Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Ermilka1

WPKiW - Prawdziwy wybieg dla psów

Recommended Posts

Byłam dzisiaj zobaczyć warunki do biegania dla psów w utworzonym już wybiegu w chorzowskim parku. Wiadomo, że ani w Chorzowie, ani w Katowicach nie ma porządnego wybiegu - ten jedyny nie spełnia wymogów psiego BHP :). W związku z tym pytanie do osób, które chciałyby, aby ten wybieg był z prawdziwego zdarzenia. Czy bylibyście gotowi, w ramach wolontariatu, pomóc przy uporządkowaniu i zagospodarowaniu tego terenu? Jestem gotowa zająć się organizacją tej akcji, sprawami prawnymi, a także znaleźć sponsorów, ale nic samo się nie zrobi i Wasza pomoc jest także niezbędna. Teren jest spory. Trzeba wyciąć kilka drzew, pozbyć się krzewów i kamieni, być może wyrównać teren, posiać trawę. Można go także uatrakcyjnić dla psiaków. Luksusem byłby np. mini basen :) Myślę, że jest to do zrobienia. Czekam na Wasz odzew i propozycje dotyczącego tego terenu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Życzę powodzenia w rozmowach z władzami parku ,ale wg mnie sprawa nie do załatwienia ( chociażby wycinka drzew ),o basenie nie wspomnę ,utopia chyba że masz duuże poparcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety nie mam żadnego poparcia, ale skoro jest już teren i nie trzeba walczyć o jego wydzielenie, to chyba łatwiej jest go zagospodarować niż załatwić nowy. Wiem, że sprawa nie jest prosta, ale gdyby zainteresować odpowiednie fundacje i firmy, może UM Katowice i Chorzów, myślę że jest to możliwe. Na początek przydałoby się porządne, metalowe ogrodzenie, takie jak np. na placach zabaw dla dzieci (na Tysiącleciu są takie) i wycinka kilku drzew i krzewów jest konieczne oraz uprzątnięcie podłoża z kamieni i szkła, dlatego tu myślałam o akcji społecznej. W przyszłości można by tam ustawić np. tor do agility.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='Ermilka1']Byłam dzisiaj zobaczyć warunki do biegania dla psów w utworzonym już wybiegu w chorzowskim parku.[/QUOTE]

A w którym miejscu jest już ten utworzony wybieg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Announcements

×
×
  • Create New...