Jump to content
Dogomania

Purizon


Jara

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Niestety nie było na żadnym stoisku tej karmy, rozmawiałam za to z dystrybutorami Acany/Orijena i nie jest to ich karma.
Ktoś sobie zrobił łudząco podobne opakowanie.


edit:

Kurczak + ryba 41% białka
ryba 38% białka

Edited by Jara
Link to comment
Share on other sites

w zooplusie, jako jedynym sklepie który w pl ma tę karmę, nie odpowiadają na pytania co to za karma ską etc., wszystkie odpowiedzi z automatu idą. na zooplus uk jest info że to karma angielska właśnie, same pozytywne opinie. na polskim sklepie też pozytywy, choć nie wiem jak można po tygodniu karmienia tak zachwalać już karmę :/ trochę strach próbować tak w ciemno, zwłaszcza że nie mają małych opakowań na próbę (400 g to za mało dla mnie by sprawdzić czy mi się pies nie pochoruje), choć skład ciekawy i cena nie aż tak paraliżująca.
może ktoś jeszcze się skusił i spróbował rybki u wrażliwca? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pauli_lodz']w zooplusie, jako jedynym sklepie który w pl ma tę karmę, nie odpowiadają na pytania co to za karma ską etc., wszystkie odpowiedzi z automatu idą. na zooplus uk jest info że to karma angielska właśnie, same pozytywne opinie. na polskim sklepie też pozytywy, choć nie wiem jak można po tygodniu karmienia tak zachwalać już karmę :/ trochę strach próbować tak w ciemno, zwłaszcza że nie mają małych opakowań na próbę (400 g to za mało dla mnie by sprawdzić czy mi się pies nie pochoruje), choć skład ciekawy i cena nie aż tak paraliżująca
może ktoś jeszcze się skusił i spróbował rybki u wrażliwca? :)[/QUOTE]


Na anglojęzycznych forach jest informacja, ze jest to karma na licencji Orijenu produkowana w UK dla Zooplusa dla zmniejszenia kosztów. Nie wiem ile w tym prawdy ale faktycznie skład, opakowanie przypomina bardzo Orijena.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jara']Chciałam zamówić, ale widzę, że cena wzrosła z 219zł na 245zł za 13,5kg, więc chyba sobie daruję.[/QUOTE]

taaaaa..cena to był główny atut karmy. jak mam wydać 250 na worek to wolę wszędzie dostępnej acany czy orijena rybnego kupić, niż karmę widmo nie wiadomo skąd :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pauli_lodz']taaaaa..cena to był główny atut karmy. jak mam wydać 250 na worek to wolę wszędzie dostępnej acany czy orijena rybnego kupić, niż karmę widmo nie wiadomo skąd :/[/QUOTE]
To jest prawdopodobnie tańszy odpowiednik Orijena, specjalnie produkowany dla Zooplusa, ale pewnie po komentarzach podnieśli ceny :( szkoda, to zostajemy przy Acanie.....

Link to comment
Share on other sites

orijen fish vs purizon fish
cena 299 vs 245
80/20/0 vs 70/30/0 (zwierzę/roślina/zboże)
44% białka vs. 38% białka
18% tłuszczu vs nie znalazłem info o ilości tłuszczu
4010 kcal vs 3702 kcal
główny składnik łosoś vs. śledź

mój pies miał kiedyś Orijen fish na próbę 2,5kg jadł średnio, w tym samym czasie dostał strasznej wysypki (czy od karmy nie wiem, podejrzewam też trawy na spacerze)
ale ze względu na wysoką cenę i średnie zainteresowanie psa karmą już do niej nie wrócilismy

Link to comment
Share on other sites

Ale się wk****** :mad:

Chcialam kupić Purizona, ale okazało się, że cena wzrosła. Więc kupiłam 15kg White Wolfa Nord Samolon Gold Edition. I co? Kurczaki promocja na Purizona! :angryy:

Ryba i kurczak [URL="http://zooplus.srv2.de/go/16/MA69ZDA-1V9C3ZW-1V9C3WR-19YLLQ1.html"][FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2][COLOR=#e20000][B]Rabat 18%[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]
[URL="http://zooplus.srv2.de/go/16/MA69ZDA-1V9C3ZW-1V9C3WS-O5JODH.html"] [FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2][COLOR=#000000]225,00 zł[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2][COLOR=#e20000][B]185,00 zł[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]

Ryba [URL="http://zooplus.srv2.de/go/16/MA69ZDA-1V9C3ZW-1V9C3WX-D5R1WM.html"][FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2][COLOR=#e20000][B]Rabat 16%[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]
[URL="http://zooplus.srv2.de/go/16/MA69ZDA-1V9C3ZW-1V9C3WY-1BO729K.html"] [FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2][COLOR=#000000]245,00 zł[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2][COLOR=#e20000][B]205,00 zł[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Witajcie,

również przed kilkoma minutami natknąłem się na promocję tej karmy Purizon. Cenowo bardzo atrakcyjnie. Jak widzę nikt za bardzo nie miał z nią styczności żeby móc powiedzieć jak wygląda jej stosowanie w praktyce. Mój alergik wcina od kilku miesięcy Royal Canin Hypoallergenic small dog. Powiem, że bardzo mu smakuje i tylko czasami kręci nosem. Karma nie jest tania, bo prawie 30 zł kg, ale służy mu i nie wiem czy zmieniać.
Jeśli ktoś się nad tą karmą zastanawia, to mogę dużo powiedzieć na jej temat - przede wszystkim pies nie ma żadnych sensacji, skóra i sierść jest w bardzo ładnym stanie i ewidentnie przestał się drapać. Ciekawe jak z tym Purizonem. Jeśli ktoś miałby jakieś ciekawe informację, wówczas z chęcią się zapoznam.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Royal, a Purizon to raczej karmy z dwóch różnych półek. Royal jest przereklamowany i drogi, a do tego jak karma dla psów gdzie w nazwie jest hipoalergiczna jest robiona z wątróbek kurczaka, które do tego są na 5 (!!) miejscu w składzie.
Akurat Purizon to niebo, a Royal, no cóż..


Dla porównania

Royal
[QUOTE]SKŁAD: ryż, hydrolizowany izolat białka sojowego, tłuszcze zwierzęce, sole mineralne, hydrolizowane wątróbki drobiowe, olej sojowy, pulpa buraczana, fruktooligosacharydy, olej rybny, olej z ogórecznika, wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny).[/QUOTE]


Purizon ryba
[QUOTE][B]Skład:
Łosoś bez ości 21%, suszone śledzia z północnego Atlantyku 12%, suszony łosoś 9%, suszone ziemniaki, suszone bataty, suszona ryba 7%, olej z łososia 6,5%, świeżo złowione pstrągi 6,5%, świeżo złowiona biała ryba 5%, groch, hydrolizat łososia 3%, białko ziemniaczane, białka grochu, lucerna, minerały, witaminy, nasiona babki śródziemnomorskiej, jabłka, marchew, szpinak, algi morskie, fruktooligosacharydy (FOS), rumianek, anyż, kozieradka, mięta, nagietek, suszone zioła (tymianek, majeranek, oregano, pietruszka, szałwia), żurawina.[/B][/QUOTE]

Purizon kurczak/ryba
[QUOTE][B]Skład:
17% mięsa z kurczaka bez kości, 17% suszone mięso drobiowe, suszone bataty, suszone ziemniaki, 7% suszonych jajek, 7% łososia bez kości, 5,5% suszonego śledzia, 5% suszonego mięsa kaczki, groszek, 3% tłuszczu drobiowego, 3% hydrolizatu kurczaka 3% z suszonego łososia, lucerna, 2% świeże mięso kaczki bez kości, skrobia z grochu, białko grochu, białko ziemniaczane, minerały, witaminy, 0,5% oleju łososia, nasiona babki śródziemnomorskiej, jabłka, marchew, szpinak, fruktooligosacharydy (FOS), algi morskie, rumianek, mięta, anyż kozieradka, nagietek, suszone zioła (tymianek, majeranek, oregano, pietruszka, szałwia), żurawina.[/B][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Ta wątróbka również wzbudza u mnie sprzeczne uczucia, dlatego zastanawiam się nad zmianą karmy od jakiegoś czasu. Młody czasami się drapie i coś tam mu wyłazi pomimo, że nic nie dostaje ponad karmę i rybne kąski.
Rozważam wzięcie małego opakowania na próbę, gdyż 13,5 kg jadłby chyba do stycznia - o ile w ogóle mu podejdzie i zechce jeść.

Link to comment
Share on other sites

royal może i jest przereklamowany ale linia weteryjna jest naprawdę niezła, mojemu psu w końcu udało się przytyć na intestinalu. bytówka sensitive też sprawiała się świetnie, gdyby nie BHA w składzie pewnie bym dłużej została, bo pies wcinał jak szalony przytył ładnie no i kupki marzenie ;)
purizon też kusi składem bo mojemu rybki wyraźnie służą, ale mało opinii, nie ma małych opakowań [400 g to nie jest próbka nawet dla mnie bo pies wciągnie wszystko gorzej z jego brzuchem ;)] nie ma opinii.. ktoś karmił wrażliwca juz? :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...