Jump to content
Dogomania

Pomocy, sprawa dyskretna - 7 zagłodzonych psów, 3 w zamknięciu, 1 ze złamaną łapą!


Recommended Posts

Witajcie,
wczoraj napisał do mnie mój kolega ze szkoły. Pracuje obok domu, w którym mieszka starsza kobieta z 7 psami. Wszystkie psy są chude i można policzyć im kości. Jeden z psów ma złamaną łapę. Trzy mieszkają w domu, cały czas zamknięte - nie wychodzą na zewnątrz, cztery pozostałe mieszkają na podwórku.
Nikt jej nie zna, bo nie odzywa się do ludzi, chodzą pogłoski, że jest chora psychicznie, ale osobiście tego nie wiem.
Sprawa jest o tyle dyskretna, że nikt nie może dowiedzieć się od kogo to wyszło. Naprawdę nikt. Nie chce nawet informować rodziny, bo nie cała jest tak prozwierzęca jak ja.
Wystarczy, że ktoś się dowie to informacje pójdą z prędkością światła i nie wiem kiedy ktoś podrzuci mi trutkę do ogródka dla zemsty. Wiecie jak jest na wsi, pies=śmieć.
Proszę Was o pomoc, może trzeba by to sprawdzić, a ja ani nikt z okolicy zrobić tego niestety nie może.

Jeśli macie jakieś pomysły proszę piszcie.
Zainteresowanym podam adres.
Wszystko powinno przebiegać w największej tajemnicy.

Link to comment
Share on other sites

Czyli?? moim znajomi zgłosili, że na posesji znajduje się pies bez picia i jedzenia interwencja od razu zareagowała a jak u Ciebie sia stało???? Jeśli odpowiednia i dorosła osoba zgłosiła sprawę, która wiedziała jak porozmawiać i wytłumaczyć sprawę informacja zostałaby przekazana osobom zajmująca się interwencjami w sprawdzeniem stanu zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

To jakieś dobre schronisko :) - cieszę się, za zareagowali, naprawdę.
zgodnie z ustawą do interwencji powołana jest Policja, straż Miejska i stowarzyszenie dziłajace na rzecz zwierząt.

ciekawe, czy w TYM przypadku ktoś zareagował? Bo jak pisze Ola164 sprawa ma jakiś ciag dalszy.

Link to comment
Share on other sites

Napisała do mnie jedna z dogomaniaczek na pw. Podałam jej wszelkie szczegóły, namiary i mają pojawić się inspektorzy na dniach. Jak tylko będę coś wiedzieć po interwencji opowiem Wam wszystkim.
Zrozumcie, że sama nie chcę się tam kręcić, bo mam na uwadze również swoje zwierzaki...
Już znajomym trutkę ktoś wrzucił na posesje...

Nasza gmina nie ma podpisanej umowy ze schroniskiem...

Link to comment
Share on other sites

Piesków i krowy.. Bo podobno jest przetrzymywana w pomieszczeniu gospodarczym. Nigdy jej na zewnątrz nie widywano.
Nie wszystkie, w niektórych problem bezdomności zwierząt nigdy sie nie rozwiązuje. Teoretycznie jest hotel w którym za pieniądze w gminie utrzymywane są zwierzęta bezdomne, ale praktycznie nic mi o tym nie wiadomo. Cóż, wcześniej mieliśmy umowe z Olkuszem.. Nie wiem co lepsze.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Osoba która miała pomóc, napisała mi w tym tygodniu, że musi być dokładny adres aby inspektorzy dotarli, mimo że podałam bardzo dokładny i pomoc we wskazaniu miejsca....
Jeśli ktoś inny byłby w stanie pomóc przekażę odpowiednie informacje, wskażę miejsce...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...