Jump to content
Dogomania

Szukam Domu dla Pieska.


Przemyslaw469

Recommended Posts

Witam.


Szukam domu dla 9 miesięcznego rasowego Amstafa z Chipem , Paszportem oraz Książeczką zdrowotną . Pies nie ma obciętych uszu pięknie ubarwiony i nie głupi pies . Muszę znaleźć mu nowy dom ponieważ z czasem chyba zaczynam uświadamiać sobie że wybrałem złą rasę psa co do swojego trybu życia i trybu moich domowników. Nie chciałbym sie z nim rozstawać ale chyba wszystko zmierza ku temu :( jestem 1 właścicielem pies był i jest dobrze karmiony wychowany wobec nie go nie jest nie była stosowana żadna agresja szybko się uczy no Kocham go :(( i nie chciałbym go stracić za żadne skarby bo mimo 9 miesięcy wiele już z nim przeszedłem .... wiem że nie ma co wybrzydzać co do nowych właścicieli ale chciałbym by to były odpowiednie osoby więc gdyby ktoś chciałby mieć psa tylko do pokazania się , bądź do innych celów proszę nawet nie pisać , wiem z doświadczenia że można znaleźć psu odpowiedni dom mój kolega kiedyś też znalazł i jego pieskiem zaopiekowała się pewna Pani weterynarz i do dziś pies jest szczęśliwy .. mam nadzieję że dla swojego pupila też znajdę Ciepły dom .

Gdyby ktokolwiek słyszał ,bądź mógłby jakoś mi pomóc będę wdzięczny...
W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać wiadomości na priv.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Przemyslaw469']Witam.


Szukam domu dla 9 miesięcznego rasowego Amstafa z Chipem , Paszportem oraz Książeczką zdrowotną . Pies nie ma obciętych uszu pięknie ubarwiony i nie głupi pies . Muszę znaleźć mu nowy dom ponieważ z czasem chyba zaczynam uświadamiać sobie że wybrałem złą rasę psa co do swojego trybu życia i trybu moich domowników. Nie chciałbym sie z nim rozstawać ale chyba wszystko zmierza ku temu :( jestem 1 właścicielem pies był i jest dobrze karmiony wychowany wobec nie go nie jest nie była stosowana żadna agresja szybko się uczy no Kocham go :(( i nie chciałbym go stracić za żadne skarby bo mimo 9 miesięcy wiele już z nim przeszedłem .... wiem że nie ma co wybrzydzać co do nowych właścicieli ale chciałbym by to były odpowiednie osoby więc gdyby ktoś chciałby mieć psa tylko do pokazania się , bądź do innych celów proszę nawet nie pisać , wiem z doświadczenia że można znaleźć psu odpowiedni dom mój kolega kiedyś też znalazł i jego pieskiem zaopiekowała się pewna Pani weterynarz i do dziś pies jest szczęśliwy .. mam nadzieję że dla swojego pupila też znajdę Ciepły dom .

Gdyby ktokolwiek słyszał ,bądź mógłby jakoś mi pomóc będę wdzięczny...
W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać wiadomości na priv.[/QUOTE]

Po pierwsze - szkoda, że zdecydowałeś się go oddać, tym bardziej, że nie piszesz o jakichś poważnych problemach, które z nim masz....amstaffy to świetne psy, bardzo kumate i rodzinne. Na pewno będziesz miał z niego duuużo pociechy w przyszłości. Polecam tobie szkolenie na psa przyjaciela, twój pupil będzie posłuszny, co znacznie ułatwi tobie codzienne życie z nim. Może przemyślisz jednak swoją decyzję....?
Po drugie - TRZEBA wybrzydzać, jeśli chodzi o nowych właścicieli! Nie chcesz mieć chyba do końca życia wyrzutów sumienia, że oddałeś psa w nieodpowiednie ręce...musisz stawiać wysoką poprzeczkę potencjalnym właścicielom, inaczej możesz mu zgotować parszywy los.
Po trzecie - jeśli już podejmiesz ostateczną decyzję o oddaniu swojego psa, to zgłoś się np do Fundacji AST, która zajmuje się psami TTB, może akurat będą mogli pomóc: [URL]http://fundacja-ast.pl/[/URL] (na dogomanii jest też użytkowniczka Doddy, która działa w Fundacji AST - napisz jej prywatną wiadomość).

Link to comment
Share on other sites

a jakie problemy sprawia Ci ten pies? wspominasz o nich ale bez konkretów...

przed znalezieniem mu nowego domu powinieneś go wykastrować, by zapobiec niekontrolowanemu rozmnażaniu tego osobnika w przyszłości. za dużo jest bezdomnych psów w typie różnych ras, a za mało osób chcących dać jakiemukolwiek psu dom, by jeszcze dodatkowo ryzykować prawdopodobnym powiększeniem tej puli w przyszłości

pies to nie zabawka, którą się oddaje, gdy coś zaczyna nie iść po naszej myśli albo problemy zaczynają nas przerastać, gdy "milutki szczeniaczek" przestaje być "słodziutki" i zaczyna być rozrabiającym, kłopotliwym psim podrostkiem... ale...szkoda w ogóle słów i chyba nie warto strzępić języka na darmo... proponuję tylko byś w przyszłości nie brał już więcej psa, kota itp, bo pewnie potem podzielą los psa z tego wątku.

na dogo domu dla psa nie znajdziesz, to nie jest typowy portal ogłoszeniowy, wszyscy są tutaj zapsieni na maxa i szukają domów dla innych psów w potrzebie. musisz psa ogłaszać na innych portalach i dodatkowo dodać na prawdę dobrej jakości zdjęcia psa.

Link to comment
Share on other sites

Piesek po rodzicach rasowych Mój psiak bez rodowodu - ale iż kupiłem rasowego psa postanowiłem go zabezpieczyć chipem zrobiłem paszport i to tyle .

Dziękuje za wsza odpowiedz powiem wam że zmotywowaliście mnie i będę dalej walczył nie oddam go tak łatwo , nie ukrywam post napisałem pod wpływem chwili i to było z perspektywy krótkiego czasu widzę że głupie .

Dziękuje za cenne rady za wybicie mi tego pomysłu z głowy i za wsparcie .

Pozdrawiam Serdecznie wszystkich odezwę się i poinformuję was jak mi idzie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martasekret']zgłoś się np do Fundacji AST, która zajmuje się psami TTB, może akurat będą mogli pomóc: [URL]http://fundacja-ast.pl/[/URL] (na dogomanii jest też użytkowniczka Doddy, która działa w Fundacji AST - napisz jej prywatną wiadomość).[/QUOTE]

POPIERAM! Jeśli musielibyście Go oddawać, to Fundacja znajdzie mu odpowiedni dom, zawrzecie umowę adopcyjną, może nawet bedziecie mogli otrzymywać zdjęcia i informację jak się miewa piesek. Jeśli nikt z przyjaciół, czy rodziny nie może go przygarnąć, fundacja to najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Mam jednak nadzieję, że psiakzostanie w odmu, który pokochał i gdzie jest 'u siebie'.. to jeszcze szczeniak. i do tegow wieku w którym hormony najbardziej buzują. Potrzebuje cierpliwości i konsekwencji. W razie czego warto udać się do psiego przedszkola,na szkolenie,lub na wizytę z behawiorystą, gdzie przede wsyztskim Wy, jako właściciele nauczycie się jak z młodym postępować. Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Przemyslaw-nim do glowy Tobie przyjdzie oddanie temu od ktorego kupiles koniecznie go wykastruj.
Jezeli juz naprawde chcesz oddac ,tego bezmyslnego zywego zakupu ,to skontaktuj sie z osobami co maja duze doswiadczenie w adopcjach tych kochanych psow .Twoj pies powinien trafic nie jako zakup swiateczny ,czy spontaniczny ,nieprzemyslany.Powinien trafic do osob odpowiedzialbnych ofiarujacych nie tylko pelna miske ,ale i dobra psia szkole z dobrym konsekwentnym wychowaniem no i stac sie jednym z czlonkow rodziny ,ktorego sie szanuje ,ma sie respekt i ktorego sie nie oddaje nawet w najwiekszych klopotach.
Ps zdradz tajemnice dlaczego Twoj pies nie pasuje do twojego trybu zycia i twojej rodziny?
Czemu wczesniej nie poczytales ksiazek ,zasiagnelaes jezyka jakie to sa psy,ile kosztuje utrzymanie ,ubezpieczenie ,jak nalezy go wychowac ?
.Zakup psa musi byc zawsze dobrze przymslany.Ze szczeniaczka szybko wyrasta i staje sie dorosly pies,ktorym nalezy sie dobrze zajac czy to bedzie steffordowaty ,czy york
Jaka wg.ciebie rasa do Ciebie i rodziny pasuje,a jak nie bedzie pasowala co wtedy?jak bedzie tobie pasowala ,a rodzinie nie,albo odwrotnie,co wtedy?
a tak na marginesie mozna wiedziec ile masz lat?

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

[quote name='martasekret']słuchajcie, wierzę, że Przemek przemyślał sprawę...także nie zagłębiajmy się już może w nic nie wnoszące komentarze.[/QUOTE]
"wiara i nadzieja jest matka gl..............."
tych komentarzy nie musisz czytac .Hmm

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

Przemku, moja jedna rada jeśli masz wątpliwości czy chcesz psa zostawić czy nie.. to oddaj go teraz, póki jest młody i szybko znajdzie dom... ciężko jest znaleźć dom dla psa tej rasy... z reguły sami młodzi ludzie interesują się tymi psami i często kończy się to źle... :/
Co się stało, że pisałeś pod wpływem emocji ??
Nie mam amstaffa, ale mam staffika wiem ile jest pracy z takim psem ile potrzebuje zainteresowania i ruchu, ale szczerze nie różni się to zbytnio od innych ras.. z każdym psem trzeba wyjść na spacer, żaden z psiaków nie chce siedzieć ciągle na kanapie ;) jednemu wystarczy długi ale spokojny spacer, drugiemu aktywny... ale czas trzeba poświęcić każdemu z nich.. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...