Jump to content
Dogomania

Pismo ws. A0 od 15stu miesięcy


Sajko

Recommended Posts

Pisemko można sobie darować

[COLOR=blue]KLASA "0"[/COLOR]
[COLOR=blue]przyjmowane są psy które ukończyły[B] dzień przed zawodami[/B] [B]15 miesięcy !!! [/B][/COLOR]
[FONT=Arial][COLOR=blue]Wysokości :[/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial][COLOR=blue]przeszkody S 15 - 25 cm, M 25 - 35 cm, L 45 - 55 cm[/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial][COLOR=blue]max 15 przeszkód[/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial][COLOR=blue]Skok w dal S 30-40 M 50-70, L 90 - 120[/COLOR][/FONT]

[FONT=Arial]piszę to jako członek[/FONT]
[FONT=Arial] podkomisji. :)[/FONT]

[FONT=Arial][COLOR=red][B]Książeczki pracy agility są do nabycia w ZG - książeczki zamawia ! oddział ZKwP do którego należycie - więc trzeba napastować swój oddział ZKwP, żeby ksiązeczki nabył :)[/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dobra, ostateczna wersja pisma:

[COLOR=black][FONT=Verdana] Do:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] Podkomisja ds. Agility[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] Główna Komisja Szkolenia Psów[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Zwracamy się z uprzejmą prośbą o obniżenie wieku startu psów w klasie A0 podczas oficjalnych zawodów agility organizowanych przez Związek Kynologiczny w Polsce do 15 miesięcy. Obniżenie wieku minimalnego uprawniającego do startu w zawodach pozwoliłoby podnieść poziom zawodów jak i ogólnie poziom agility w Polsce. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]W wieku 15stu miesięcy większość psów startujących w agility jest już na tyle rozwinięta fizycznie i psychicznie, aby podołać startom na prostych torach. Starty takie, będące jeszcze na pograniczu zabawy bardziej niż poważnych zawodów, pozwoliłyby parom pies- przewodnik nabyć niezbędnego doświadczenia i obycia startowego. Jednocześnie większość trenerów klubowych w Polsce to bardzo doświadczone osoby, które są w stanie podjąć decyzję o startach danej pary w zawodach. Chcieliśmy również nadmienić, iż większość psów trenujących agility rozpoczyna treningi w wieku szczenięcym, więc starty w klasie ‘0’ nie będą dodatkowym obciążeniem dla organizmu a tylko formą zapoznania z zawodami i towarzyszącemu im stresowi, który jednak zdecydowanie się różni od zwykłych treningów czy treningów w zaprzyjaźnionych klubach. Z pewnością takie doświadczenia pozwoliłyby obniżyć poziom stresu w startach w ramach oficjalnych zawodów i klas agility. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Chcielibyśmy również nadmienić, iż w wielu krajach, których zawodnicy osiągają znaczące wyniki na Mistrzostwach Świata Agility, wiek startu dla klas ‘0’ jest obniżony do 15stu miesięcy, dając możliwość wielu parom na zdobycie niezbędnego doświadczenia, które procentuje przy startach w klasach oficjalnych. Dodatkowo, w Polsce w wielu dyscyplinach (niech mi ktoś podpowie w jakich) wiek pierwszych startów jest obniżony do 15stu miesięcy, właśnie aby dać parom czas na obycie się i przyzwyczajenie do atmosfery zawodów.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Jednocześnie pragniemy nadmienić, iż tory w klasach A0 tradycyjnie nie obejmują najtrudniejszych dla psów przeszkód- slalomu i huśtawki, dodatkowo redukując jakiekolwiek zagrożenia fizyczne czy psychiczne dla psów rozpoczynających starty w zawodach. Wnosimy również o utrzymanie dobrego zwyczaju obniżania wysokości stacjonat w klasie A0 do minimalnego wymaganego regulaminem poziomu, dając psom dodatkową możliwość obycia się z torami i zawodami w najbardziej sprzyjających dla nich warunkach.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Zwracamy się z prośbą o jak najszybsze rozpatrzenie ww. sprawy, aby już w trakcie najbliższych zawodów oficjalny wiek klasy A0 został obniżony do 15stu miesięcy.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] Z poważaniem[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Do wiadomości:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]- Główna Komisja Szkolenia Psów[/FONT][/COLOR]

dzięki za pierwsze maile, czekam na kolejne i na działalności tak jak opisywane przez Lalunę. Myślę, że najpóźniej do piątku 12 w południe czekam na te rzeczy, najwyżej później będziemy dosyłać jak po świętach mnie zaleje nowa fala poparcia:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sajko']Bosssie, Komisja zaczęła słuchać głosu ludu:crazyeye:

p.s. ale czy ja do tego musiałam się po głowie poskrobać i wysilić na sklecenie kilku zdań??:diabloti:[/quote]

[QUOTE]Pisemko można sobie darować

[COLOR=blue]KLASA "0"[/COLOR]
[COLOR=blue]przyjmowane są psy które ukończyły[B] dzień przed zawodami[/B] [B]15 miesięcy !!! [/B][/COLOR]
[FONT=Arial][COLOR=blue]Wysokości :[/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial][COLOR=blue]przeszkody S 15 - 25 cm, M 25 - 35 cm, L 45 - 55 cm[/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial][COLOR=blue]max 15 przeszkód[/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial][COLOR=blue]Skok w dal S 30-40 M 50-70, L 90 - 120[/COLOR][/FONT][/QUOTE]

Dlaczego :diabloti: Biedna Sajko tak sie napracowała:eviltong:
Sajko to moze drugie pisemko o Czołgistach idź za ciosem:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

No właśnie zaczęłam myśleć co mnie boli, i te książeczki też już rozwiązali, więc chyba rzeczywiście czołgistów wystosuję:razz:

Myślałam jeszcze o klasie specjalnej troski dla słoni i jumbo jetów, ale to muszę przeanalizować chęci w stosunku do realizacji:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote=Sajko;]więc chyba rzeczywiście czołgistów wystosuję:razz: [/quote]
W imieniu klubu, który reprezentuję (czyli moja hodowla ;)) podpisuję i jego wszyscy członkowie też.....
to masz juz 5 podpisów..

[quote=Sajko;]
Myślałam jeszcze o klasie specjalnej troski dla słoni i jumbo jetów, ale to muszę przeanalizować chęci w stosunku do realizacji:evil_lol:[/quote]

Wiesz ja to anlizowałam całą drogę Wrocław- Katowic i z powrotem (Kasia wybacz ;)) i tez się przymierzam...
Marzy mi się coś takiego, i aby klasy były by liczone stosunkiem wagi do wzrostu (lub na odwrót), gdzie border byłby mianem wzorcowym...
czyli maxi ciężkie psy skakały by przez niższe hopki...
coś jak w boksie... gdzie waga decyduje, a nie wzrost (ale nie całkiem do końca)...
Taki light agility...
i wyszłoby, że tosca, buldog i ciężki bull to jedna klasa... a hopki tak na wysokości między S a M :)


pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']I postrasz, że wyślesz :diabloti:[/quote]

Może jeszcze jak dołączę zdjęcia z zabawy moich 3ech morderców to nawet argumentów merytorycznych nie będę potrzebować:diabloti:

I chciałam jeszcze dopisać, że większość argumnetów z pisma dostałam od Magdy i Sagi, więc bardzo im dziękujemy:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PARSONRK']Pisemko można sobie darować


[FONT=Arial][COLOR=red][B]Książeczki pracy agility są do nabycia w ZG - książeczki zamawia ! oddział ZKwP do którego należycie - więc trzeba napastować swój oddział ZKwP, żeby ksiązeczki nabył :)[/B][/COLOR][/FONT][/quote]

Aga czy u nas sa już książeczki, wiesz cos na ten temat? Pewnie jestes bardziej zorientowana.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Napisał [B]Sajko[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=4548711#post4548711"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]Myślałam jeszcze o klasie specjalnej troski dla słoni i jumbo jetów, ale to muszę przeanalizować chęci w stosunku do realizacji:evil_lol:[/I]
[/QUOTE]
Jestem za, jestem za! Podpiszę się :evil_lol:


[QUOTE]Wiesz ja to anlizowałam całą drogę Wrocław- Katowic i z powrotem (Kasia wybacz ;-)) i tez się przymierzam...
Marzy mi się coś takiego, i aby klasy były by liczone stosunkiem wagi do wzrostu (lub na odwrót), gdzie border byłby mianem wzorcowym...
czyli maxi ciężkie psy skakały by przez niższe hopki...
coś jak w boksie... gdzie waga decyduje, a nie wzrost (ale nie całkiem do końca)...
Taki light agility...
i wyszłoby, że tosca, buldog i ciężki bull to jedna klasa... a hopki tak na wysokości między S a M :smile:
[/QUOTE]
Och to by było :cool3: Co prawda Bandzior jest wyjątkowym chudzielcem, ale i tak powinien się łapać do takiej klasy :eviltong:

[QUOTE]Aga czy u nas sa już książeczki, wiesz cos na ten temat? Pewnie jestes bardziej zorientowana.[/QUOTE]
U nas np. w związku pani kazała mi nawet powtórzyć jak się "to" dokładnie nazywa bo nie wiedziała o co ma dopytac :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda i Saga']juchu, to sobie pofruwam z Oxa juz we Wrocławiu:multi: Okaże się czy umie numerki czytać. Jedno mogę wam obiecać piękny lot nad strefą zejściową kładki:p
ps
Liczymy na obecność brata[/quote]He he braciszek na miejscu a nawet nie wiedział że sie toczy taka batalia o te 15 miesięcy. Pewnie że takiej gratki nie odpuścimy i też wystartujemy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...