Jump to content
Dogomania

uścisk szczęk


Lupo

Recommended Posts

Cześć!
Wiecie może jaki jest uścisk szczęk dorosłego psa SH spełniającego parametra wzorca rasy? Pytam ponieważ wczoraj rozmawiałem z właścicielem Amstaffa i on stwierdził że i SH i Amstaff mają podobny około 3 ton. Wiecie coś na ten temat?
Pozdrawiam, Wesołych Świąt.

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=kG50DvpfnPc[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Właściwie sam się zastanawiałem w jaki sposób coś takiego mieli by mierzyć. Kiedyś na Discovery oglądałem program chyba "Starcie bestii" Gdzie był mierzony uścisk szczęk modeli 1:1 różnych zwierząt. Sporo było przy tym pracy, także jak by chcieć wyprodukować modele bardziej popularnych ras, było by to nie lada wyzwaniem. No nic, dziękuję za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

No to mam do was pytanie który dres o inteligencji dinozaura zapanuje na takim mądrym psem jak SH . To raczej dres będzie wyprowadzany na spacer tam gdzie hasek zechce . A Lublin i Hamburg koło lublina (Świdnik) to ciekawe miasta . Wczoraj słyszałem ciekawą rozmowę jak kobieta pytała sie czy lepiej pieska zabrać ze schroniska czy kupić chodziło SH . Sentencja rozmowy brzmiała kupić za 500 złotych na allegro ale to pies drogi w utrzymaniu koło tysiąca złotych miesięcznie no i pies ze schroniska to debil nie będzie słuchał się . Mało z polarem sie nie posikałem i sobie liczyłem co oni dają tym psom do jedzenia ze tyle kasy im idzie może ja głodzę swojego .:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='H5N1-TO-JA']No to mam do was pytanie który dres o inteligencji dinozaura zapanuje na takim mądrym psem jak SH .[/quote]

Żaden.
Dlatego będzie prał psa aż ten straci chęć to życia i ze strachu skurczy się do wielkości rodzynki- też jakaś metoda na nieciągnięcie :roll:

Link to comment
Share on other sites

Kurcze szkoda że panuje takie przekonanie ze skoro amstaff to od razu dres :(. Akurat osoba z którą rozmawiałem na ten temat to poważny mężczyzna po 40. Ale co racja to racja, dresy lubią się bujać z staffami.
W Lublinie widziałem kiedyś prawdziwka (dresiarz z bmw) z haszczakiem. Ale o dziwo nie miał kolczatki, ani żadnej pieszczochy tylko fajny delikatny łańcuszek. Nawet jego właściciel zagajony o psa nie odburknął "daj komórke bo wpie....." tylko normalnie porozmawiał.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

[quote name='Lupo']Kurcze szkoda że panuje takie przekonanie ze skoro amstaff to od razu dres :(. Akurat osoba z którą rozmawiałem na ten temat to poważny mężczyzna po 40. Ale co racja to racja, dresy lubią się bujać z staffami.
W Lublinie widziałem kiedyś prawdziwka (dresiarz z bmw) z haszczakiem. Ale o dziwo nie miał kolczatki, ani żadnej pieszczochy tylko fajny delikatny łańcuszek. Nawet jego właściciel zagajony o psa nie odburknął "daj komórke bo wpie....." tylko normalnie porozmawiał.
Pozdrawiam[/QUOTE]
Ja lubię chodzić w dresach, mam głowę zgoloną na zero (przeważnie), mam sentyment do marki BMW (ze swoich powodów, jasno określonych), mam amstaffa i nie mam się za "dresa" o jakim gadacie, a za którego nie jedna osoba by mnie wzięła. Dlaczego się tak dzieje? Bo tak samo jak ktoś powie amstaff - zabójca, tak samo ktoś inny powie ubrany w dresy - debil.
Stereotypy moi drodzy, bo z prawdą ma to nie wiele wspólnego.
Będąc "dresem" zapewnie mojemu psu lepsze warunki niż każdy inny.

Mój amstaff jest dorosły, pochodzi ze schroniska z nieciekawą przeszłością i?
- nie ugryzł nikogo, cieszy się do obcych,
- nie stawia się do innych psów,
- nie miał szkolenia, a jest posłuszny jak po,

Nie stosuje żadnych kolczatek i bicia psa, nie uczę agresji, pies śpi ze mną w łóżku.

Dodam, że mam 21 lat, a nie 30 czy 40.

Tak jak mówiłem, miłościcy bullowatych dziwią się, że ludzie odpychają te psy przez ploty, ale większość z nich podobnie później ocenia ludzi. Również po wyglądzie.

Tak sobie pozwoliłem napisać. Nie zawsze czarne jest tak czarne jakby się wydawało.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...