Jump to content
Dogomania

agresja przy próbie zabrania zabawki


star1

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Jak pies mi czegoś nie chce oddać to łapie go za obroże zazwyczaj to na mnie warczy lecz mój pies nie bierze jedzenia a jak już to ode mnie bierze kamienie nie mogę go wyleczyć z tej fobii ale to nie każdy na drodze tylko taki co mu przypadnie do gustu ja nadal mi nie odda kładę obok coś co on uwielbia albo jakąś kiełbaskę albo smaczka i po jakimś czasie namysłu puszcza ale przez jakiś czas go jeszcze trzymam żeby mnie nie chapnął ale to tylko raz i nie z tego powodu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaja143']Jak pies mi czegoś nie chce oddać to łapie go za obroże zazwyczaj to na mnie warczy lecz mój pies nie bierze jedzenia a jak już to ode mnie bierze kamienie nie mogę go wyleczyć z tej fobii ale to nie każdy na drodze tylko taki co mu przypadnie do gustu ja nadal mi nie odda kładę obok coś co on uwielbia albo jakąś kiełbaskę albo smaczka i po jakimś czasie namysłu puszcza ale przez jakiś czas go jeszcze trzymam żeby mnie nie chapnął ale to tylko raz i nie z tego powodu.[/QUOTE]

[url]http://pl.wikipedia.org/wiki/Interpunkcja[/url]

ciekawa lektura, polecam :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='star1']witam, moja sunia pekińczyk ma prawie 8 miesięcy, jest bardzo spokojnym psiakiem, bardzo często zjada coś na spacerach, dlatego jestem zmuszona jej to zabierać, gdy jej to po prostu zabierałam z pyska ostrzegawczo warknęła takie typu ciche wrrr;) teraz jak chce jej coś zabrać (zawsze to co jej zaszkodzi) kucam powoli wyciągam z pyszczka i mowie jej ''dobry piesek, puść'' itp i jakoś to szło chociaż szczęka zaciska;), ostatnio w lesie zjadła nóżkę grzyba jadalnego, wieczorem wczoraj dostała zastrzyk i zawsze po tym jest osłabiona, i dziś tak też jest śpi ciągle, leży, ale jak wróciłam do pokoju jadła coś pod stołem, podeszłam i mówię bardzo spokojnie ''pokaż co tam masz'' i wyciągłam ręke a ona zachowała się jak nigdy, zareagowała agresją i ugryzła mnie, nie było to bolesne bo szybko wycofałam rękę, odesłałam ją na swoje miejsce mówiąc ze nie wolno. Zawsze w domu dawała sobie zabierać przedmioty, bo najczęściej były to zabawki, którymi potem z nią się bawiłam, jak postępować w takiej sytuacji? budzi się w niej agresja?[/QUOTE]

Pies dostał zastrzyk i osłabł, to osłabiło jego pewność siebie. Pies z niską pewnoscia siebie ma sklonnosci do agresji.

A samo warczenie? niektóre psy tak mają, mozesz spróbować go oduczyc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...