Jump to content
Dogomania

Fryzura dla psiaka!!!


Patikujek

Recommended Posts

[quote name='Agnieszka K.'](nie mówiąc o tym, że jak tak można spaprać psa i potwierdza, że n ie za bardzo maja pojęcie jak pies danej rasy powinien wyglądać).[/quote]
mnie wciąż zastanawia, jak można podejmować sie robienia czegoś, nie mając o tym pojęcia. Ciągle trafiam na takich ludzi: facet nie mający pojęcia podjął sie generalnego remontu ciągnika i ciągnik nie chodzi, kobieta strzygąca psy, z rozbrajającą szczerością stwierdziła, że ona nie wie jakie teraz sa mody, po czym ostrzygła sznaucera na pudla.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladyyork']
[COLOR=blue]Może według ciebie nie robie pewnych żeczy najlepiej ale robie bo kocham się zajmować zwierzętami. [/COLOR][/quote]
Ale ja nie pisałam o Tobie - przykro mi, ze go tak odebrałaś. :oops:
[COLOR=blue][quote name='ladyyork']Jednak gdy przychodzi cocer - spaniel skołtuniony nawet przy grzbiecie a uszy to jeden wielki filc zbiy w kamień to można zrobić tylko jedno ; ogolić i sprubować rozczesać troszke na nogach , pod brzuchem , na ogonie i głowie żeby ten pies wyglądał jakoś a nie tak jak niektórzy golą wszystko na zero[/quote][/COLOR]

Tu zagadzam się z Tobą :lol: .

Ale jesli na stronach salonu X oglądam zdjęcia sznaucera, który ma na łapkach sierść przycinaną w odwrotnym kierunku tzn. na górze dłuższe niż na dole, do tego beznadziejnie zrobione przedpiersie - po prostu zostawione futro bez nadania konkretnego kształtu, albo uda zgolone maszynką nie w takich kształcie jak powinno się robić i do tego wystrzępiona klata to wybaczacz, ale to nie jest groomer - to zwykły partacz. Nie wsmomnę juz o yorkach na pszczkach zgolonych lub zrobionych bardzo krótko.
Zdaje sobie sprawę, że są różne sytuacje, nazwijmy je zyciowe, gdzie przychodzi pies skołtuniony albo chory i wtedy nie ma czasem innego wyjścia jak (jesli nie uda się nic ocalić) zgolić go na zero. Ale takiego zdjęcia nie umieszcza się przecież na stronie.

Strona www służy reklamowaniu swojego salonu i swoich umiejętności, i przezentowane na niej zdjęcia powinny być jej wizytówką.

I jesli taka osoba umieszcza takie własnie "wizytówki" to ja jej nie powierzyłabym swojego psa, bo po prostu nie chciałabym się przekonac naocznie o jej "umiejęnościach.

Wydaje mi się, jeśli sie mylę - po przoszę mnie popraw - ze takim sprawdzinem dla dobrego psiego fryzjera sa fajne fryzurki dla yorków.

Ja ostatnio słyszałam, że pani fryzjerka pomyliła westa ze sznaucerem i west został ostrzyzony na sznaucera:angryy: :angryy: :angryy: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Xsenna']mnie wciąż zastanawia, jak można podejmować sie robienia czegoś, nie mając o tym pojęcia. kobieta strzygąca psy, z rozbrajającą szczerością stwierdziła, że ona nie wie jakie teraz sa mody, po czym ostrzygła sznaucera na pudla.[/quote]

:crazyeye: tego jeszcze nie było, :angryy: już bym do niej nie poszła

Link to comment
Share on other sites

[
oglądam zdjęcia sznaucera, który ma na łapkach sierść przycinaną w odwrotnym kierunku tzn. na górze dłuższe niż na dole, do tego beznadziejnie zrobione przedpiersie - po prostu zostawione futro bez nadania konkretnego kształtu, albo uda zgolone maszynką nie w takich kształcie jak powinno się robić i do tego wystrzępiona klata to wybaczacz, ale to nie jest groomer - to zwykły partacz. Nie wsmomnę juz o yorkach na pszczkach zgolonych lub zrobionych bardzo krótko. [COLOR=red]miał być cytat znowu coś mi się pomyliło - jeszcze słabo chodze po forum[/COLOR]

Wydaje mi się, jeśli sie mylę - po przoszę mnie popraw - ze takim sprawdzinem dla dobrego psiego fryzjera sa fajne fryzurki dla yorków.[/quote]

:oops: Wstydze się za takich ludzi ,a co do pyszczków yorków już jednej dziewczynie właśnie odpowiadałam

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=25624&page=42[/URL]

masz racje!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Ja oglądając zdjęcia zamieszczone na stronach różnych salonów, psów po strzyżeniu przez "dyplomowanych groomerów" zastanawiam się, kto im dał ten dyplom, bo to co można zobaczych na niektórych to zamiast przyciągac - odstrasza (nie mówiąc o tym, że jak tak można spaprać psa i potwierdza, że n ie za bardzo maja pojęcie jak pies danej rasy powinien wyglądać).[/quote]

smutne i prawdziwe, a mamy wysyp 'groomerow' :( kazdy mysli, ze to taka mila, latwa i przyjemna praca, a jak zaczynaja sie schody i sobie nie radza, to zaczynaja odwalac prace nadrabiajac sobie mina.
dochodzi do tego, ze dobrych groomerow potrafiacych zrobic dana rase jest do policzenia na palcach jednej reki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weridiana']smutne i prawdziwe, a mamy wysyp 'groomerow' :( kazdy mysli, ze to taka mila, latwa i przyjemna praca, a jak zaczynaja sie schody i sobie nie radza, to zaczynaja odwalac prace nadrabiajac sobie mina.
dochodzi do tego, ze dobrych groomerow potrafiacych zrobic dana rase jest do policzenia na palcach jednej reki...[/quote]


Masz racje:razz:

Link to comment
Share on other sites

Agnieszko, baedzo dobrze robisz swojego psa.Sama mam sznaucery od wielu wielu lat, z brewkami czy bez to zalezy od glowy sama musisz wiedziec co jest lepsze ja robie brewki poniewaz moje sznaucery maja dosc dlugie waskie glowy i taka grzywka robi zbyt ciezka glowe. trzywaj tak dalej. Co do groomerow to przyznaje ci racje.Sama sie tym zajmuje i wielokrotnie wstyd by mnie bylo wypuscic z salonu takie dziwadla, ktore widze na ulicach i nieraz na wystawach .Ale niektorzy z nich patrza tylko na kase.

Link to comment
Share on other sites

sluchajcie, nie ma zadnych dyplowow, kore swiadczylyby o poziomie groomerow poprostu wszyscy jestesmy samoukami.Jedni,ci bardzej ambitni ciagle sie szkola w duzych hodowlach jednej rasy,bo nikt nie jest omnibusem i nie wie wszystkiego takich ludzi cenie i sa godni polecenia. Inni koncza 3 lub tygodniowe kursy i uprawiaja wesola tworczosc.Mozna to zobaczyc w necie.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziekuję, sama sie uczyłam na swoim psie. Na poczatku był robiony przez inna osobę, ale wiadomo ile trzeba włozyć pracy, aby dobrze wyglądał cały czas. Ja go robiłam między wystawami, a specjalista robił poprawki łapek i podgolenie szyjki, uszu i tyłka. Potem kupiłam maszynkę i sama zaczełam go robić w "całości". Dostałam tez duzo wskazówek własnie od tej osoby oraz od hodowcy mojego psa. Teraz czeka mnie nowe wyzwanie - pieprzak - zobaczymy jak będzie.

Jesli chodzi o grzywkę - mój pies ma głowe w górze i po prostu grzywka "zlała" się z brodą. Wiem o jaką grzywkę może chodzić :)
Normalnie grzywkę ma zblizona do tej w moim avatarze.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

[quote name='PATIszon']Ha, no z tym to mialas kupe roboty:evil_lol:



[URL]http://hugosalon.multiply.com/photos/album/7/Jamniki#5.jpg[/URL][/quote]

No ba :lol:
Aż pazurki musiałam mu przciąć :evil_lol:
A na poważnie to moja domowa gwiazda która czasem przychodzi na "zgrzebłowanie" ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

dzięki Mudik ;)

Co ciekawe grube psy też dobrze wyglądają w tej fryzurze > dużo lepiej niż obcięte na gładko gdzie widać każdą fałdkę :lol:


pies -tapczan
[URL="http://www.slide.com/s/rIfhcI210D8H2goRsw5vfh4hTukWiEGR?referrer=hlnk"][IMG]http://widget.slide.com/rdr/1/1/3/W/23000000035c9e97/1/14/GJHYCg-Gxz86c2Me5JDwX4UvmG1pCaxs.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...