Jump to content
Dogomania

Sznupoksiąg, czyli z brodaczem dzień po dniu...


ulana

Recommended Posts

Oj tam, oj tam. Miało być podgrzewamy.:eviltong: Poprawiłam.
No właśnie - te zmywarki marki sznaucer to nie we wszystkich warunkach się sprawdzają. Dlatego napisałam 'ekskluzywna'.
Ja z kolei znam inną świetną niemiecką zmywarkę marki rottweiler. Zmyje nawet jak nie trzeba, np. talerz, na którym jest mięso przygotowane na kotlety. :)

[QUOTE]mniejsze "podrobione" myje potem schnauzera ...[/QUOTE]
Cwane. Zmywarka inteligentna. :)

Edited by ulana
Link to comment
Share on other sites

co do kleszczy to i Felek i ja niestety też w tym roku dorobiliśmy się po jednej sztuce, mnie dość długo miejsce po kleszczu swędziło i było zaczerwienione, a w takie miejsce się ulokował że aż w szoku byłam jak się tam wcisnął :-o
Feluś miał tego wątpliwego 'przyjaciela' w brodzie :shake:

przepis na kiełbaski jesienne super, uśmiałam się przy niezbędnym składniku nr 4 :lol:
[QUOTE][COLOR=#008080][SIZE=3][FONT=verdana]Kiełbaski kroimy ukośnie z obu stron.[/FONT][/SIZE][/COLOR][/QUOTE]
takie zboczenie ciut z racji posiadanego wykształcenia, powiedziałabym, że nie kroimy a nadkrawamy;)

[QUOTE]Tekla64
co do zmywarki marki sznaucer to u mnie sie , zwlaszcza ta duza , nie sprawdza , wiecej na brodzie i podlodze jak umyte[ jakas felerna mnie sie trafila] a to mniejsze wydanie tyz mam wadliwe, nie wszystko chce czyscic[/QUOTE]
no cóż, czasem w najlepszych modelach trafiają się wadliwe sztuki :p

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]takie zboczenie ciut z racji posiadanego wykształcenia, powiedziałabym, że nie kroimy a nadkrawamy [/QUOTE]
Belfrem jesteś! :eviltong:
Od rzadkiego 'nadkrawać' ("odciąć kawałek czegoś, ukroić nie do samego końca") wolę po prostu 'naciąć' ("przeciąć powierzchnię czegoś, zrobić nacięcia" [SJP Szymczaka]).
Belfrem jestem! ;)
[QUOTE]przepis na kiełbaski jesienne super, uśmiałam się przy niezbędnym składniku nr 4[/QUOTE]
Lubię takie rzeczy z owocami. Przy tym szybkie jest :) Ale bez składnika nr 4 w ogóle niejadalne. :)

Link to comment
Share on other sites

co do zmywarek ekologicznych nie polecam tez marki "Bokser" bo wtedy przewaznie w kolo pelno sliny jest, za to marki"jamnik" czy "ONek" jak najbardziej
terazniejsze moje zmywarki jak juz co to pilnuja wsiego co ichnie i nikomu nie dadza sie wylizywac same sie czyszcza i to skrupulatnie , tegoco same nie dadza rady to albo w dywan, meble lub nasze nogi
a jak juz sie zdazy ze na zewnatrz to doczyszczaja sie w trawie.
fakt nie czesto maja te radoche coby posprztac po nas ale co jakis czas maja swieto lasu a co , ja raczej ta stara data psiara jestem i robie radoche moim czworonogom

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Belfrem jesteś! :eviltong:[/QUOTE]

belfrem? nie, choc w pewnym sensie to i może by się dało jakoś połączyć moją pracę z belfrem, hmmmm:hmmmm::niewiem:
te moje 'mądrości' to z racji tego, iż swego czasu skończyłam szkołę gastronomiczną :roll:

[QUOTE]wolę po prostu 'naciąć' [/QUOTE]

słuszna uwaga

Link to comment
Share on other sites

W niedzielę był ważny dzień. Zibi poznał w końcu swoją nową psią kuzynkę. Bo wszak pies kuzynki to psi kuzyn, nieprawdaż? ;) Wiśnia vel Wiśka (Wisia, Wiesia, itd.) to sunia wzięta ze schroniska w połowie czerwca dwa dni po urodzeniu szczeniaków. Była w fatalnym stanie. Dziś - już po sterylce - wychuchana i rozpieszczana przez swoją nową Panią - kwitnie. :) Przyznam, że rozczulała mnie momentami tak wpatrzona była w tę swoją Pańcię. A Pani surowa, trenuje psicę, konsultuje u trenerów, wymaga chodzenia przy nodze, spokoju nie daje... A Wiśnia - wpatrzona. Nareszcie czyjaś. :) Spotkanie z Zibim było chyba udane. Psiaki przypadły sobie do gustu. Węszyły razem, ganiały się - tylko jeden nie nadążał. Zgadnijcie który? ;) Po spacerze, już u nas w domu, też było sympatycznie - panna kimała na posłaniu kawalera, a on obok na podłodze pod stołem, bo na szaleństwa mieszkanie okazało się ciut małe.
Witamy Wisienkę w rodzinie. :) :buzi:

4d9552f76e554ee3.jpg

f5d5bb79c967c223.jpg

b22d959bf469008d.jpg

461aa76fd9881612.jpg

ed8822919be90c37.jpg

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Margi']Całkiem przyjemny spacerek i kuzyneczka udana.Było z kim zaszaleć.:lol:[/QUOTE]
Udana, udana. Cieszę się, że ten pierwszy raz nie skończył sie warczeniem.

[quote name='Saththa']Dwa 'Ktosie" super :loveu:[/QUOTE]

[quote name='Fides79']ha ha ha dwa ktosie rewelacyjne :)[/QUOTE]

W realu to one dopiero rewelacyjne - aż się kurzyło. Zibi dzielnie starał się nadążyć. :)

[QUOTE] A sunka duża taka się wydaje Szczeniaki uśpili? [/QUOTE]

Poszukiwany był psiak w typie boksera, a wyszła Wisienka. :) Ale taka większa od nas ciut jest.
Szczeniaki uśpili i gdyby suni nie wzięły dziewczyny do domu, to pewnie i jej by już nie było... Ona - nie sterylizowana - siedziała w boksie z psem. I nikomu nie przyszło do głowy, że panna szczenna jest. Zdziwili się! :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulana']O...Ja z kolei znam inną świetną niemiecką zmywarkę marki rottweiler. Zmyje nawet jak nie trzeba, np. talerz, na którym jest mięso przygotowane na kotlety. :)...[/QUOTE]
No cóż, te zmywarki marki "sznaucer" też to potrafią, wiem, bo mam taką jedną:roflt: Tylko moja zmywarka woli talerz z cielęcinką przygotowaną na sznycelki:roflt:


Ale wspaniałe grzybki zebraliście:loveu:
I kuzynka psinka bardzo fajna jest;-)
Ale nie ma to jak sznup - moja miłoś:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka']No cóż, te zmywarki marki "sznaucer" też to potrafią, wiem, bo mam taką jedną:roflt: Tylko moja zmywarka woli talerz z cielęcinką przygotowaną na sznycelki:roflt:[/QUOTE]
Nie mów - umyła Ci zmywarka wszystko? A która dokładnie? :)

[quote name='WATACHA']W ogóle zmywarka klasy "sznucer" nie zostawia "piany" ;).[/QUOTE]
Bo nic nie zostawia, hihi. :)

[QUOTE]Wisienka to raczej już Wiśnia;).Cudna, z pyszczka troszkę też boksiowata.[/QUOTE]
Można ciut boksia się w niej dopatrzyć, ale i innych ciutów też. ;) Jakieś geny myśliwskie też może w sobie mieć, bo idzie za śladem. W ogóle węszy jak szalona. :)

Link to comment
Share on other sites

Zdenerwowałam się wczoraj, bo wyszło w badaniach, że Zibi ma włosogłówkę, a to straszne cholerstwo do wytępienia jest. Gdzie on to złapał? Został pokropiony Advocatem (szkoda, że nie jajecznym;)), dostał tabletki (Panacur) i tyle. Bardzo duże te tabletki są. Całą drogę się zastanawiałam jak mu je podać. W końcu podzieliłam na pół, każdą część owinęłam w kawałek wołowinki i ... zostały połknięte bez gryzienia, wrrr. Ja zwariuję z tym psem - albo nic nie chce jeść, albo łapczywieje. Może on narkoman?
Zastanawiam się tylko czy my też powinniśmy się przebadać na pasożyty?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Margi']Ło matko co za świństwo złapał.[/QUOTE]

Ano takie piękne jajeczka mu znaleźli w qoopce.

[IMG]http://www.esccap.pl/Cms/showimage/?im=/datastore/upload/cmsphotos/4379b470f252ffaddc3ba1690ccc8802_jajo_wlosoglowki_psiej_w_stadium_przedinwazyjnymjpg.jpg&x=170[/IMG]

[IMG]http://www.esccap.pl/Cms/showimage/?im=/datastore/upload/cmsphotos/85c062c74e4429d661635060338b5b10_inwazyjne_jajo_wlosoglowki_psiejjpg.jpg&x=170[/IMG]

"Nazwa pasożyta nawiązuje do jego morfologii. Nicień wnika przednią, nitkowatą częścią ciała do błony śluzowej jelita grubego, a jego tylna, znacznie grubsza część pozostaje w świetle okrężnicy.

W ciągu 4-8 tygodni w jajach wydalanych z kałem przez zarażone psy rozwija się larwa (L1) i stają się one inwazyjne. Larwy są chronione przez osłonkę jaja i mogą przetrwać w środowisku przez kilka lat. Psy zarażają się zjadając inwazyjne jaja, po 8-12 tygodniach pojawiają się dorosłe pasożyty w jelicie grubym. Okres patentny zarażenia, a więc wydalanie z kałem jaj trwa 10-12 miesięcy.

Ciężkie zarażenie objawia się wystąpieniem krwistej biegunki oraz wydalaniem kału ze śluzem. Rozpoznanie stawiane jest w oparciu o stwierdzenie w kale jaj o charakterystycznym „cytrynowatym” kształcie.

Najskuteczniejszym działaniem zapobiegawczym jest zabranie psów ze skażonego środowiska."


Najbardziej mnie rozbawiło zabranie psa ze skażonego środowiska - powinnam się wyprowadzić. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...