Jump to content
Dogomania

Szczeniak labrador


ev_czarna

Recommended Posts

Witam
Jestem nowa na forum tak samo mam nowego wymarzonego pieska:lol:
Na Mikołaja kupiliśmy sobie (ja, mąż i córeczka 2lata) piękną suczkę labradorkę maści czekoladowej. Marzyłam o czekoladce!!!
Ma ona 8 tygodni. Jako wyprawkę dostaliśmy karmę royall.
Bardzo proszę podpowiedzieć mi jak prawidłowo żywić pieska? Czy tylko sucha karma? Jaka jest najlepsza? Ile powinien zjadać? Czy mogę również mu coś gotować? Ja jestem w domu z córeczką więc mogę i pieskowi coś przyrządzać:lol:
Bardzo proszę o jakiś schemat żywieniowy i ogólnie co mogę dawać mu jeść?

Link to comment
Share on other sites

Raczej nikt za Ciebie nie podejmie decyzji i nie napisze: "rób to i to, bo tak jest najlepiej" :) Wrzuć w google hasło żywienie szczeniaka rasy dużej i trochę się oczytaj. Masz czas, bo na początku szczeniak i tak powinien jeść to, co dostawał w hodowli - dopóki się nie zaaklimatyzuje. Potem można zmienić na wybraną karmę lub inny rodzaj żywienia. Ale czy to będzie sucha karma, czy gotowane, czy BARF, to już sama musisz przemyśleć wszystkie za i przeciw biorąc pod uwagę możliwości czasowe, finansowe i organizacyjne. Każdy sposób ma swoich zwolenników.
Na pewno niezależnie od wybranego żywienia warto pamiętać, że szczenię tej rasy potrzebuje wsparcia dla rozwoju stawów. Ewentualne suplementy i ich dawki powinny być dobrane do wybranego sposobu żywienia.
Osobiście na pewno nie zostałabym na dłuższą metę przy Royal Canin, bo moim zdaniem to przeciętna marka za niedopasowaną do jakości cenę. Ale to tylko moje zdanie.
Jeśli chodzi o wprowadzanie nowych pokarmów z takich "normalnych", ludzkich rzeczy, to jest dokładnie tak samo jak z małym dzieckiem - masz, więc pamiętasz :) - stopniowo, po jednym produkcie i obserwując reakcję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...