Jump to content
Dogomania

Podstawowy sprzęt


Pinek

Recommended Posts

Nabyłem sunię husky i chciałbym zacząć z nią trenować. Najlepiej na rowerze, a zimą na nartach. Jakie szelki/szorki powinienem kupić? Rozglądałem się troche ale sam nie wiem na co się zdecydować. Potrzebuję chyba szelek i linki amortyzującej. Przynajmniej tak mi sie wydaje... Z czasem kupię pas do tego wszystkiego.

No ale co radzicie na początek?

No i pytanie już przyszłościowe... O co i jak przypiąc karabińczyk od linki amor. do roweru?

Link to comment
Share on other sites

Podstawowe pytanie w jakim suczka jest wieku???
Wiesz napewno że nie można przeciążać zbyt młodych psów bo to ma zły wpływ na ich rozwój fizyczny. Młody pies ma zbyt miękkie kości, główki stawów ma jeszcze nie stwardniałe itd...... dlatego takiemu psu musisz na początku dawkować ruch.
Jeżeli chodzi o sprzęt to do canicrossu, czy roweru najlepiej szelki typu guard firmy ManMat, zresztą amortyzator też polecam tej samej firmy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Myszu']Podstawowe pytanie w jakim suczka jest wieku???
Wiesz napewno że nie można przeciążać zbyt młodych psów bo to ma zły wpływ na ich rozwój fizyczny. Młody pies ma zbyt miękkie kości, główki stawów ma jeszcze nie stwardniałe itd...... dlatego takiemu psu musisz na początku dawkować ruch.
Jeżeli chodzi o sprzęt to do canicrossu, czy roweru najlepiej szelki typu guard firmy ManMat, zresztą amortyzator też polecam tej samej firmy.[/QUOTE]Pinek przygarnął dorosła sunię :)

Do sportów/treningów zaprzęgowych - gdzie pies ciągnie sanie lub wózek, czy rower, bądź człowieka - używa sie szelek typu sled (inna nazwa: szorki), a nie guard.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za dublowanie, ale tak to jest jak jest się nieuważnym :)

Co do "nabywania"... Całą historię masz [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=4040576#post4040576"]tutaj[/URL]

Kontaktowałem się z 3rd-pole i dostałem bardzo wyczerpująca odpowiedź na moje pytania. Wydają się kompetentni. Czy ktoś miał już doświadczenia z tą, bądź co bądź, młodą firmą?

Link to comment
Share on other sites

No dobra... Kaja pomierzona, ale...
A- 35-36cm
B- 62-63cm
C- 30cm
D- 29cm

Czy to są realne wymiary rocznej suni husky? :)
Boje się, żeby nie popełnić żadnego błędu, to jednak pieniądze...

Bełchatów to dla mnie tylko Kamieńczyk :) (czy gdzie tam są stoki :P)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...