Jump to content
Dogomania

Lepsza karma dla chorego psiaka


WiedźmOla

Recommended Posts

Witam, chciałabym się Was zapytać o dobrą karmę dla mojego Bestii.
Do tej pory psiak jadł ProPlan, jednak z racji tego, że ma problemy z uszami, chciałabym mu zmienić karmę na jakąś lepszą (zmieniając ją stopniowo oczywiście). Jaką karmę byście polecili? Chcę zakupić karmę z jakiegoś sklepu internetowego, gdzie na pewno będzie taniej niż w sklepie. Na razie mniejszy worek na próbę. Może karma Husse? Co o niej myślicie? Na stronie producenta kosztuje około 100zł/7kg + pozytywne opinie, dlatego zastanawiam się nad tą karmą.
Jak nie Husse to jaka?

Link to comment
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy to nie mam pojęcia czy to alergia. Zanim trafił do nas błąkał się po ulicy. Nie jest wykluczone, że już długo ta zaraza w nim siedzi i dopiero teraz się rozwinęła na tyle, że wet stwierdził, że to może być pasożyt i pobrał próbkę wydzieliny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakonna']jeżeli nie ma alergii to poczytaj składy karm, ważna jest ilość mięsa suszonego w karmie, [B]jak najmniejsza ilość zbóż i wg mnie im mniej składników tym lepiej[/B][/QUOTE]

[U]Skład Husse Lamm&Ris[/U] (dla alergików), która wpadła mi w oko:
jagnięcina (min. 30%), ryż, łosoś, tłuszcz zwierzęcy, wysłodki buraczane, siemię lniane, hydrolizowane białko kurczaka, olej z łososia, drożdże, sól, fruktooligosacharydy, lecytyna, wyciąg z aksamitki, algi morskie, ekstrakt z pestek winogron.
[U]Analiza składu:[/U]
Białko 23,0%, tłuszcz 14,0%, składniki mineralne 7,0%, błonnik 2,5%, wapń 1,6%, fosfor 0,9%

Co o tym myślisz?

ps: Jest jeszcze Lax&Ris z 50% łososia, z tym że raczej cenowo za wysoko.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem najlepsze są karmy bez zbożowe. Poczytaj troszkę w necie, żebyś sama miała jakiś pogląd na sprawę. Badania pokazują, że psu zboża nie są do niczego potrzebne, więc po co je podawać? Niestety minusem karm bez zbożowych jest cena i dużo uboższa oferta. Ja już trochę bez zbożówek przerobiłam i z tych tańszych polecam White Wolfa (ja dawałam mojej suce wersję z kaczką). [URL="http://www.zdrowypupil.pl/product.php?id_product=30"]TUTAJ[/URL] więcej. Widzę, że teraz nie mają mniejszych worków, ale ja kupowałam 7,5 kg za 130 zł. Karma ma fajny i prosty skład. Źródłem białka jest kaczka i nie ma w niej ani grama kurczaka, co też nie często się zdarza. Jeżeli podejrzewasz u psa alergię, z kurczaka trzeba zrezygnować, a moim zdaniem i tak lepiej dmuchać na zimne.
Oczywiście każdy pies jest inny i trzeba samemu zweryfikować co psu służy. Ja zamówiłam właśnie worek Kobers'a, który nie jest karmą bez zbożową. Ot tak, dla sprawdzianu ;)

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowałam się jednak na tą Husse Lam&Ris, ponieważ im dłużej przegrzebywałam informacje na temat karm, tym większy bajzel miałam w głowie. Wydaje mi się, że żarełko, które wybrałam jest ok, a na pewno lepsze od poprzedniej karmy.
Serdecznie dziękuję za odpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...