można, że tak się nie da. Dopiero jak dadzą Ci spokojnie popracować nad psem, coś z tym zrobisz. A jeśli jeszcze nie to pozostaje szkoła...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']jesteś z Łodzi? zgłoś się do szkoły Dorplant, oni Ci pomogą. sama możesz nie dać rady tego wyeliminować, a przez odległość nikt Ci nie poradzi, jak pozbyć się agresji.[/QUOTE]
a ja w Łodzi raczej polecę dogwork a nie Dorplant..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...