Jump to content
Dogomania

Żywienie szczeniaka Shih Tzu :)


Anna-Maria

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

To mój pierwszy post tutaj, przy czym wertuję Dogo już od dawna, a od kilku dni intensywnie, ponieważ jutro spodziewamy się nowego członka rodziny - 8-tygodniowego maluszka Shih Tzu. :loveu:
Dawno już nie miałam szczeniaka, więc jestem zakłopotana jego jedzonkiem.
Czytałam setki Waszych postów, nawet sobie notesik założyłam i notowałam, co ważniejsze informacje. :lol:
Ale. Do rzeczy. Kupiłam mu RC do 10 miesiąca dla Shih Tzu - pani z hodowli powiedziała, że może być, ale jak dostanie biegunki, mam dołożyć mu marffefkę gotowaną.
I teraz mam kilka pytań - maluszka karmić 4 - 5 razy dziennie? I tylko tą suchą karmą? Kupiłam też tacuszki Animondy, ale czytałam raz, że można dawać, raz, że nie można i się zakręciłam, jak dekielek od ogórków. :lol:
Nie mogę rozgryźć też opisu z tyłu opakowania od karmy, jak karmić maluszka. :placz: Chyba jestem za głupia na to. ;p
Ogólnie, prosiłabym o wszelkie rady odnośnie jedzonka dla naszego psiego dzidzusia, bo nie chciałabym mu zaszkodzić.
Wszelkie rady będą mi pomocne. :cool1:

Pozdrawiam serdecznie,

A-M

Link to comment
Share on other sites

Pies powinien dostawać na początek to samo, co w hodowli. Jak rozumiem raczej nie było to RC, skoro hodowca zakłada możliwość wystąpienia biegunki. Karmę, do której maluch był przyzwyczajony stopniowo miesza się z nową zmieniając dzień po dniu proporcje na korzyść tej drugiej - tak żeby przejście było płynne i bez drastycznych zmian.
Z tego co pamiętam, tabele dawkowania na RC to kombinacja wieku psa na ten moment z docelową wagą dorosłego psa. Przynajmniej kiedyś tak było, tyle że jeśli karma jest super-hiper-specjalna dla shih tzu (Royal powinien dostać odznaczenie za marketing :evil_lol:) no to producent powinien teoretycznie tę docelową wagę danej rasy zakładać a priori.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...