Jump to content
Dogomania

Pismo ws. A0 od 15stu miesięcy


Sajko

Recommended Posts

Więc w końcu, z lekkim opóźnieniem, napisałam. Wrzucam, żeby wszyscy mogli rzucić okiem i zasugerować zmiany. Nie pisałam do tej pory do ZK takich pism, więc słucham uwag. Również nadal szukamy argumentów. No i decyzja jaki tryb wysyłania tego przyjmujemy- czy na razie pod podpisów tylko dane mi podeslecie a ja wyślę do ZK czy we Wrocku podpisy zbieramy?

A tak, myślę, że 24h na uwagi starczy:diabloti:

Pismo:

[COLOR=black][FONT=Verdana] Do:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] Podkomisja ds. Agility[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] Główna Komisja Szkolenia Psów[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Zwracamy się z uprzejmą prośbą o obniżenie wieku startu psów w oficjalnych zawodach agility organizowanych przez Związek Kynologiczny w Polsce do 15 miesięcy. Obniżenie wieku minimalnego uprawniającego do startu w zawodach pozwoliłoby podnieść poziom zawodów jak i ogólnie poziom agility w Polsce. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]W wieku 15stu miesięcy większość psów startujących w agility jest już na tyle rozwinięta fizycznie i psychicznie, aby podołać startom na prostych torach. Starty takie, będące jeszcze na pograniczu zabawy bardziej niż poważnych zawodów, pozwoliłyby parom pies- przewodnik nabyć niezbędnego doświadczenia i obycia startowego. Jednocześnie większość trenerów klubowych w Polsce to bardzo doświadczone osoby, które są w stanie podjąć decyzję o startach danej pary w zawodach. Chcieliśmy również nadmienić, iż większość psów trenujących agility rozpoczyna treningi w wieku szczenięcym, więc starty w klasie ‘0’ nie będą dodatkowym obciążeniem dla organizmu a tylko formą zapoznania z zawodami i towarzyszącemu im stresowi, który jednak zdecydowanie się różni od zwykłych treningów czy treningów w zaprzyjaźnionych klubach. Z pewnością takie doświadczenia pozwoliłyby obniżyć poziom stresu w startach w ramach oficjalnych zawodów i klas agility. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Chcielibyśmy również nadmienić, iż w wielu krajach, których zawodnicy osiągają znaczące wyniki na Mistrzostwach Świata Agility, wiek startu dla klas ‘0’ jest obniżony do 15stu miesięcy, dając możliwość wielu parom na zdobycie niezbędnego doświadczenia, które procentuje przy startach w klasach oficjalnych. Dodatkowo, w Polsce w wielu dyscyplinach (niech mi ktoś podpowie w jakich) wiek pierwszych startów jest obniżony do 15stu miesięcy, właśnie aby dać parom czas na obycie się i przyzwyczajenie do atmosfery zawodów.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Zwracamy się z prośbą o jak najszybsze rozpatrzenie ww. sprawy, aby już w trakcie najbliższych zawodów oficjalny wiek klasy A0 został obniżony do 15stu miesięcy.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] Z poważaniem[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Do wiadomości:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]- Główna Komisja Szkolenia Psów[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jak dla mnie brakuje w pierwszym akapicie informacji o tym, że dotyczy to klasu A0, właściwie przez całe pismo zastanawiałam się ,czy dotyczy to "zerówek" czy wszystkich i wyjaśniasz to dopiero na końcu ;)

poza tym brakuje mi wyjaśnienia "trudności" torów zerówkowych, czyli tego, że nie ma tam np. slalomu a skacze się na obniżonych poprzeczkach

Link to comment
Share on other sites

No właśnie nie wiedziałam, na ile łopatologicznie to pisać, skoro pismo jest do podkomisji agility, ale racja- lepiej wszystko jasno i do celu;)

Dobra, te poprawki będą, w pełni się zgadzam ze słusznością. Co dalej?:razz:

Link to comment
Share on other sites

We frisbee jest klasa Young Dogs we freestyle (9-18 miesiecy)
W Minidistance psy moga startowac juz od 1 roku.
We flyballu psy moga startowac od 12 miesiecy a tam sa rowniez hopki oraz maszyna.

Te dwie dyscypliny wydaja mi sie najbardziej zblizone do agility (duzo skokow).

[quote]poza tym brakuje mi wyjaśnienia "trudności" torów zerówkowych, czyli tego, że nie ma tam np. slalomu a skacze się na obniżonych poprzeczkach[/quote]

obnizone przeszkody trzeba nawet wytluscic :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sajko']To ja poproszę na maila [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] dane osób, które są za, na tę chwilę proponuję imię, nazwisko, oddział ZK, numer legitymacji ZK. Dopisuję jako podpisane pod pismem (z uwagami uwzględnionymi Oli) i wysyłam najszybciej jak się da:razz:[/quote]

Chcesz aby to z rok krążyło? Napisz pismo i zrób rubryki do uzupełnienia i wyslij po klubach z prośbą o rozsyłanie po klubowiczach, wysyłaj takze do znanych osob i niech Ci juz podpisane i uzupełnione odsyłają.
A nie trać czasu na odsyłanie w tę i w tamtą.

Link to comment
Share on other sites

Laluna, ale ja chcę przyspieszyć;) nie chcę rozsyłać, tylko na razie bez podpisów fizycznych wysłać, później najwyżej dosłać z podpisami, bo niestety jakakolwiek fizyczna forma podpisywania maksymalnie wydłuży czas oczekiwania:roll:

I jeszcze zapomniałam, klub również poproszę...

I jakieś zdanie w mailu typu- popieram pismo ws. obniżenia wieku minimalnego dla klasy A0, żeby nikt mi później nic nie zarzucił:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sajko']Laluna, ale ja chcę przyspieszyć;) nie chcę rozsyłać, tylko na razie bez podpisów fizycznych wysłać, później najwyżej dosłać z podpisami, bo niestety jakakolwiek fizyczna forma podpisywania maksymalnie wydłuży czas oczekiwania:roll:

I jeszcze zapomniałam, klub również poproszę...

I jakieś zdanie w mailu typu- popieram pismo ws. obniżenia wieku minimalnego dla klasy A0, żeby nikt mi później nic nie zarzucił:diabloti:[/quote]
Dlatego wyslij pismo, pomożemy Ci go dalej po agilitowcach rozprowadzic i każdy odesle Ci na maila. Przynajmniej nikt nie zarzuci, ze nie wie pod czym sie podpisuje. W ciągu 2 dni sie zmobilizujemy i będziesz miała zwrot podpisanych pisemek z nazwiskami.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Aaaa, no teraz dotarło do blondynki:evil_lol: [/QUOTE]


Potem byśmy przeczytali ze Czołgista został wytypowany na MŚw Ag. za zgoda ogółu:eviltong:
:evil_lol: ;)

Dobra wysyłaj mi to pismo. Jeszcze dzisiaj umieszczę na forum klubowym

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...