Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Ermilka1

WPKiW - Prawdziwy wybieg dla psów

Recommended Posts

Byłam dzisiaj zobaczyć warunki do biegania dla psów w utworzonym już wybiegu w chorzowskim parku. Wiadomo, że ani w Chorzowie, ani w Katowicach nie ma porządnego wybiegu - ten jedyny nie spełnia wymogów psiego BHP :). W związku z tym pytanie do osób, które chciałyby, aby ten wybieg był z prawdziwego zdarzenia. Czy bylibyście gotowi, w ramach wolontariatu, pomóc przy uporządkowaniu i zagospodarowaniu tego terenu? Jestem gotowa zająć się organizacją tej akcji, sprawami prawnymi, a także znaleźć sponsorów, ale nic samo się nie zrobi i Wasza pomoc jest także niezbędna. Teren jest spory. Trzeba wyciąć kilka drzew, pozbyć się krzewów i kamieni, być może wyrównać teren, posiać trawę. Można go także uatrakcyjnić dla psiaków. Luksusem byłby np. mini basen :) Myślę, że jest to do zrobienia. Czekam na Wasz odzew i propozycje dotyczącego tego terenu :)

Niestety nie mam żadnego poparcia, ale skoro jest już teren i nie trzeba walczyć o jego wydzielenie, to chyba łatwiej jest go zagospodarować niż załatwić nowy. Wiem, że sprawa nie jest prosta, ale gdyby zainteresować odpowiednie fundacje i firmy, może UM Katowice i Chorzów, myślę że jest to możliwe. Na początek przydałoby się porządne, metalowe ogrodzenie, takie jak np. na placach zabaw dla dzieci (na Tysiącleciu są takie) i wycinka kilku drzew i krzewów jest konieczne oraz uprzątnięcie podłoża z kamieni i szkła, dlatego tu myślałam o akcji społecznej. W przyszłości można by tam ustawić np. tor do agility.