Jump to content
Dogomania

Natural Balance


snuszak

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Moja psica spróbowała i bardzo jej smakuje. Może się skusimy, zastanawiam się tylko , czy to nie NB miał problemy z salmonnellą?? Ktoś coś wie?

[URL]http://www.truthaboutpetfood.com/articles/diamond-pet-food-suspends-delivery-of-all-brands-made-in-sc.html[/URL]

Edited by gayka
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Z tego co czytałam to było jakieś podejrzenie w niektórych wersjach, ale nic nie wykryto. Ja zdecydowałam się, po czytaniu dobrych opinii na zagranicznych forach na smak, który akurat był bez podejrzeń ;-) Od kilku dni psica moja je NB z rybą, dla alergików. Jestem bardzo ciekawa efektów, bo składowo karma wydaje się być bardzo dobra...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Niestety, ale zbyt krótko dawałam karmę by móc się wypowiedzieć. Straszne tu w Niemczech problemy by ją dostać, więc musiałam poszukać innej. Kupiłam tutejszą, polecaną markę, ale efekty opłakane, drapanie niemiłosierne i wróciłyśmy do Wolsfsbluta - mam nadzieję, że alergia się wyciszy... żałuje, że w ogóle zmieniałam, bo nie dość, że drapanie, to jeszcze sunia schudła i dostała łupieżu :/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wiesz, już nie będę robić doświadczeń, skoro Wolfsblut jej służy to nie ma co kombinować. A służy ewidentnie, bo drapanie (tfu tfu) praktycznie ustąpiło, łupież również, wet radzi jedynie by na zimę dawać jej tę "tłustszą" wersję... A karma, którą jadła w Niemczech to O'Canis - dla alergików, konina z łososiem, karma "bio", zimno-tłoczona, wydawałoby się, że dobry wybór...

Link to comment
Share on other sites

W Niemczech popularne są karmy produkowane regionalnie, niekomercyjne, oni generalnie propagują swoje i dla ludzi też :) Mojej suni jednak ta karma nie służyła co nie znaczy, że wynalazek całkiem zły. W sumie Wolfsblut też Niemiecki, choć przez przypadek ;)
Nad tranem właśnie myślałam, choć ta karma całkiem rybna, więc nie wiem czy nie będę dublować? Siemie lniane dostaje na zmianę z nasionami Chia.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam,

Znam tę karmę bardzo dobrze, dlatego mogę podzielić się swoimi z nią doświadczeniami.
Upłynęło dziewięć miesięcy od podjęcia przeze mnie decyzji, by wprowadzić Natural Balance do sprzedaży w swoim sklepie. Wśród wielu zacnych karm NB wydaje się być propozycją najbardziej zrównoważoną pod względem analiz, co chyba przekłada się na bezinwazyjne na nią przestawienie zwierząt i bezproblemowe jej długotrwałe stosowanie. Do wystawiania opinii dziś w mojej ocenie upoważniają mnie wnioski wyciągane zarówno podczas rozmów z kupującymi od blisko roku NB, jak i te z własnego podwórka. Ponieważ swoim pięciu psom też zdecydowałam podawać NB. Przyjęły to z aprobatą i zadziwiająco chętnie do dziś jedzą. Choć one akurat nie cudują z wybrzydzaniem, bo nie wyegzekwują i tak niczego innego niż ta karma, którą im wybrałam. Jako, że zmieniam formułę z każdym kolejnym workiem zauważyłam, że najsmakowiciej pałaszują original ultra, a z bezzbożówek kaczkę. Mam też zadowalające sygnały od klientów, którym poleciłam NB. Nie zdarzyło się, by ktoś wrócił do mnie z informacją, że pies ma jakieś kłopoty ze strony ukl.pokarmowego. Z zadowoleniem i moim i właścicielki udaje się nam na rybie w dobrej formie utrzymywać od lata najbardziej wrażliwego mojego klienta- staruszkę Szkotkę Collie. Stale 'czochrającym się' dwóm francuskim buldożkom ulgę przyniósł bizon,a stan ten wydaje się utrzymywać do dziś dzik . Od czasu, jak porównanie obu formuł obnażyło jedną tylko różnicę, dziewczynki pozostają na dziku. Różniły się tylko worki. No i cena, stąd klęska bizona. Większość psów tak, jak moje jedzą NB ze smakiem. Natomiast wszelkie rekordy popularności pobiły formuły kocie. Tu, jak wiadomo mamy do czynienie z bardziej wybrednymi gustami i ‘delikatnymi podniebieniami’. Dlatego tym bardziej cieszy mnie,kiedy klienci, którym dałam próbkę NB wracają właśnie po tę karmę.

Dostępne w Polsce karmy NB reprezentują trzy linie produktów .

L.I.D. Limited Ingredient Diets
Alpha Grain-Free
Original Ultra®Premium

[SIZE=2]Dwie pierwsze to bezzbożówki , Ultra to formuła ze [/SIZE]zbożami. Polecam[SIZE=2] tę ostatnią wszystkim, którzy nie stoją ortodoksyjnie za dietami 'grain free'.[/SIZE]Original Ultra to trzy dostępne w Polsce formuły(w sumie są cztery). Dwie różnią się między sobą jedynie wielkością krokieta. Większy granulat, o średnicy dwudziestu groszy przeznaczony jest dla wszystkich ras. Malutkie, płaskie krążki nie większe niż ziarno suchego grochu produkowane są dla ras najmniejszych.Trzecia formuła Ultra to propozycja dla grubasów, w której zredukowano energetyczność o 16%. [SIZE=2]Na liście składników wszystkich formuł Ultra odnajdujemy trzy koncentraty białka zwierzęcego w postaci mączek i [/SIZE]mięso[SIZE=2] świeże. Jak wiadomo m[/SIZE]ączki mięsne w karmach zza oceanu tym różnią się od unijnych, że posiadają konkretną definicję.[COLOR=#000000][FONT=Helvetica] [/FONT][/COLOR]Dzięki temu wiemy, że wraz z mięsem dehydratyzowanym są najlepszym składnikiem mięsnym w karmach. [URL="http://www.zwierzaczek-wroclaw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=238:natural-balance&catid=59&Itemid=110"]Więcej o mączkach z UE i tych z USA.[/URL]
Użyte w Ultra [SIZE=2]ziarna [/SIZE]zbóż[SIZE=2] [/SIZE]są całe ,pełnowartościowe, nie zaś odpadowe ich części, jak gluten, otręby, łuski itp. Nie znajdziemy w karmach NB pszenicy, kukurydzy i soi. Na swoim portalu producent deklaruje, że żaden ze składników mięsnych, tłuszczowych, ani nawet rybnych nie zakonserwowane zostały na żadnym etapie produkcji rakotwórczymi BHT, BHA czy ethoxyquin.

Formuły LID to zaledwie dziesięć składników. Ta ich ograniczona ilość , jedno źródło wysoce strawnych węglowodanów i jedno źródło białka zwierzęcego sprawia, nie tylko , że karma jest hipoalergiczna, ale może stanowić dietę eliminacyjną. Przychodzą mi do głowy co najmniej trzy psy, u których zastosowanie jedynie diety LID spowodowało powstrzymanie kaskadowo postępujących reakcji alergicznych wspomagając w ten sposób przyspieszyć diagnostykę i leczenie. LID wstępuje w dużym wyborze mięs. Dostępne są formuły z bizonem, dziczyzną, rybą, kaczką, jagnięciną i kurczakiem. Od niedawna mamy też możliwość korzystać z kilku formuł przeznaczonych dla najmniejszych ras, o drobniejszej fakturze chrupek.


W formułach Alpha producent postawił na różnorodność mięs i warzyw. W jedynej , która jest u nas w ofercie, kociej formule występują cztery rodzaje mięsa i cała gama warzyw. Jest to linia bez zbóż, w której, jako spoiwa użyto ciecierzycę. Mimo, że nie ma w ofercie psich formuł Alpha, otrzymałam informację, że istnieje możliwość zamówienia takiej karmy, a na jego realizację importer przewiduje [SIZE=2] 2-3 tygodnie.[/SIZE]

[SIZE=2]Odkopałam też dziś wiadomości z maja w sprawie dobrowolnego wycofania z obrotu handlowego [/SIZE]poszczególnych[SIZE=2] partii karm NB. Akcja ta została przeprowadzona zapobiegawczo po tym,jak doszło do zakażenia Salmonellą produkowanych w Diamond półproduktów. Badania wycofanych karm NB nie ujawniły w żadnej z nich obecności pałeczek.
Popularność NB w USA i Europie zachodniej nie jest pewnie sprawą przypadku. Nie jest tez zapewne zasługą niskiej ceny, bo nie jest to karma tania. Sądzę, że warto ją poznać i jak każdą dobrą, w mojej ocenie, karmę będę ją dalej polecała.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='snuszkak']a to nie słyszałam o takim wynalazku u nas :) do karmy można też dodać siemie lniane dobrze robi na sierść lub dobry olej, mój pies uwielbia np. tran w kapsułkach, które sam sobie rozgryza i połyka :)[/QUOTE]

oCanis pokazywał się u nas na targach zoo dośc intensywnie. Mają oszałamaijący wybór gryzaków, ale mozna je tylko zamawiać w fabryce, nie prowadzą sklepu internetowego. Przynajmniej jesienią 2012 jeszcze nie prowadzili. Teraz zaczynają promować u wetów karmę , która w formule i wyglądzie przypomina Marcusa i Lupo.
Ponoć karma ma znakomite recenzje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

U nas testy niskokalorycznego NB na ogarze wypadają obiecująco , kończymy pierwszy worek. Pies wcina ze smakiem, sierść super, energia dopisuje , głód nie większy niż na royalowym obesity , więc super !
Bardzo mi się podoba zrównoważony skład, proporcje białka i tłuszczu chyba wreszcie podpsaowały naszemu grubaskowi ! Jamnik też chyba przejdzie na naturala.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...