Jump to content
Dogomania

spaniel biało złoty??


Recommended Posts

Witam

Kilka dni temu widziałam slicznego spanielka o umaszczeniu biało złotym,ten zloty był taki jakby kremowo-pomaranczowy.Bardzo podoba mi się takie umaszczenie.Szukałam w internecie informacje na ten temat ale niestety nie znalazłam.czy możecie podac mi link do jakieś hodowli własnie takich piesków? Będę bardzo wdzięczna:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='wojtusiowamama']Witam

Kilka dni temu widziałam slicznego spanielka o umaszczeniu biało złotym,ten zloty był taki jakby kremowo-pomaranczowy.Bardzo podoba mi się takie umaszczenie.Szukałam w internecie informacje na ten temat ale niestety nie znalazłam.czy możecie podac mi link do jakieś hodowli własnie takich piesków? Będę bardzo wdzięczna:cool3:[/quote]Umaszczenie jest żadko spotykane, jest piekne, sama mam sunię o tym umaszeniu:loveu: Z tym,że moja jest bez rodowodu.
A polskich hodowlach w których są/były biało-pomarańczowe to na pewno "Ze sztormowej", "Bleper`s", "IZOMER". Ale stron internetowych nie pamiętam :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Estera']Umaszczenie jest żadko spotykane, jest piekne, sama mam sunię o tym umaszeniu:loveu: Z tym,że moja jest bez rodowodu.
A polskich hodowlach w których są/były biało-pomarańczowe to na pewno "Ze sztormowej", "Bleper`s", "IZOMER". Ale stron internetowych nie pamiętam :eviltong:[/quote]

w Bleper's to nawet jest na ten rok planowany miot gdzie powinny się urodzić biało-pomarańczowe

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

[quote name='Estera']Ale jakie Osko ma problemy zdrowotne...[/quote]

Dopiero po 3 autoszczepionce (jakieś amerykańskie nowatorskie składniki) odsapnęliśmy od gronkowca,teraz mamy "tylko" wątróbkę,bo jeżeli o wadę zgryzu i dyplazję siatkówki - nie wymagają leczenia :eviltong:.
Chociaż ostatnio przy zatruciu pokarmowym,które Oskusia trzymało ponad 10 dni - nie byłam pewna czy Oskuś się wykaraska.....

[IMG]http://img122.imageshack.us/img122/6576/oskar02wmsq9.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[B]sylwu$ [/B]- jak cos piszesz,to pisz z sensem...po pierwsze u cockerów NIE ma umaszczenia "rudy"...:shake:
A po drugie to,że Tobie się nie podoba,to nie znaczy,że jest beznadziejne.:shake:
Mnie się zupełnie nie podoba umaszczenie złote,ale do głowy by mi nie przyszło pisać,że jest beznadziejne...:crazyeye:

Pomijam już fakt,że kolorowe cockery mają najlepszy charakter...:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwu$']hej takie umaszczenie jest beznadziejne!!Ta rasa powinna zaliczac tylko takie umaszczenia rude , czarne ,zlote .Ja mam spanielka rudego jest piekna!!![/quote]Wypraszam sobie. Mam kolorka i nie uważam ani aby Diuna ani aby jej umaszczenie było beznadziejne. Jedni lubią to, inni tamto. Ja tak jak Cockermanka nie przepadam za złotymi, ale nie napiszę,że jest beznadziejne, bo to trochę nie na mniejscu... :niewiem:
Zresztą...o gustach się nie dyskutuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwu$']Ale powiem szczerze ze umaszczenie tej rasy powinno byc zlote lub czarne a nie kolorowe !!!:))[/quote]
Powinnaś dodać wielkimi literami "MOIM ZDANIEM"..
poza tym to głupoty wypisujesz..:shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwu$'] Otworz ksiazke o spanielach i zobacz czy tam sa spaniele kolorowe!! Nie ma tylko są zlote i czarne[/quote]I tu się mylisz:shake:
Przykład - "Rasy psów - cocker spaniel angielski i amerykański" dr Bruce Fogle - nawet nie trzeba otwierać tej książki, bo już na okładce jest zdjęcie kolorka, a w środku zdjęć kolorków jest chyba nawet więcej niż jednomaścistych...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Sylwu$, co Ty wypisujesz? :crazyeye: :shake:
Wszystkie cocker spanielki są przepiękne, bez względu na kolor szaty.
Choć mnie najbardziej podobają sie złote i właśnie biało-złote (również z przesianiem). :p
Cockermance się złote nie podobają (:mad::diabloti: ;)), bo taki ma gust. Tobie nie podobają się kolorowe, Twój gust. Ale jak można powiedzieć, że jakikolwiek spanielek (i ogólnie pies) jest beznadziejny? Nie rozumiem. :shake: Wszystkie cockerki są piękne, choćby dlatego, że są cockerkami. :loveu: :loveu: :loveu:
No i w wielu książkach widuję spaniele kolorowe, ale najczęściej pojawiają się chyba jednak złote. :cool3: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwu$'] Otworz ksiazke o spanielach i zobacz czy tam sa spaniele kolorowe!! Nie ma tylko są zlote i czarne[/quote]
o matko...jaką ty masz książkę ??? :diabloti:

A artykuł o cocker spanielach angielskich w lipcowym "moim Psie" widziałaś? Tam tez nie ma zdjęć przepięknych kolorków???

[B][COLOR=black]asia_pie[/COLOR][/B] - wiem,wiem...ale i tak na pierwszym miejscu nielubianych przeze mnie umaszczeń u cockerów jest sobolowe....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka'][B][COLOR=black]asia_pie[/COLOR][/B] - wiem,wiem...ale i tak na pierwszym miejscu nielubianych przeze mnie umaszczeń u cockerów jest sobolowe....[/quote]
No! :p
Ale nie mówisz, że są beznadziejne. Po prostu gdybyś miała wybór, to sobolka byś nie wzięła. ;)
A tak z czystej ciekawości, to dlaczego nie przepadasz za złociakami? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...