Jump to content
Dogomania

PSIE SZTUCZKI. Pomocy!


odi_punia

Recommended Posts

Witajcie, jakis czas temu nauczylam swojego 4 letniego sheltie sztuczek takich jak: daj lape, druga lape, siad, daj glos, troszkę leżeć i turlaj się. ;) Niestety popełniłam błąd ponieważ zawsze kazałam mu wykonywac dane sztuczki po kolei, zawsze w takiej samej kolejności. I teraz kiedy kaze mu się położyć, on juz zaczyna sie turlać. Nie do końca reaguje na "leżeć" i jak mam go tego nauczyć skoro zaraz wykonuje turlanie? Co mam zrobić?


ooo i np jak kaze mu usiasc to on tak bardzo sie cieszy ze juz szczeka ;d

Edited by odi_punia
Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem on uważa, że na temat sztuczek wie przynajmniej tyle, co Ty, a jest szybszy, więc się popisuje. Musisz mu pokazać swoją jednak wyższość w tym temacie, czyli uczyć nowych, których nie zna, to powinno wytrącić go z rutyny.

Nawiasem mówiąc miałam labradorkę, która sama się uczyła różnych rzeczy - na przykład w jednym, stale tym samym miejscu nagle przybiegała i przez kilkadzisiąt metrów szła przy nodze, za nic nie mogłam skojarzyć dlaczego, ani namówić do biegania. Czekanie przed drzwiami na wytarcie zabloconych łap też osiągneło monstrualny wymiar, wystarczyła lekka mżawka i pies mi nie chciał za skarby świata wejść do domu :megagrin:
Teraz wiem, że za mało z nią pracowałam, miała ogromny potencjał i nudziła się, więc sama dawała sobie zadania.

Link to comment
Share on other sites

moje rude ma tak z dawaniem łąpy, najpierw lewa później prawa
po prostu musisz być szybsza i sprytniejsza, każ mu się położyć i od razu daj chrupka, możesz ukucnąć będziesz bliżej psa, po leżeniu zrób zupełnie inne ćwiczenie
jeżeli pies i tak zaczyna sie turlać nie nagradzaj go za to bo po co? zrobił to co chciałaś? nie a po twoim opisie wygląda na to że już robi sztuczki szybko i wie o co w tym chodzi przede wszystkim.
(gdyby mój był nagradzany za kazdą sztuczke którą zrobił miałabym w tym momencie psa który non stop szczeka:), a za szczek dostaje nagrode tylko po komendzie, za szczekanie z własnej woli jest uciszany)

możesz też spróbować nauczyć go leżeć na inną komende, nie będzie mu się kojarzyć że po tym ma coś zrobić(tak mi się wydaje przynajmniej)

Link to comment
Share on other sites

zmieniaj kolejność po prostu. "Shelti, daj łapkę", grzeczny piesek i koniec. za jakiś czas "Shelti, daj głos", grzeczny piesek i koniec, potem sobie wyrwij inną komendę i sprawdzaj po kolei, czy on wie o co Ci chodzi, a czy przypadkiem nie nauczył się schematu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...