Jump to content
Dogomania

Przeprowadza z kotem


xxxx52

Recommended Posts

Koty bardzo przywiazuja sie do swego terenu ,do swego rewiru stad maja ogromne problemy z akceptacja nowego otoczenia,zmian.Koty nie przyzawyczaja sie do opiekuna tyko do otoczenia,stad reaguja bardzo negatywnie na zmiany np.juz przy zminie umeblowania sa juz zirrytowane.Zmiany miejsca zamieszkania kota jest powiazany z ogromnym stressem ,stad po przeprowadzce nalezy w pierwszych tygodniach zostawic kota w domu umieszczajac go tylko ze swoimi legowiskiem,kocykiem ,czy drzewem do drapania,pozostawic mozna karton .Kotom bardzo zestresowanym np.oznaczajajacym ze stressu mieszkanie ,czy schowanych za meblami ze strachu ,proponuje sie zastoswoanie slabych preparatow ziolowych.Mozna tez we wyznaczonych miejscach w mieszkaniu porozkladac ziolo intensywnie pachnace to znaczy kocia miete.Kot wachajac to ziolo np.w postaci ,kropli ,lub wysuszone wlozone do lnianych woreczkow uspokaja sie.

Link to comment
Share on other sites

Czy kot, który z właścicielem zmienia mieszkanie ucieknie w ten sam dzień będzie wiedział jak wrócić do nowego mieszkania???
Mam taki problem jestem na wakacjach kot był bardzo przyzwyczajony tylko do mnie jak mnei nie było na więcej niż 3 dni szukał mnie. Teraz rodzice wraz z moim kotem przeprowadzili się a ja po wakacjach jade na nowe mieszkanie, lecz kot zaraz po przyjeździe poszedł na pole biegać czy wróci, czy będzie kot wiedział z kąt poszedł?/:-(

Link to comment
Share on other sites

Ojej to jest tragedia,gdyz moze nie wrocic .Proponuje ciagle w jedno miejsce wykladac jedzeni,porozwieszac plakaty czy ulotki o Twoim kocie oczywiscie ze zdjeciem.Czy kot mieszkal tylko w domu,czy byl kotem co korzystal tez z wolnosci?

Znam przypadek 20 kotow co z nowego miejsca zamieszkania wypuszczono ,oprocz jednego nie powrocil zaden.

Link to comment
Share on other sites

jejku masakra kotek jest takim kotkiem że mieszkał w domu i wychodził na ogród pochodzić ale jak go zawołałam ,, kici kici,, wracał za 5 minutek nie mam z rodzicami kontaktu bo jestem za granicą oni sami ciężko z zasięgiem na wsi. No i masakra kot mógł pomyśleć że porzuciłam go no jedna wielka masakra :-(

Link to comment
Share on other sites

Witam dziękuję za informacje z całego serca na pewno mi się na wszelki wypadek przyda, gdyż kota wróciła wczoraj wieczorem, a dziś dopiero miałam z rodzicami kontakt telefoniczny będzie wyprowadzała kotkę na szelkach myślę, że to na początek, aż się oswoi dobry pomysł. Dziękuje jeszcze raz rada zawsze się przyda.... Tak się cieszę pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam cioteczki tak kicia mieszka teraz ze mna i juz nigdzie sie nie przeprowadzam jest tu bardzo szczesliwa moze dlatego że mojego psiaka kundelka tu nie ma z nia i zyje sama w kocim swiecie, ale juz nie długo moja maładupcia bedzie musiała sie przyzwyczić do nowego domownika na czterech łapkach zaadoptowałam z Pilskiego schroniska 2letniego psiaka rasy beagle. mam nadzieje że się czworonogi pokochają. ;D :multi::loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Nie generalizujmy .Ja z swoim kotem jeździłam na święta ,zabierałam go na wakacje i kot normalnie się zachowywał .Tyle że to był koty bardzo przywiązany do mnie ...
Gdy przeprowadzałam się z moimi obecnymi sierściuchami .To tylko jeden sikał mi wszystko co się dało sikać ale po jednym dniu się uspokoił ....Znam tez ludzi którzy zostawiali swojego kota w starym mieszkaniu (nowym lokatorom ) bo stwierdzali że kot na pewno się nie przyzwyczai do nowego miejsca itp to jest dopiero chore nie dajmy się zwariować

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...