Jump to content
Dogomania

SZADI- zmarł w drodze do fundacji, już biega za TM...[*]


Martuchny

Recommended Posts

agusiazet,
mam dwa psy i mysz, 40 metrów mieszkanie i to jest na prawdę awaryjne...dodam, że mieszkam na 4 piętrze, a moja mama nie może dźwigać, pies nie chodzi po schodach w ogóle... w ogóle ledwo chodzi...
nie ma opcji...
Madzia, bedzie bazar.

Edited by Martuchny
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O rany dobrze, że zdążyłaś wyciągnąć tego biedaka ze schronu :( Czy Twoja mama zgodzi się dać kilka dodatkowych dni czy to jest taka sztywna data? Powiedz jej, że Szadim zainteresowała się fundacja, tylko musimy zdążyć znaleźć dla niego tymczas. Jest już na naszych profilach, porobię mu dziś ogłoszenia na Warszawę.
Szadi z samcami też się dogaduje? Czekamy na wyniki badań :(

Link to comment
Share on other sites

Szadi zgadza się ze wszystkimi psami, z moim dominującym samcem nie ma najmniejszych problemów.
To sztywna data, ale może nasza behawiorystka schroniskowa zgodzi się na danie kilku dodatkowych dni. W niej tylko nadzieja. Zrobię wszystko, żeby nie musiał wracać do schroniska.
Co jeśli wyniki będą złe, bo jest taka możliwość i najlepszym wyjściem będzie poddać go eutanazji?
Co mam zrobić?
Jestem kompletnie rozbita ;(

Link to comment
Share on other sites

Ojej aż tak źle to chyba nie będzie. W takich sytuacjach powinno się skonsultować wyniki badań jeszcze z kilkoma dobrymi wetami, by mieć pewność, że można już tylko skrócić cierpienia zwierzęcia.

Chyba kiedyś wspominałyście, że macie kogoś kto za zwrot kosztów paliwa może przewieźć psa do innego miasta. Możecie zapytać tej osoby ile trzeba uzbierać pieniędzy by mogła przewieźć Szadiego do Warszawy?

Założę mu wydarzenie na facebooku bo trzeba szybko działać. Będziecie mogły pisać tam aktualne info o Szadim?
Chyba jednak trzeba już zacząć zbiórkę pieniędzy.

Link to comment
Share on other sites

Dobra, zacznijmy zbiórkę. Właśnie ta nasza behawiorystka ze schroniska mogłaby ewentualnie zawieźć. Tylko oby się zgodziła. Świetnie jakby mógł tam jechać do was do Wwy.
Piszemy aktualne info, pewnie, że tak.

U weta teraz zapłaciłam 23 złote.
Nie jest źle, wyniki generalnie w normie. Kreatynina trochę za niska, ale bez tragedii, troszeczkę za wysoki odczynnik wątrobowy, ale to dlatego, że jest wygłodzony. Dostałam leki na:
-odrobaczenie (1,5 tabletki)
- probiotyki i prebiotyki + elektrolity
- lek aby nie miał biegunki
-lek na nawodnienie(jest w jakimś stopniu odwodniony)

Największy problem jest z tym, aby zaczął jeść, bo nie chce nic jeść od wczoraj ;(
Jeśli do jutra nie będzie jadł to o 17 idziemy na kroplówki.
Trzymajcie kciuki...

Link to comment
Share on other sites

ja tez psiaka moglabym zawiezc,ale pociagiem za zwrot kosztow,zawsze to troche taniej,przy moich znizkach studenckich :)
pies jest wychudzony i lekki,wiec bez problemu moglabym Go wniesc do pociagu no i nie bylby zbyt klopotliwym towarzyszem podrozy,bo caly czas lezy :)
jutro startujemy z bazarkiem!
dziekujemy Marta Tobie i Twojej mamie!
i wszystkim zainteresowanym za zainteresowanie :)

Link to comment
Share on other sites

Wmusiłam mu tabletki na biegunkę i trochę wody z elektrolitem. Udaje mi się to jedynie ze strzykawki... Boje sie o niego.
Dołączam fotkę drugiego rachunku i wyników.
[IMG]http://img849.imageshack.us/img849/4636/pc290002i.jpg[/IMG]
[IMG]http://img24.imageshack.us/img24/193/pc290003t.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

najbardziej niepokojące jest że piesek nic je, ma straszną biegunke i wymioty, martwie sie że nie załatwi sie tego pastylkami na biegunke, to wygląda conajmniej na infekcje porządną... czy pani wet nic nie wspominała o podaniu mu antybiotyku? jaka była temperatura?

Link to comment
Share on other sites

Link do wydarzenia: [URL]https://www.facebook.com/events/445097695545727/[/URL]

W tak krótkim czasie niestety raczej nic nie zdążymy znaleźć, więc szukajmy już transportu do Warszawy. Awaryjne miejsce da nam więcej czasu na znalezienie domu tymczasowego. Jeśli jego zdrowie na to pozwoli to nawet pociąg jest dobry, najważniejsze ny uratować tego biedaka :( Wolałabym aby pieniądze na transport były zbierane na czyjeś prywatne konto.

Jak znajdziecie chwilę to wyślijcie maila do psygarnij, im czasami udaje się szybko znaleźć tymczasy: [URL]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=433857756642526&set=a.406651442696491.106739.165681383460166&type=3&theater[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Tak chodzi o nas, nie możemy pozwolić by biedak wrócił do schronu. Nie wiem jak nasze stadko zareaguje na niego, ale przez jakiś czas damy radę go izolować. Jeśli Szadiemu tak się zdrówko posypało to i tak możliwe, że trzeba będzie go umieścić na jakiś czas w całodobowej lecznicy. Z finansami u nas krucho, ale mam nadzieję, że damy radę jakoś uzbierać pieniądze na jego leczenie.

Ostatnio jakiś starowinek umarł przez kleszcza, może i Szadiego jakieś cholerstwo się uczepiło? :(

On w schroniskowej ewidencji ma wpisane imię Szadi?

Link to comment
Share on other sites

Sprawdzałam, nic nie uczepiło się go, żadnego guzka pokleszczowego też nie ma.
My pomożemy z finansami, wolo z Bydgoszczy jak się zmobilizują to zbiorą na wszystko :)
on w schronisku nie miał żadnego imienia, był tylko 4 dni, a jego numer ewidencyjny to 1200/12.
Jednak teraz pies jest adoptowany na mnie i mogę go wyadoptować od siebie, nie muszę się kontaktować ze schroniskiem, mam jego zaśw. o szczepieniu, książeczkę zdrowia i papiery adopcyjne.
No, mam tylko pani dyr. dać znać jak go ulokujemy w bezpiecznym miejscu ;)
Dziękuję Wam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...