Jump to content
Dogomania

ON Długowłosy = Staroniemiecki


Recommended Posts

Nie wiem czy ta nazwa jeszcze w ogole funkcjonuje. Jezeli tak to dotyczy ona tylko i wylacznie ONow dlugowlosych poczetych przez takie same ONy, one maja swoj klubi tylko w ramach niego moga byc wystawiane i dostawac rodowody. Ja mam ONke dluowlosa ktora jest z miotu krotkowlosych i nie bedzie mogla byc wystawiana ani wsrod normalnych ONow ani dlugowlosych

Pozdr

Monika z Cortina i Haga

Link to comment
Share on other sites

Owczarek niemiecki długowłosy ewentualnie kosmacz jest jednym z typów ON-ka, nie jest odrebna rasą - błędnie nazywana owczarkiem niemieckim. owczarek staroniemicki okresla typ.

ON z dłuższym włosem może się urodzić ze związku ON ze standardową długością włosa. On długowłose mają marne szanse na ringach ( zw wzgledu na słabą chłonność podszerstka). Wg ksiązek moga być dopuszczone do hodowli, jeżeli spełniają idealnie parametry rasy (lecz osobiście nie znam takiego przypadku).

We Wrocławiu powstał klub Owczarków Niemieckich Dłogowłosych. Organizują wystawy, są hodowle "specjalizujące" się w długowłosych.

Link to comment
Share on other sites

Witam :) Jeśli chodzi o owczarki niemieckie długowłose to służe informacją i radą. Jest to odmiana owczarka niemieckiego poprostu nieuznawana przez FCI właśnie ze względu na rodzaj włosa, dlatego też powstał odrębny związek zajmujący się hodowlą tych pięknych psów oraz szkoleniem i wystawami. Zainteresowanych odsylam na stronke związku www.zond.elive.pl , lub na moja stronke http://republika.pl/lobo/index.html

Pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego psy maja u mnie Ameryke :o? a mala moze i bym wystawila na dlugowlosych z tym ze dlugowlose maja swoj wzorzec i jest on nie co inny przynajmniej jesli chodzi o wage i wzrost niz u krotkowlosych, a moja jest wlasnie z takiego miotu :-?

Pozdr

Monika z Cortina i Haga

Link to comment
Share on other sites

Cortina bardzo mi miło że zajrzałaś na moją stronkę i ciesze sie ze Ci sie moje piesy podobają :) Ja też obejrzałam Twoje psiaki i też są cudne :D

Troszke jest inaczej niz myślisz z tymi długowłosymi piesami po rodzicach krótkowłosych, troche to opisałam w dziale "o rasie", a tutaj Ci tylko dodam że jeśli Twoje puchate maleństwo ma metryczke i chcesz sie zapisać do ZOND to nic nie stoi na przeszkodzie :) Z moich psów to właśnie Lobo i Wenta to potomstwo krotkowłosych. Jeśli masz pytania to napisz, chętnie Ci odpowiem :sweetCyb:

Ps.Lobo odszedł za tęczowy most niedawno, na skręt żołądka :cry: Miał zaledwie 5,5 roku...

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

naprawde bardzo mi przykro z powodu Loba :cry: Jesli chodzi o mala to ma metryczke jest z hodowli z kojca coli spod Wroclawia. Chetnie bym ja wystawila, ale i tak narazie jest za wczesnie ma dopiero 3,5 miesiaca. Narazie obserwuje co z tego huligana wyrosnie :wink:

Pozdr

Monika z Cortina i Haga

Link to comment
Share on other sites

Cortina wystawy odbywają się we Wrocławiu na wiosnę i jesienią, ale w tym roku wiosenna bedzie w Szczyrku w maju, ponieważ tym razem organizuje to Śląskie Biuro Terenowe ZOND. Dokładną datę mogę Ci podać za kilka dni bo nie jest jeszcze ustalona. W klasie szczeniąt uszki nie musza jeszcze stać :wink:

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Cortina..wystawa ZOND będzie 2 maja w Szczyrku, ale jak chcesz brać udział to najpierw musisz sie zgłosić z metryczką i wyrobić suni rodowód i członkostwo......wszelkie info to albo w kontakcie z ZOND ZG Wrocław...albo śląskie biuro terenowe....czyli...ja 8)

Pozdrawiam :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...