Jump to content
Dogomania

spaniel biało złoty??


Recommended Posts

Oczywiście,że nie mówię,że są beznadziejne...

A złociaki? Hmm...po prostu jakoś mi nie leży to umaszczenie - mimo (a może właśnie dlatego),że jest tak popularne...w każdym razie nie chciałbym mieć złotasa...
Ale żeby było trochę przewrotnie,to cockerka dzięki której dawno,dawno temu zainteresowałam się rasą była ... złota ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mi jak na razie przypadły zaledwie trzy złotaski do gustu:p
Uwielbiam kolorowe i czarnuchy:eviltong:
Reszta może być:lol:
Wydaje mi się, że moja niechęć do złotasów wynika z tego, że na ulicach jest ich cała masa (oczywiście nierasowych, bo rasowych jak na lekarstwo:shake:). Kiedy Kiara była mała to ludzie mi nie wierzyli, że to 'spaniel', bo "Przecież spaniele złote są":cool3:

Link to comment
Share on other sites

mnie się niedawno jeszcze niezbyt podobały złote (no nie wybrałabym tego koloru) ale od niedawna jakoś przestałam zwracać uwagę na kolor.
Chociaż też sobolowe nie są moje ulubione, to jednak takie b. jasne sobolki są dla mnie fajne.
W każdym razie nie ma jak [B]sylwu$[/B] - 5 postów na krzyż, ale już potrafi niedelikatnymi wypowiedziami zrazić do siebie innych uczestników forum. Nie ma co - Wejście smoka. - życzę dalszych sukcesów!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Jedyny sobol,który mi się podoba,to Bugi :evil_lol: ...bo nie wygląda jak sobol :diabloti:[/quote]

właśnie o niego mi chodziło :diabloti:
nie ma co się rozwodzić.... każdy ma swoje preferencje, ale po prostu bardzo nieładnie jest pisać, że "umaszczenie powinno być" takie a takie, bo JA (taka ze mnie ważna osoba, że będę innym dyktować, a co!) sobie nie życzę.

Link to comment
Share on other sites

Umaszczenie jest żadko spotykane, jest piekne, sama mam sunię o tym umaszeniu:loveu: Z tym,że moja jest bez rodowodu.
A polskich hodowlach w których są/były biało-pomarańczowe to na pewno "Ze sztormowej", "Bleper`s", "IZOMER". Ale stron internetowych nie pamiętam :eviltong:

Do powyższej wypowiedzi chciała tylko dodać, że biało - pomarańczowa suka znajduje się także w hodowli Ricci Club([url]www.cocker-spaniel.type.pl[/url])

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gina&Lex']A czy to prawda, że umaszczenie ma wpływ na charakter spaniela? Czytałam gdzieś (już nie pamiętam czy w jakiejś książce czy na necie), że złote speniele są bardziej dominatorskie niż czarne, a te z kolei bardziej uległe[/quote]
Kiedys kiedy spaniele byly bardzo modne rozmnazano je bez opamietania. Wtedy przez zle krycia u zlotych spanieli zaczela wystepowac agresja: taka ze pies byl gotow rzucic sie na wlasciciela bez powodu i bez najmniejszego ostrzezenia.
Wtedy wlasnie wprowadzono bardzo rygorystyczne przepisy na wystawach, dotyczace spanieli. Pies nawet nie mogl warga ruszyc na sedziego, a jesli to zrobil to byl dyskwalifikowany.
Agresja ta wystepowala wlasnie u zlotych spanieli...
[tak dowiedzialam sie od pewnej wlascicielki spanielka ale i rowniez z roznych artykulow w internecie]
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gina&Lex']Acha :( biedne pieski. chyba ten szał na spaniele przypadł na latal 80 tak słyszałam :( Co się stało potem, że już wszystko jest w normie?[/quote]
Zaczeto (tak jak juz pisalam) klasc duzy nacisk na jakiekolwiek przejawy agresji u tych psow, az wreszcie (choc pewna nie jestem) ja wyeliminowano.

A czy teraz jest to w normie? Hmmm, ludzie dalej rozmnazaja spaniele (bezrodowodowe) i mysle ze te wlasnie maja sklonnosci do takiej agresji (choc pewnie nie wszystkie)

Link to comment
Share on other sites

macie racje zle napisalam ze sa beznadziejne.;)Zaden pies nie jest beznadzoejny ja osobiscie lubie,kocham zlote za czarnymi i kolorkami nie przepadam.Ale naprawde nie widziealm w ksiazce jeszcze spanielka kolorowego ale ostatnio w gazeciemoj pies lipcowej byl zloty, czarny i kolorki.Powem szczeze ze przekonalam sie do tego umaszczenia.Ostatnio ogladalam galerie ze spanielkami i bylo mnustwo zltych i trosze czarnych i kilka kolorkow i te kilka zdjec bylo takie slodkie .Doszlam do tego ze kolorki choc nie jest ich duzo sa mniej spatykanym umaszczeniem spanielkow sa slodkir:):]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kurcze jak poczytałam wasze posty to się przestraszyłam. Mam 10 cio tygodniowego złotego spanielka i już widzę, że czasem potrafi być agresywny. Chyba bez szkolenia się nie obejdzie. Taki maluch a już ma różne niepokojące sygnały złości. Ja go obserwuję dokładnie i widzę niepokojące oznaki. Chyba ze szczeniaki tak mają...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anuśka']Chyba ze szczeniaki tak mają...[/quote]
Nie mają.
Podstawowa zasada to 100% konsekwencja całej rodziny. Maluch musi mieć jasno określone zasady - co wolno,a czego nie i WSZYSCY domownicy muszą tego przestrzegać.
Nie dajcie się zwieść spanielowemu spojrzeniu:cool3: - jeśli od początku pies będzie konsekwentnie (ale łagodnie) wychowywany,to wyrośnie na świetnego przyjaciela. Ale do tego niezbędna jest praca wszystkich domowników.

Link to comment
Share on other sites

Masz rację [B]Cockermanka.[/B] Mam świadomość, że konsekwencja jest tu bardzo ważna. Będę się tego trzymać i męża lepiej wyszkolę, żeby mi wszystkiego nie zepsuł..:(
A co do ulubionej maści spanielków to bardzo podobają mi się złote, za kolorkami nie przepadam ale tu chyba najważniejszą rolę odgrywa charakter psiaka :) Kocham wszystkie czworonogi i wiem że na widok kolorka też bym była w siódmym niebie :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...