Jump to content
Dogomania

Moja suka i szczenię


jagodanaj

Recommended Posts

witam wszystkich, kilka dni temu kupiliśmy małego owczarka niemieckiego samca a moja suka ciągle go liże pilnuje czy to jest normalne. chciałam zauważyć że moja wcześniej nigdy nie miała młodych. czy powinniśmy się obawiać, że zacznie być agresywna albo zaborcza w stosunku do nas albo do obcych?Nie za bardzo pozwala mu chodzić ciągle jest przy nim ustąpiła mu miejsca na legowisku sama śpi na schodach obok niego.Czy to dobrze że tak zareagowała. przepraszam jeśli powtórzyłam temat ale nie mogłam nic znaleźć.

pozdrawiam i proszę o komentarz

Link to comment
Share on other sites

Witaj.
Jeśli suka ma z wami dobry kontakt, tzn. - jeśli wam ufa - nie powinna być agresywna. Myślę, że albo "włączył" się jej instynkt macierzyński, albo zwyczajnie suka instynktownie opiekuje się słabszym członkiem stada. Jednak uważałabym na obcych, którzy pojawią się w domu zanim maluch nie podrośnie. Gorzej byłoby, gdyby była zazdrosna o szczyla i broniła swojej pozycji w waszym dotychczasowym "stadzie". Ja byłabym bardzo zadowolona, gdyby moja sucz tak potraktowała nowy nabytek. Dla szczeniaka też bardzo dobrze, że opiekuje się nim "przybrana mama" nauczy go tego wszystkiego, czego nie zdążyła go nauczyć naturalna, a to bardzo ważne w rozwoju psów. Ponadto, jeśli suka jest dobrze wychowana i karna - siłą rzeczy maluch będzie ją naśladował. Ułatwi Wam to ukladanie pieska.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

po pierwsze dziękuję za komentarz po drugie jeśli chodzi o moja sukę to nie wiem czy jest karna. czasem wydaje mi się bardzo się nim opiekuje, a czasem że zaczyna być w stosunku do niego agresywna tzn. jest bardzo zaborcza jeśli chodzi o jedzenie albo o jej zabawki nie wiem czy to już zalążki agresji skierowanej na niego czy po prostu powinniśmy dać jej troszkę więcej czasu i przeprowadzać to powoli. separujemy ich narazie na noc poprostu się boimy że jest za mały i że ona nawet niechcący zrobi mu krzywdę tylko nie wiem czy dobrze robimy jeśli ma ktoś jakieś doświadczenie w tej kwestii proszę o radę




[quote name='Beta&Czata']Witaj.
Jeśli suka ma z wami dobry kontakt, tzn. - jeśli wam ufa - nie powinna być agresywna. Myślę, że albo "włączył" się jej instynkt macierzyński, albo zwyczajnie suka instynktownie opiekuje się słabszym członkiem stada. Jednak uważałabym na obcych, którzy pojawią się w domu zanim maluch nie podrośnie. Gorzej byłoby, gdyby była zazdrosna o szczyla i broniła swojej pozycji w waszym dotychczasowym "stadzie". Ja byłabym bardzo zadowolona, gdyby moja sucz tak potraktowała nowy nabytek. Dla szczeniaka też bardzo dobrze, że opiekuje się nim "przybrana mama" nauczy go tego wszystkiego, czego nie zdążyła go nauczyć naturalna, a to bardzo ważne w rozwoju psów. Ponadto, jeśli suka jest dobrze wychowana i karna - siłą rzeczy maluch będzie ją naśladował. Ułatwi Wam to ukladanie pieska.
Pozdrawiam[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Początki mieliście b. dobre. Moja suka za nic by nawet za próg szczeniora nie wpuściła.
Mnie to wygląda na typowe zachowanie suni - od czasu do czasu go karci i uczy pewnych rzeczy (np. że nie wolno brać jej zabawek). Warczenie i podszczypywanie zębami to normalne zachowanie w relacjach szczenię - suka. Nie ma nic współnego z prawdziwą agresją. Ale oczywiście musicie obserwować zarowno sukę, jak i małego (np. czy skarcony - odpuszcza. Jeśli tak, to znaczy, że właściwie odczytuje sygnały, wysyłane przez sukę).
Separujcie przy jedzeniu, jeśli na niego warczy i na noc, zanim piesio nie podrośnoe. Na marginesie - w jakim wieku jest malec i jak duża jest sunia ?

Link to comment
Share on other sites

sukę mamy 3 letnią natomiast szczenię dopiero co kupiliśmy ma tak ok 8 tyg pytaliśmy nawet wet. więc zgadza się z książeczką. Oba to owczarki niemieckie. sunia nigdy nie miała młodych bo podobno jest typem takiej trudnej suki nie jest sterylizowana a mimo to nigdy nie była szczenna. problem nasz polegał na tym, że ona uciekała i myśleliśmy, że jeśli będzie miała małego pieska to nie będzie uciekała, co jednak się nie sprawdza bo o tyle o ile rano jak go do niej puszczamy to super jest nim zainteresowana przejawia te wszystkie sygnały macierzyńskie, to wieczorem traci troszkę nim zainteresowanie i np. wczoraj uciekła 2 razy przeskakuje przez płot który ma prawie 2 metry. nie wiemy za bardzo o co jej chodzi. zamówiliśmy juz nawet tą obrożę elektryczną tzn. pastucha elektrycznego, ale trochę nam jej szkoda bo nie będzie mogła nawet do płotu podejść tylko, że z drugiej strony boimy się bo mieszkamy w dzielnicy domów jednorodzinnych i w okolicy jest dużo dzieci szczególnie że są wakacje.


[quote name='Beta&Czata']Początki mieliście b. dobre. Moja suka za nic by nawet za próg szczeniora nie wpuściła.
Mnie to wygląda na typowe zachowanie suni - od czasu do czasu go karci i uczy pewnych rzeczy (np. że nie wolno brać jej zabawek). Warczenie i podszczypywanie zębami to normalne zachowanie w relacjach szczenię - suka. Nie ma nic współnego z prawdziwą agresją. Ale oczywiście musicie obserwować zarowno sukę, jak i małego (np. czy skarcony - odpuszcza. Jeśli tak, to znaczy, że właściwie odczytuje sygnały, wysyłane przez sukę).
Separujcie przy jedzeniu, jeśli na niego warczy i na noc, zanim piesio nie podrośnoe. Na marginesie - w jakim wieku jest malec i jak duża jest sunia ?[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

nie wiesz o co jej chodzi? o to, ze tak cholernie jej się nudzi, ze musi od was uciekać. pracujcie z nią, ćwiczcie komendy, wyprowadzajcie na spacer, zajmujcie ją szukaniem zgubionych przedmiotów, niech ten pies robi cokolwiek z wami. bo za jakiś czas suka znajdzie sobie zajęcie pt. bronienie szczeniaczka i zacznie was atakować, jak stwierdzi, ze pieskowi zagrażacie.
i nie kupuj żadnych obroży elektrycznych, zwłaszcza tych za 300zł z allegro, bo tylko psu krzywdę zrobią. praca, praca i jeszcze raz praca, zajmowanie się suką a nie zostawianie ją samopas na podwórku. Owczarek to pies, który kocha pracę z człowiekiem i do tego został stworzony, a nie do tego, żeby samemu na podwórku siedzieć. teraz suka dostała zajęcie i zajmuje się maluchem, ale jeśli to będzie jedyna jej aktywność to wróżę wam wkrótce kłopoty...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...