Jump to content
Dogomania

Wszystko to, aby nasz westik był biały i czysty ;)


Sylwia&westie

Recommended Posts

No właśnie widzę, ze nie było tutaj takiego tematu. Mianowicie tutaj przytoczymy troszkę informacji na temat kosmatyków, a także domowych sposobów aby nasz westie był czysty i biały ;) Więc moze ja zacznę ;)

Ostatnio kupiłam szamponik dla Urwiska: [COLOR=black]PROFESSIONAL FORMULA WHITENING SHAMPOO 1all systems i powiem ze jestem mile zaskoczona :) Urwisek stał sie biały juz po pierwszej kapieli :) nawet na grzbiecie wybieliło mu żółtą pręge :) Jest bardzo wydajny i uwazam ze opłaca sie go kupić :)
Jako bardziej profesjonalne używam podkładu do kredowania [/COLOR][COLOR=black]PREMIUN PROTEIN PACK & PRE CHALK 1all systems jest dobry ponieważ utrzymuje puder na ciele psa i nie lata on w powietrzu jest równiez doskonały do przygotowania psa na wystawe :) ponieważ utrwala fryzurkę :razz: Jako kreda dobrze sie sprawdza puder Ring 5 :) Utwardza siersc i do tego wybiela po prostu super nadaje sie dla westików i innych terrierów :)
Z domowych sposobów to chyba mąka ziemniaczana ale ona zbytnio nie pomaga mojemu psiakowi (jak był mały to tak)to poprostu zalezy od psa i jego siersci.

Czekam na wasze opinie i sposoby na utrzymanie westika w czystosci :)

Pozdr. Sylwia&Urwis
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja uzywam kosmetyki z J.P. Hery. Ta firma jest dobra dla westów, bynajmniej dla mojego niewystawowego :P Każdy west czy rodowodowy czy nie musi ładnie wygladać, a nam starcza ta firma, bo gdybyśmy chodzili na wystawy mozliwe, że uzywałabym kosmetyków właśnie z 1all system. Jak chcecie to moge zamiescic tekst, ktory pisalam o kosmetykach, ktore mam z J.P.Hery na westie.fora.pl :)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][SIZE=3]Kiedyś tez często kapałam swoje psiaki, stosowałam różne szampony przeznaczone dla psów białych i o szorstkim włosie, jednak zauważyłam, ze im częściej je kąpię tym one szybciej się brudzą.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]Teraz jeśli się przybrudzą stosuję wyłącznie kapiel na sucho mąka ziemniaczaną.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]I widzę same zalety, po pierwsze trwa krócej niż kapiel tradycyjna połączona suszeniem, po drugie psy maja zdrowa błyszczącą sierść.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]Taka kąpiel polega na lekkim spryskaniu psa wodą z dodatkiem niewielkiej ilości szamponu (używam [/SIZE][COLOR=black][FONT=Verdana]Hery)[/FONT][/COLOR][SIZE=3], następnie wtarciem mąki w takiej ilości by psiak był suchy i porządnym wyczesaniem jej.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]Przygotowując taka kapiel trzeba wziąć pod uwaga miejsce, bo psiak się otrzepuje i prószy mąka na około.:lol: [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]Na co dzień je przeczesuję, a porządne szczotkowanie połaczone z lekkim trymowaniem funduję im raz w tygodniu.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]Tak prowadzone psy maja naprawde ladną, zdrowa i błyszczącą sierść, a przygotowanie ich do wystawy tez nie zabiera dużo czasu.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]Przed wystwą kladę im leki podkład i trochę pudru dla utrwalenia fryzury, ale najczęściej zaraz po niej robie im kapiel (oczywiście na sucho) i porządnie wyczesuję.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]Dla dobrej kondycji włosa co jakis czas daję im „omegan” lub pastylkę z oleju z wiesiołka.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Sylwia o mogłabyś wstawić fotkę tego podkładu i napisac ile on kosztuje?Mi też by się to przydało przed wystawą. Ja narazie nie używam wielu kosmetyków dla mojego psa. Wystarcza mi szampon z Hery do białej sierści i sypki puder. Czyszcze od czasu do czasu mąką ziemniaczana i z efektu jestem zadowolona chociaż nie pachnie tak ładnie jak po pudrze. Czesze, no tu sie przyznaje bez bicia, że jakiś raz na 1,5 tygodnia ale zawsze porządnie i z małym przetrymowaniem grzbietu i głowy. Niestety doba jest za krótka.

Link to comment
Share on other sites

podkład kosztuje około 80 zł /250 ml ja taki mam :)
oto fotka:
[IMG]http://www.1allsystems.pl/File.asp?FileID=8A4E78D5-413A-4C6C-A1C4-EAE7CB738DDF[/IMG]
[URL="http://www.1allsystems.pl/Product.asp?CategoryID=3666532E-7B2B-464C-A761-FA647660290A&ProductID=85023309-D227-44ED-AB8F-A83F93DF8B16"]--->TuTaj możesz poczytać o tym kosmetyku<---[/URL]

Link to comment
Share on other sites

kochani !! mam dylemat :placz: nioe wiem czy wykąpac dziś Urwiska :( poniewaz w piatek wystawa i boje sie czy nie bedzie miał za miękkiej siersc kąpany był w sobotę i teraz ma szorstką ale wiez ze po kąpieli ma miękką. I teraz mój dylemat brzmi czy lepiej zeby był biały i miękki czy lekko zółtawy i szorstki :cool1:
wiadomo ze puder to utwardzi ale chętnie dowiem sie coś o tym od doświadczonych :) czekam na odpowiedzi !!!!

pozdrawiam Sylwia

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co, kiedyś na westicoonowie Justyna (wiesz która?) pisała mi, ze przed wystawą wyczyścić psa mąką ziemniaczaną. Czyściłam kiedyś i według mnie jest efekt, no i jeszcze jak po załużmy przeskubiesz potem puder itd, więc styknie. Lepiej, żeby miał szorstką sierść.

Link to comment
Share on other sites

Kąpiel maką ma niestety to do siebie, ze aby uzystakać bardzo dobry efek treba ją powtórzyć, ja swoje psiaki w tygodniu poprzedzajacym wystawę koąpię w ten sposób trzy i np. razy jesli wytawa ma sie odbyć w niedzielę to poniedziałek, sroda i sobota przed wystawą, w dniu wystawy jeszcze porządnie szczotkuję, podkad lekki puder i już :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sylwia niestety rękawicy nie używałam i tu nie pomoge.. co do czyszczenia mąką.. Jola dodaj troszke wapna do mąki i niebędziesz musiała nic powtarzać. Ja tak szykowałam za każdym razem Dudiego na dzień przed wystawą
(wieczorkiem) mąka z wapnem i pies bielutki i czyściutki aż miło

p.s. trzymam kciuki za Twoja kruszynkę w NDM 01/04/07
Pozdrawiam Wszystkich Westomaniaków
Sylwia & westy 3

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o kąpiele przed wystawami... no to chyba dużo zależy od tego jaki pies ma włos... mój Dudziak sierściuche ma superr i dlatego kąpiele w wodzie to u nas raz no dwa razy do roku.... teraz na święta będzie ten cudowny moment umycia podwozia.. spróbuje zrobić foto przed i po kąpieli zobaczym czy będzie jakaś wyrażna różnica :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Wątek o pielęgnacji szaty jest - ale myślę że można podłączyć pod niego rozmowy nt. zębów westików.
Ostatnio chciałam zamówić paste ([URL="http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=3604&action=prod"]tą![/URL]) + szczoteczkę ([URL="http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=2105&action=prod"]te![/URL]) do mycia ząbków.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam [URL="http://www.karusek.com.pl/index.php?page=2"]ten zestaw[/URL], ale szczoteczki na palec nie mieszczą się w buzi Foxiego, tj. nie nadają sie do tylnich zębów... Pasta miętowa, ale ujdzie w tłumie, a zęby myję gazikiem nie jałowym /tak kazał wet/.
Podobno dobra jest[URL="http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=4738&action=prod"] ta [/URL]firma, choć droga.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Waxy']Co do szczoteczek do zębów. Mam pytanie do właścicieli wystawowych westików. Czy przed wystawą, przed wejściem na ring czyścicie ząbki?[/quote]
Kiedy wyczyścisz ząbki to już zalezy od ciebie, czy w domu czy przed ringiem. Napewno trzeba to zrobić bo troche głupio by było gdyby psiakowi "jechało" z pyszczka a sedzia zawsze jednak tam zagląda. Ja osobiście czyszcze ząbki w domu, na wystawie mam dosyś szpargałów więc szczoteczka z pastą nie sa mi jeszcze tam potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

Ja myłam psu zęby przez długi czas ale to dużo nie dawało :shake: On ma straszne skłonności do kamienia niestety, już raz miał usuwany w narkozie. Ostatnio polecono mi przemywać ząbki wacikiem zmoczonym w wodzie utlenionej. Podobno coś daje ale ja narazie efektów nie widzę :confused:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Ja myłam psu zęby przez długi czas ale to dużo nie dawało :shake: On ma straszne skłonności do kamienia niestety, już raz miał usuwany w narkozie. Ostatnio polecono mi przemywać ząbki wacikiem zmoczonym w wodzie utlenionej. Podobno coś daje ale ja narazie efektów nie widzę :confused:[/quote]


cioteczko odradzam usuwanie kamiena ja mojemu owczarkowi collie za namowa weta tez unelam pies sie nacierpial bo mial poranione dziasla a kamien i tak szybko pojawil sie nowy..widzialam kiedys w Polsce takie specialne przysmaki czyszczace zeby ale czy to dziala nie mam pojecia..jesli codzi o wode utleniona to tez o tym slyszalam moze potrzeba czasu i systematycznosci :roll:aby zadzialalo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...