Jump to content
Dogomania

Maks i Luna - rodzenstwo Cocker spanielków razem adoptowane! hurra!!


emilia2280
 Share

Recommended Posts

W soboté 03.11.2012 nowa rodzina odebrala swoje 2 pociechy i pojechali do domu w Katowicach :) Ogromne dziéki Shy za BDT i wspanialá opieké nad nimi do czasu adopcji oraz zapewnila im transport.
______________________
Likwidowana pseudohodowla, dwa spanielki, rodzenstwo do sprzedania za paré groszy... Wziélam, niech nie rozmnaza ich nikt wiécej.

Wczoraj, 23.09.2012 razem z trzeciá spanielká, Nuká, trafily do wspanialego DT u Shy. Sá pod opieká Fundacji Kastor, zostaná wysterylizowane i bédá oglaszane w celu znalezienia im odpowiedzialnych wlascicieli - na zawsze.

Maks i Lunka to piekne spanielki urodzone 23.03.2009, czyli majá po 2,5 roku.

Lunka jest laciata, rudo-kremowa, odwazniejsza, na nowe reaguje ciekawosciá i pokonuje lék, np. przed schodami. Maks, czarny spanielek, boi sié bardziej i narazie trzeba go nosic po schodach, ale zapewne niedlugo pójdzie w slady siostry i bédzie biegal sam.

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-26_RhSHexAM/UGHVyrTkXyI/AAAAAAAARgA/jS_0oHyNMww/s640/20090721419.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-BEi0yPHDyHA/UGHVxIFrXrI/AAAAAAAARf0/ac6JPbnBJjo/s640/20090721417.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-5nbxlWJh8VU/UGHVwue8l4I/AAAAAAAARf8/ptTEJ9mFOJQ/s640/20090701386.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-4aE6K51Y-gs/UGHVvV0U6bI/AAAAAAAARfo/aSUJkcmJNgY/s640/20090701385.jpg[/IMG]


Wátek trzeciej spanielki, Nuki:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/232737-Idealna-sunia-Cocker-spaniel-Nuka-szuka-nowego-domu?p=19716182#post19716182[/URL]

[COLOR=#000000]album Lunki i Maksia:
[URL]https://picasaweb.google.com/117537880231945609760/LunaIMaxSpodOpola?authkey=Gv1sRgCKDe_dLa2KmCswE[/URL]#
__________________________

Narazie tylko Lunka jest ogloszona na:

[URL]http://krakow.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-Luna-przemila-i-wesola-sunieczka-cocker-spaniel-szuka-domu-W0QQAdIdZ418499071[/URL] - wyróznione
[/COLOR][COLOR=#000000][I]oraz na tych portalach:
[/I][B]tablica.pl [/B]- wyróznione
[B]oglaszamy24 [/B]- wyróznione
[B]lento -[/B] wyróznione
[B]kupsprzedaj [/B]- wyróznione
[B]OLX[/B][/COLOR]

Edited by emilia2280
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Emilko Lunka jest biało - złota , natomiast Max - czarny :)
Wieczorem wstawię zdjęcia :)

Mamy za sobą z potforkami już dwie noce i przyznam , że jest dużo lepiej niż myślałam . Lunka zaadoptowała się niemal od pierwszej chwili :) , jest wesoła , ciekawa wszystkiego i niesamowicie spragniona głaskania . Na początku trochę bała się schodzić po domowych schodach , a teraz śmiga jakby całe życie to robiła :) natomiast Maxio , to taki Pan Dygotek . Wszystko co nowe i nieznane przeraża go . Do domu został wniesiony bo "rozpłaszczył" się przed schodami , w domu zrobiła się z niego taka mała , skurczona kuleczka , bo wszystko jest nowe , nieznane i w związku z tym wzbudza lęk , pierwszy raz na kanapę został zaniesiony przez mojego syna ale teraz już sam ukradkiem wchodzi i z ogromnym zadowoleniem zwija w kłębuszek do spania :)
Wczoraj zostały wykąpane , oboje nie byli zbyt szczęśliwi z tego powodu , ale jakoś udało nam się dokończyć ten "straszny" zabieg ;) Lunka dzisiejszą noc spędziła ze mną na łóżku , natomiast Maxio ulokował się na dole na kanapie i tam , opatulony w kocyk , przespał noc :) Po schodach z tarasu już sam biega , ale do domu muszę go wnosić , sam jeszcze się boi wejść . Oboje kochają jeść , dosypuję im do konserw suchą karmę ale skrupulatnie zostawiają ją w miskach albo plują kulkami wokół siebie :)
Noce minęły bez niespodzianek i prezentów , natomiast dzisiaj rano Lunka , salonowa dama :) wystawiła tylko nos na dwór i baaardzo szybko ją cofnęło z powrotem , po czym popatrzyła na mnie z wyrzutem jakby chciała powiedzieć "oszalałaś ? tak zimno a ja mam wychodzić?" i poszła zrobić siku do łazienki :) Oczywiście dostała opr po czym ..... wyszłyśmy razem na dwór :)

Link to comment
Share on other sites

Kochana Shy ogromnie jestem Ci wdziéczna za kolejne spanielowe tymczasy, po Susie masz trzy nowe :p Narazie tylko trzy :diabloti: Tym bardziej mi ulzylo ze sá takie grzeczne, bo Lunka i Max przyszly z kojca, w domu nigdy nie mieszkaly a tu proszé jakie panstwo, jakby nigdy z salonów nie wychodzily :evil_lol: Tak jest, ze do wygody czlowiek i pies przyzwyczajajá sié blyskawicznie, gorzej na odwrót :eviltong: Ale u tych spanieli nie bédzie juz na odwrót, tak pozostanie - tylko do dobrych domów trafiá, jak zawsze nasze psy.

Rozmawialam dzis z Shy i w weekend bédzie oddredzanie stadka, pani groomerka przyjedzie do domu, zeby nie targac i nie stresowac psów.

Byla wczoraj tez pani vet- Max jest zdrów jak rybka, moze byc kastrowany, natomiast Lunka i Nuka, trzecia sunia - majá czerwone uszka, choc nie trzepiá nimi. To trzeba obadac i wtedy bédá sterylizowane, jak dostaná zielone swiatlo od wet.

Link to comment
Share on other sites

Sorki kochane za brak wieści , ale jakoś tak szybko mi ten czas ucieka , że z niczym się nie wyrabiam :)
Towarzystwo zrobiło się wybitnie domowe , wychodzą gdy muszą i biegiem wracają do domciu bo a nuż ktoś zajmie kanapę :)
Lunka to ukochany pies mojego najmłodszego syna , chodzi za nim krok w krok , tam gdzie on tam i Luna :) i oczywiście śpi też z nim na łóżku . Jest świetna , kochana , przytulaśna , radosna , w zasadzie bezproblemowa , siq już załatwia na dworze , chyba uwierzyła w końcu , że kanapa będzie na nią czekała , aż ona wróci :)
A Max - cudo , obserwowanie jakie postępy robi ten chłopak , to czysta przyjemność . W tej chwili już sam wychodzi i wraca do domu , podchodzi do mnie gdy ma ochotę na mizianki , wczoraj nawet odważył się warknąć gdy któreś przechodziło w pobliżu miski i pokłócił się z Jurkiem o pierwszeństwo w witaniu mojej córki wracającej ze szkoły , a dzisiaj rano , gdy zeszłam na dół Maksio witał mnie w podskokach , doopina chodziła we wszystkie strony , widok przecudny :)
Nadal jest nieufny i lękliwy , jakiś stuk albo mop czy szczotka w ręku i Maksio kuli się i chowa . W porównaniu z Luną jest też o wiele bardziej zaniedbany , zadredzony masakrycznie , chudziutki i wiecznie głodny .

Link to comment
Share on other sites

hihi, masz racjé Natalio - doszczétny rentgen domów to domena Eluni :)

Dziékujé za wiesci kochana Shy, plakac sié chce jak czytam o Maksie, widac nie byl ulubiencem tak jak Lunka :( Wiem ze masz teraz 3 razy wiécej roboty z tymi dziadami, ale jakbys dala radé kliknác kilka fotek, nawet telefonem, to moglabym zaczác oglaszac potffforki. Oczywiscie zanim poszlyby do domów, procedura troché trwa, wiéc zdázá przejsc sterylizacje i fryzjera i jeszcze sié nimi chwilé pocieszysz :)

Link to comment
Share on other sites

Maksio na kanapie , już sam wchodzi :)

[IMG]http://i48.tinypic.com/10qdkzd.jpg[/IMG]

Maksio z Lunką :)

[IMG]http://i47.tinypic.com/2epr8ea.jpg[/IMG]

Lunka :)


[IMG]http://i47.tinypic.com/29kwa3p.jpg[/IMG]

"zmaltretowana" Lunka , tuż po kąpieli

[IMG]http://i45.tinypic.com/29ekuav.jpg[/IMG]
Maksio odpoczywający po całym dniu :)

[IMG]http://i46.tinypic.com/359e32x.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Tak, mokasynki też....już ma ciepłe buty na zimę :D[/QUOTE]

hahaaaaaaaaaa. to mi lepiej. do jutra maly jeszcze ma buty, bo potem to mu pani groomer zdejmie te bamboszki i grzywké tez ;pp

Shy zuuota, powiedz zeby troche czubka mu zostawila, nie lubié jak tná na lyso spanielki. No i zeby nie ruszala grzbietu, tylko uszy, lapy i podwozie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...