Jump to content
Dogomania

Labkowata Misia z Białej Podlaskiej


jostel5

Recommended Posts

  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oferta zlożona Misi:

[i]"Przeczytajcie,proszę,uważnie ofert,którą dostałam:

"Fundacja Pomocy Zwierzętom „Przystań” oferuje pomoc w postaci przyjęcia kilku psiaków do domu tymczasowego. Psiaki mogą przebywać w domku lub obszernych, drewnianych kojcach, to w zależności od ich stanu i potrzeb.

Pomożemy znaleźć im stałego opiekuna. Kierunkowe wykształcenie i wieloletnie doświadczenie sprawiają, że chętnie zajmiemy się tymi, które potrzebują socjalizacji wtórnej, wykształcenia lepszych relacji z otoczeniem. Jest wśród nas doktor genetyki, socjolog o specjalności praca społeczna i pomoc socjalna, hodowca , który może pochwalić się zwycięzcą polski psów pracujących i coraz większe grono młodszych zapaleńców, którym los zwierząt nie jest obojętny. Zapraszamy do współpracy.

Jako fundacja działamy od 2012-10-25, KRS0000436700.Przepiękna lokalizacja w Parku Krajobrazowym Międzyrzecza Warty i Widawki, miejscowość Ligota, gmina Burzenin. Docelowo dysponujemy działką o łącznej powierzchni 4,5h. Położenie od drogi asfaltowej łączącej Sieradz i Burzenin do koryta rzeki Warty włącznie. Na działce znajduje się dom wykorzystywany na potrzeby fundacji. Jego przeznaczenie to schronienie dla opiekuna i psiaków. Wewnątrz podłogi wyłożone płytkami antypoślizgowymi. Na potrzeby zwierzaków dom ogrzewany kominkiem. Obecnie możemy udostępnić również 3 kojce. Typowa metalowa konstrukcja 3x2 została obudowana deskami, jak widać na załączonych zdjęciach posiada drewnianą podłogę i w pełni deskowany, kryty papą dach. Dwa pozostałe o wymiarach 2x2 z podłogą z kostki brukowej, wykonane z drewna. Wiosną planujemy rozbudowę. Dotychczas wszystko robimy z własnych środków. Opieka nad zwierzętami sprawowana jest przez osoby kompetentne i odpowiedzialne. Na miejscu mieszka lekarz weterynarii, dostępny 24 godziny na dobę, wielki miłośnik i obrońca praw zwierząt. Pomimo dwu miesięcznej działalności przeprowadziliśmy 6 adopcji kociaków. Zwierzęta pozostają pod stałą opieką specjalistów. W trakcie realizacji jest plac szkoleniowy, który prowadziła będzie osoba współpracująca z K9. Istnieje możliwość socjalizacji wtórnej i szkolenia psów oddanych pod opiekę.
Prezentacja warunków stworzonych zwierzakom: [url]http://youtu.be/LI3ZtB3GOdM[/url]

Nasza oferta pomocy to przyjęcie psiaków do domku tymczasowego a nie na hotelik.

Nie ma mowy o opłatach za dzień pobytu tzw. „pobytowe”, albowiem statutowo jesteśmy fundacją NON-PROFIT. Z waszej strony liczylibyśmy na zwrot pieniążków za karmę i ewentualne leki ( to oczywiście w przypadku piesków wymagających leczenia), albowiem współpracujący z nami weterynarz nie bierze pieniążków za tak zwaną „wizytę”.
Psiak oddany pod naszą opiekę tylko zyskuje. Jest traktowany indywidualnie, przechodzi socjalizacje wtórną w której zawsze uwzględniamy jego niezbywalne cechy, akceptujemy częściową niezależność od człowieka i naszego racjonalnego świata. Adoptuje się do życia rodzinnego, uczy się nowych dla niego reguł gry. Możliwa jest również szkolenie z wyznaczeniem konkretnej roli jako psiaka obronnego, stróżującego, rozrywkowego, przeciętnego towarzysza życia codziennego, terapeuty, to oczywiście w zależności od predyspozycji.
Istotnym jest to, że jesteśmy w stanie pomóc w znalezieniu domu stałego."[/i]

Link to comment
Share on other sites

Myślę,że Misia pojedzie najpierw do doktora Sterny! To dla mnie ( i dla wielu,wielu innych ) największy autorytet! Jeśli i On nie znajdzie sposobu na to,by jej pomóc,trzeba będzie się z tym pogodzić i szukać suni domu,który zechce zająć się takim pampersowo-podkładowym,ale bardzo kochanym i łagodnym psem...

Rozkręcajcie wątek proszę i kopiujcie moje posty z FB ,bo na razie siedzę głównie tam! Wydarzenie trzeba podnosić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakonna']jeżeli faktycznie nie jest to płatny hotel to może warto spróbować, podobno Misia ma pieniądze na leczenie. Tyle, że nie wiem czy oni Misię przyjmą bo ona to zostałaby u nich na bardzo długo pewnie ze swoim schorzeniem[/QUOTE]


Misia ma w tej chwili ok.800 zł z datków zebranych na FB.PRIMA obiecała wysłać jej do schronu dobrą karmę i odżywki,bo sucz jest naprawdę strasznie zabiedzona-STRASZNIE!

Trzeba jej też amputować ogon,ale czekamy z tym zabiegiem do czasu,kiedy trochę się wzmocni ,bo każda narkoza obciąża serca,a ona niedawno jedną już miała.

Edited by jostel5
Link to comment
Share on other sites

A ja dzisiaj zrobiłam zdjęcia :D niestety tylko mam takie ;c

[IMG]http://i50.tinypic.com/dw2d8g.jpg[/IMG]




[IMG][IMG]http://i45.tinypic.com/o0bfv6.jpg[/IMG][/IMG]




[IMG][IMG]http://i46.tinypic.com/awvuvn.jpg[/IMG][/IMG]





[IMG][IMG]http://i48.tinypic.com/24obo8y.jpg[/IMG][/IMG]



Jest na prawdę kochana ciągle dawała łapkę ;c aż mnie za serce ściska ;c

Link to comment
Share on other sites

[i]A z Misią nie jest dobrze...Kierownik Marek powiedział,że pracownicy schroniska nie nadążają ze zmienianiem jej kołder i kocyków,Miśka zupełnie nie trzyma kału...:( Na szczęście już go nie zjada,za to ma apetyt i opróżnia miseczki ,podawane jej oczywiście z rozsądkiem. Z góry uprzedzam pytania i wątpliwości-suczydło nie ma biegunki!

Czekam na telefon od doktora Sterny! W klinice recepcja nie zapisuje na konsultacje.Doktor oddzwania do zainteresowanych wizytą po zapoznaniu się z wywiadem na temat stanu zdrowia psiaka. Przekazałam pani recepcjonistce to,co trzeba było i ...czekam. Nie ukrywam,że bardzo się denerwuję![/i]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...