Jump to content
Dogomania

Wszystko to, aby nasz westik był biały i czysty ;)


Sylwia&westie

Recommended Posts

No niestety już po fakcie, miał usuwany kamień ok. 1,5 roku temu (za cholerę nie pamiętam :oops:). Tzn zabieg był fachowo przeprowadzony, żadnych tam niedociągnięć i krwawiących dziąseł. Co nie zmienia faktu, że nic to nie dało. Będę dalej wody utl. uzywać, zobaczy się. No tak, tylko ten czas i systematyczność :mad::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Specjalne przysmaki na pewno nie są cudem na kamień. Tak szczerze, to ja jednak nie wierzę ani w te szczoteczki, ani w te przysmaki, ani inne specyfiki co jednak oddziaływują trochę na brzuszek psiaka... Jak psiak ma mieć kamień to będzie miał, trudno. Oczywiście można dawać te gryzaki i myć zęby coby opóźnić rozwój kamienia i ja tak robie, choć zębów dla psa regularnie nie myje, ale kości ma na bierząco. Foxi ma 2 lata i trochę na kłach jest osadu, ale widziała gorsze przypadki :P Kiedyś facet z zoologa pokazywał mi sprey, którym spryskuje się zęby i potem trzeba zdrapać kamień/osad, ale czy to jest bezpieczne i skuteczne to nie wiem :shake:

Link to comment
Share on other sites

kaskaSz masz racje bo przy takim mysciu ta niby pasta dla psiakow to przeciez on ja chyba polyka prawda??jak ja wyplukac ???

i chyba tak jak piszecie to jest tak ,ze jeden pies bedzie mial wieksze sklonnosci od 2-giego..ja jednoczesnie mialam w domu dwa psy owczarka collie i moskiewskiego strozujacego miedzy nimi bylo dwa lata roznicy wieku i musze wam powiedziec ze collie mial bardzo duzy kamien a moskal nic do konca slicznie zeby

aha jeszcze wyczytalam ze mozna przemywac zeby sokiem z cytryny

Link to comment
Share on other sites

Ja też słyszałam o cytrynie ale chyba pies by zaprotestował ;)
To absolutna racja , jeśli chodzi o te skłonności. 10-letni kundelek mojej babci nie ma kamienia WCALE. A Bzik miał usuwane ok 2 roku życia. Więc nie ma to nic wspólnego z wiekiem, raczej ze składem chemicznym śliny.

Ja tam wolę w jakiś sposób zapobiegać/usuwać ten osad. Bo zobaczcie:

[URL]http://www.vetserwis.pl/zeby_pies.html[/URL]

Ja się boję żeby nie doprowadzić Bezisława zębów do takiego stanu jak mają te psy ze zdjęć...

Moj pies nawet przez około ROK (!!) jadł Royala Dental weterynaryjnego. I co? Gucio. Mam nadzieję, że ta woda utleniona pomoże. A gryzaczki.. nie wiem, może w jakimś stopniu pomogą ale z pewnością nie wystarczą.

Link to comment
Share on other sites

Na pewno łatwiej zapobiegać- opóźniać niż leczyć :) Foxi ma 2 lata, ale kamienia nie ma, co najwyżej osad, który można usunąć przy myciu zębów. Kiedyś byłam u weterynarza to pani właśnie zdjemowała kamień dla psa i dziwiła się czemu właściciel nic niezauważył jak tam w buzi normalnie był gnój.

Link to comment
Share on other sites

Drogie moje ;
Problem mam i licze na odpowiedz zwlaszcza tych z Was ktore sie zajmuja wystawianiem swoich futer. Otoz zauwazylam, ze Bzik ma trochę rudą brodę. Wiem, że to normalne - od picia i jedzenia. Ale jak się tego pozbyć - na wystawie przecież ma być cały śnieżnobiały! :mad: Nie wykąpię go bo się zrobi miękki czyli tak jaki być nie powinien - i będzie trudniej go wyskubać. Może wystarczy potraktować brodę mąką ziemniaczaną?

Link to comment
Share on other sites

Kaska, na czym ten rozjaśniacz "polega"? To jest cos w stylu kredy czy bardziej szampon? Albo płyn? Bo sobie nie wyobrażam. Możesz podać jakiś link gdzie mozna go kupić?
Nie wiem 'w czym' on wyjdzie na ring bo nie ja go przygotowuję tylko nasza p. hodowczyni ;) Ale napewno nie będzie miał tony pudru i lakieru - jesli juz to trochę - ale napewno nie tak jak to robią niektórzy hodowcy - puder/lakier/puder/lakier i mamy pięknie wypanierowane zwierzątko :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Zależy o jakich fotkach mówisz :razz:
Zależy. Nie muszą. Mogą być ładnie wyskubane i wytapirowane główki po prostu. Ja mówię o wystawach. Byłam na kilku nie wystawiając piesa i sobie pooglądałam poczynania niektórych hodowców (zwłaszcza jednej pani ale bez nazwisk:roll:).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Zależy o jakich fotkach mówisz :razz:
Zależy. Nie muszą. Mogą być ładnie wyskubane i wytapirowane główki po prostu. Ja mówię o wystawach. Byłam na kilku nie wystawiając piesa i sobie pooglądałam poczynania niektórych hodowców (zwłaszcza jednej pani ale bez nazwisk:roll:).[/quote]

to smutne przeciez taka ilosc chemii moze byc szkodliwa -napewno jest :roll:
A ja wlasnie rozmawialam z ciocia ktora mieszka w Hamburgu okazalo sie ,ze jej kolzeanka ma westie sunie i nigdy jej nie trymowala :crazyeye:tylko goli maszynka a wlos podobno taki pofalowany ..ludzie to sa leniwi:roll:

Link to comment
Share on other sites

Wiesz ile ludzi goli maszynką bo im się nie chce? Albo sądzą, że trymowanie psa boli i 'oni mu tego nie zrobią' :roll:
Aż się nóż w kieszeni otwiera :roll:
I potem widać westy z włosem miękkim, kręconym i żółtym:roll: A po zgoleniu ta prześwitująca skóra.. brrr...
Po pierwsze to jest niezdrowe a po drugie szpeci psa. Jak się kupuje daną rasę to się wie jak ją pielęgnować i się powinno to robić a nie iść na łatwiznę! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Bzikowa masz racje ja sie tez troszke obawiam tego trymowania ale staram sie duzo na ten temat czytac postaram sie nauczyc ..napewno nigy nie bede golic siersci bo co to daje??i tak zostaje w skorze i nowa nie moze urosnac to dopiero musi pies sie meczyc :angryy:ciekawe ,ze ci ludzie tego nie rozumieja ,ze siersc nie ma jak wyjsc :mad:

Link to comment
Share on other sites

Bzikowa te rozjaśniacze chyba działają tak jak szampony dla białych psów, tylko może są bardziej ''mocne''. Nie używam takich profesjonalnych to nie wiem zbytnio, ale coś tam kiedyś słyszałam. [URL="http://animalia.pl/sklep.php?firma=&przeznaczenie=7181&cena=&tylko=&sort=0&kat=161"]Tu masz link [/URL]do takich produktów na animalii, najlepiej zapytać hodowców albo wystawców westie, oni powinni wiedzieć najlepiej :)

Co do trymowania to też jestem zszokowana, że ludzie golą westie /szczególnie jak jest nie rodowodowy lub nie wystawowy/. Co z tego, że np. mój Foxi nie jest 100% westie? Coś tam z tej rasy ma, a na pewno włos, który TRZEBA trymować nie zależnie od ''stopnia rasowości'' . Jak sie kupiło takiego psa to trzeba podołać jego pielęgnacji. To nie jest biała puchata kulka, tylko do miziania, ale pies który potrzebuje dobrej karmy i prawidłowej pielęgnacji, nie wspomne już o podstawowch komendach, miłości i czasie, który trzeba naszym białasom poświęcić. Naprawdę warto, bo westy za to wszystko potrafią być wspaniałymi kompanami w życiu :)
Uff poniosło mnie na tych wszystkich nieodpowiedzialnych ludzi...
A co do trymowania to ostatnio pisałam o tym na moim blogu /adres w podpisie/ i muszę powiedzieć, że na gg miałam spory odzew na ten temat. Niektórzy są za, niektórzy się oburzają. Ludzie są dziwni.

Link to comment
Share on other sites

kaskaSz ja tylko powiem ,ze w zupelnosci sie z toba zgadzam wiele osob kupuje psy bo sa mone a nie mysli o np potrzebach danej rasy ,pielegnacji:angryy:.Mysle ,ze im tak jest latwiej ogolic i miec spokoj niz poswiecac wiecej czasu :roll:...a tak naprawe szkoda wlsnemu psu...a blog zaraz odwiedze :evil_lol:

Twoj psiak nie jest o konca westem ???jak to on jest naprawde piekny nigdy bym tak nawet ne pomyslala:crazyeye:EEEEEEEEE jest westowy w 1000%

Link to comment
Share on other sites

Foxi nie ma rodowodu, więc w 100% nie mogę powiedzieć, że jest westem :)W sumie to jego rodzice są westami z rodowodem, ojciec wystawiany matka chyba też, /papiery widziałam i mam/ ale... Z nim to długa historia, która rozwikłała się dopiero niedawno...
To chyba dotyczyłoby innego działu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...