Jump to content
Dogomania

Leon Zawodowiec!


Leokadia

Recommended Posts

Mi tez jeszcze zostanie czekać prawie tyle co tobie, za rok matura, potem studia, jak by sie dało to od razu drugi pies, ale wiadomo, początki najtrudniejsze, nie wiadomo za ile będę mogła sobie pozwolić na drugiego, tym bardziej, że chcem szczeniorka, a taki kosztuje..

Poza tym coraz mniej ciągnie mnie do molosów, kocham bezgranicznie ich charakter, ale coraz bardziej skłaniam się do psów hiper aktywnych i dobrze pracujących z człowiekiem, a molosy niestety do takich nie należą, ale znowu nie chcem owczarków, i tu mam problem. A ty, bierzesz drugiego asta? Mówiłaś coś jeszcze kiedys o azjacie, jakieś konkretne plany się już klarują?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leónowa']Mi tez jeszcze zostanie czekać prawie tyle co tobie, za rok matura, potem studia, jak by sie dało to od razu drugi pies, ale wiadomo, początki najtrudniejsze, nie wiadomo za ile będę mogła sobie pozwolić na drugiego, tym bardziej, że chcem szczeniorka, a taki kosztuje..

Poza tym coraz mniej ciągnie mnie do molosów, kocham bezgranicznie ich charakter, ale coraz bardziej skłaniam się do psów hiper aktywnych i dobrze pracujących z człowiekiem, a molosy niestety do takich nie należą, ale znowu nie chcem owczarków, i tu mam problem. A ty, bierzesz drugiego asta? Mówiłaś coś jeszcze kiedys o azjacie, jakieś konkretne plany się już klarują?[/QUOTE]

Azjata na razie odpada,Ast też,myślałam pierw nad Buldożkiem francuskim,potem Boston Terierem,ale jak je blizej poznałam to mi ich charakter nie odpowiada,chociaż są śliczniutkie:loveu:
Mama i siostra coś pobąkiwały o DC i Rotku,ale jeszcze mam czas,jest ciężko,znaleść taką rasę,która by pasowała do mojego gnojka,nie może być mała,spokojna czy flegmatyczna,Oscar nawet lubi duże Suczki.Ale wiadomo że duże rasy,są często dość dominujące,nie wiem czy by się dogadali.

Link to comment
Share on other sites

O tak problem będzie ogólnie z molosami, bo to jak by nie patrzć grupa dość ostrych pod względem charakteru ras, no chyba, że do tego stopnia Oscar już się ogarnie i dałoby się takiego psa wprowadzić do stada, chociaż ryzyko też duże. A nie myślałaś o jakimś owczarkowatym, ja osobiście za tą grupą nie przepadam, ale nawet mogłabym się skusić na jakiegoś belgijskigo, bądź któregoś z francuskich, z wyglądu nawet ok.

Link to comment
Share on other sites

Owczarkowate nie,nie podoba mi się ich charakter(jedne są za tchórzliwe,agresywne albo mają problemy zdrowotne),Kaukaz,Azjata i Kangal za wielkie.MN piekny,ale za bardzo ociężały,Doberman za bardzo chorowity,jeszcze ciekawy jest DB,ma facet u Nas jednego samca,ma świetny charakter,nie poluje na psy.
Siostrze marzy się duży pies,ale właśnie taki,który nie użądza sobie polowania na psy czy zwierzęta,taki,który da się szybko odwołać,dla którego Pan będzie ważniejszy niź wszystko inne w około.

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie myślę czy aby na pewno molos taki będzie, bo jeśli chodzi o bezwzględną miłość, oddanie i zdolność do poświęceń to ok, ale jeśli chodzi o odwołanie to zazwyczaj molosy mają na każdy temat swoje zdanie i obojętne nastawinie do psów też wyłoby ciężko wypracować, bo wiadomo do czego te psy były hodowane. Mi się marzy agentyn, pies z idealnym temperamentem, ale boję się, że będą problemy z chęcią włomotania każdemu psu, nie wiem czy jestem zdolna do walki z potencjalną agresją. Marzy mi się jakiś olbrzymek, ale ne taki ociężały pies, z którym nic ciekawego nie będę mogła aktywnie poronić. No i jest jeszcze doberman, fajny temperament, wielkość odpowiednia, ale to też pies nie dla laika.

Link to comment
Share on other sites

Kilka fotek:p

[IMG]http://img577.imageshack.us/img577/3091/86034115.jpg[/IMG]

[IMG]http://img17.imageshack.us/img17/9160/86958804.jpg[/IMG]

[IMG]http://img703.imageshack.us/img703/9470/80471833.jpg[/IMG]

[IMG]http://img199.imageshack.us/img199/9680/46904305.JPG[/IMG]

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/2664/21542046.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

cool facet:loveu:
Ja sama mam słabość właśnie do DC i Rotków,świetne psy,wiem,że niektórzy potrafią je tak wyuczyć aby nie polowała na psy,ale wiem ze to mega trudne.Jak nie da rady,to albo z drugiego psa zrezygnuję,albo poszukam taką bidę,co jest łagodna do psów

Link to comment
Share on other sites

Na razie zobacze co będzie,już zawieram znajomości z właścicielami i hodowcami DC i Rotków,zaczełam też przerabiać fora molosów,naukę pora zaczynać:evil_lol:

Tym razem przygotuje się jak należy,a nie na hybiu trafiu jak w przypadku Księciunia,jedno jest pewne suczka będzie z rodowodem i z zagranicznej hodowli,raczej z kraju macieżystego

Link to comment
Share on other sites

Wow, konkretne plany widzę, ale to dobrze, trzeba trzeźwo przemyśleć sytuację, nic na szybko. A tak się spytam, nie przerażają cię koszty związane ze sprowadzaniem szczeniaka, czytałam, że trzeba w to dość sporo kasy włożyć, a przecież w Polsce też mamy dobre hodowle,. Ja myślałamo sprowadzaniu DA z Rosji i za głowę się złapałam ile trzeba załatwiać formalności, do tego jeszcze transport psa. Zależy jak mi się będzie powodzić, czy na tyle mi kasy wystarczy, ale na dzień dzisiejszy to dla mnie za dużo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leónowa']Wow, konkretne plany widzę, ale to dobrze, trzeba trzeźwo przemyśleć sytuację, nic na szybko. A tak się spytam, nie przerażają cię koszty związane ze sprowadzaniem szczeniaka, czytałam, że trzeba w to dość sporo kasy włożyć, a przecież w Polsce też mamy dobre hodowle,. Ja myślałamo sprowadzaniu DA z Rosji i za głowę się złapałam ile trzeba załatwiać formalności, do tego jeszcze transport psa. Zależy jak mi się będzie powodzić, czy na tyle mi kasy wystarczy, ale na dzień dzisiejszy to dla mnie za dużo.[/QUOTE]

Znajomi mojej mamy kupili niedawno DC,mieszkają w Norwegi,dali 10 tysiecy za niego,Ja chcę z rodowodem,ale nie hodowlanego,wystawy mnie nie kręcą,wiem że taki pies w ZK jest traktowany jako"pet" i już tak dużo nie kosztuje,Rotka myślałam że sprowadzić z Niemiec,a DC zaś o Hiszpani.Ale ostatnio czytałam,że psy najlepiej kupować z krajów bałkańskich.
Na razie zbieram info,mam jeszcze czas

Link to comment
Share on other sites

a ja mam kanara z Polski i jestem zadowolona ;) młody na razie do psów startuje by się bawić, ostatnio TZt mi pisał, że oberwał od jakiegoś psa bo tamten nie miał ochoty na zabawę. Złapał młodego za ucho i ten biedny ukrył się za nogami Pancia swego :D co do odwołania.. młody głuchnie jak tylko zobaczy coś interesującego :P dlatego ja z nim łażę zawsze na smyczy ;)

Link to comment
Share on other sites

Oj 10 tysi na psa? Chybaby mi było szkoda tyle wydać. Ale cóż nie mam wymagań, żeby pochodził ze swojej ojczyzny (Z DA byłoby trochę ciżko, Ameryka Południowa jednak dość daleko), nie kręcą mnie tradycyjne polowania z psami czy wystawy, pies nie musi być championem, a w Polsce też znajdę dobrą hodowlę, tak jak mówi Nina, myślę, że tez bym była zadowolona, bo zależy mi jedynie by pies miał fajny chrakter i był zdrowy.

[quote name='Ana :)']Leon w okularach wymiata widzę, że debata nad drugim psem nadal trwa [/QUOTE]

Dzięki:loveu: A no trwa, bo jeśli wszystko wypali to pies sie pojawi już za rok, najwyższy czas się zacząć zastanawiać:p

Edited by leónowa
Link to comment
Share on other sites

Może kiedyś :P ale u mnie to chyba tylko kwestia pieniędzy :) jeśli było by mnie teraz stać na drugiego psa, to pewnie bym już się za jakimś rozglądała no ale niestety... Kiedyś może się uda :P a masz już jakiś konkretny typ psa na myśli ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...