Jump to content
Dogomania

szczenięta ogara na allegro


Żaneta

Recommended Posts

[quote name='puz']Rodzicami sa psy z hodowli z Łopienia[/quote]

czyli oni na tym zarabiają,cena moim zdaniem wygórowana:cool3:
czy ludzie nigdy nie zrozumieją że niszczą nam tym rasę, szkoda słów:shake:, a czy hodowca rodziców nie mógłby się tym zająć,a możę go to nie interesuje:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puz']no to ja Ci powiem ze sa to psy z KW i nic ciekawego , poza tym cena wysoka nie popieram lewych miotów i tym bradziej nie bede wspierac takiej hodowli , wykupisz te szczenieta a oni za rok z nowu pokryja[/quote]

A co masz przeciwko psom z KW? Rozumiem, że są to psy, które były oceniane przez komisję na przeglądzie hodowlanym i dopuszczone do hodowli. Czy coś źle zrozumiałam? :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmbbaj']A co masz przeciwko psom z KW? Rozumiem, że są to psy, które były oceniane przez komisję na przeglądzie hodowlanym i dopuszczone do hodowli. Czy coś źle zrozumiałam? :cool1:[/quote]

a ja zrozumiałam że rodzice są z KW,a szczeniaki nic nie mają, ale niech puz się wypowie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmbbaj']Ja też tak zrozumiałam. I jeśli rodzice są z KW to co niby mają mieć szczeniaki, championaty? ;)[/quote]

mi chodzi o to że szczeniaki są bezpapierkowe, ale z 2 strony jeśli rodzice są z Kw to czemu szczeniaki nie mogą być-pewnie rodzice nie mają przeglądu i wystaw -sama niewiem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Żaneta']mi chodzi o to że szczeniaki są bezpapierkowe, ale z 2 strony jeśli rodzice są z Kw to czemu szczeniaki nie mogą być-pewnie rodzice nie mają przeglądu i wystaw -sama niewiem[/quote]

A czy nie jest tak, że szczeniaki po rodzicach z KW, rodowodu nie mają? No, a jeśli rodzice mają KW to chyba jednak muszą być po przeglądzie. A wystawy nic nie mają do tego, czy jest to "lewy miot" czy nie.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny nie mam nic do pochodzenia psa , wrecz psy z Kw moga duzo wniesc pozytywnego do rasy, natomiast chodzi mi o to ze hodowca wystawiał rodziców dopuscił dwa mioty i nigdy nie dowiemy sie pochodzenia rodziców ......chociaz miałam z nim do czynienia kilka razy na wystawach i wyglada na konkretna osobe. Chodzi mi o to ze taki bezmyslny wlasciciel tych psów kojarzy je na szczescie nie sa spokrewnione wg papierów ale robi to w celu zarobkowym jest to nie sprawiedliwe wobec ludzi ktorzy jedza na wystawy i staraja sie o uprawnienia hodowlane, moje zdanie jest takie ze nie mam zamiaru pomagac takiej osobie, robi to bezmyslnie i nie zdjae sobie z tego sprawy ze czyni źle. Wiadome pochodzenie szczeniat wciskanie ich na Kw nie ma sensu co innego Małgosiu z Zagrajem . Tu powiedzmy ze wykupimy te sunie i zaznacze ze cena ponizej 450 nie wchodzi w gre - znajdziemy im dom itd a za rok czy poltora beda kolejne szczenieta i sytuacja bedzie podobna , wrecz napedzimy im popyt na takie mioty . A w zyłach tych sun płynie krew hodowli z Wszystkich Skoków bo ojcem jest Baca z Łopienia a matka Aza z łopienia . Ktos za dwa lata pokryje te sunie i tak w koło macieju a przeciez nie o to chodzi.

Nie chodzi o to zeby windywowac ceny szczeniat nieosiagalne dla ludzkiej kieszeni, ktos kupi psa za 1000 lub za 1500 . A marny trud hodowców polegajacy na doborze rodziców odchowie szczeniat burzy wlasnie taki pseudohodowca . Jeszcze beszczelnie winduje cene do gory z hasłem ze taniej nie sprzeda. Na hodowli nie da sie zarobic to pasja .Odchow 1 szczeniecia przy opiece matki podczas ciazy oraz potem odchowie do 8 tygodnia + opieka formalnosci to cena kilkaset złotych. Liczyłam to kiedys i kalkulacje sie sprawdzaja po rozmowie ze znajomymi hodowcami . Poza tym ryzyko jest zawsze ze szczenieta nie znajduja domu od razu a przeciez musisz je karmic szczepic i nie ma co tu oszczedzac - czasem tego nabywcy nie rozumieja i smiesza mnie rozmowy ze szczenie za 1000 zł to duzo .:p Dla mnie to kwota czasem nieosiaglana od reki ale sa rozne sposoby nabycia szczeniecia z legalnym pochodzeniem niezaleznie czy to KW czy nie, bo psy z Kw maja szanse byc CHPL i moga dawac rownie piekne psy mamy juz tego przyklad .......Mozna kupic psa na raty na warunkach hodowlanych i czesto hodowcy dokladaja do tego sporo aby pies mial dobry dom bo to czesto jest wazniejsze od pieniedzy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puz']Jest to lewy miot zdecydowanie dlatego jestem wsciekła poza tym zastanawiam sie czy nie poinformowac o to hodowcy[/quote]

myślę że wartoby poinformować hodowce i dzięki za wyczerpujące wyjaqśnienie teraz rozumię o co chodziło i muszę się z tobą zgodzić

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puz'] hodowca wystawiał rodziców dopuscił dwa mioty i nigdy [B]nie dowiemy sie pochodzenia rodziców[/B] .............

Chodzi mi o to ze taki bezmyslny wlasciciel tych psów kojarzy je na szczescie [B]nie sa spokrewnione wg papierów[/B] ale robi to w celu zarobkowym.....
A w [B]zyłach tych sun płynie krew hodowli z Wszystkich Skoków[/B] bo [B]ojcem jest Baca z Łopienia a matka Aza z łopienia
[/B][/quote]

Ja z tego zrozumiałam, że rodzice są KW i dlatego uważasz, że krycie ich jest niedopuszczalne? Mimo, że nie są spokrewnione? I mimo, że rozumiem hodowla jest zarejestrowana?:roll: Gdyby miały rodowody byłoby OK?

[quote name='puz'] jest to nie sprawiedliwe wobec ludzi ktorzy jedza na wystawy i staraja sie o uprawnienia hodowlane[/quote]

Z tego co napisałaś wyżej, rozumiem, że mają uprawnienia hodowlane..


[quote name='puz']Wiadome pochodzenie szczeniat wciskanie ich na Kw nie ma sensu[/quote]

Puz, szczeniaka nie "wciśniesz" na KW, musi mieć ok roku, żeby był oceniony na przeglądzie. A wtedy sędziowie je ocenią ;)


[quote name='puz'] co innego Małgosiu z Zagrajem [/quote]

To znaczy co innego? Zagraj też jest z allegro ;) A jego pochodzenie jest nieznane ;)

[quote name='puz']Jest to lewy miot zdecydowanie dlatego jestem wsciekła poza tym zastanawiam sie czy nie poinformowac o to hodowcy [/quote]

Pogubiłam się :shake: I w dalszym ciągu nie rozumiem dlaczego uważasz, że miot jest lewy.. I którego hodowcę poinformujesz? Ilu ich jest?????? :cool3:

W tym wszystkim najbardziej nie podoba mi się sposób sprzedaży, przez allegro :angryy:

Link to comment
Share on other sites

chyba wszystko jasne

Miot jest lewy , rodzice sa z metrykami , pokolenie KW ja sie nie czepiam wogole tych psów i nigdzie nie pisze ze sa gorsze

szczenieta Azy i Bacy miałyby metryki jesli ich wlasciciel wsytawiłby je trzy razy i zrobil przeglad oraz testy czyli spełnił warunki na reproduktora i suki hodowlanej

Aza i Baca sa pokoleniem KW1 i maja metryki ale nie sa zgłoszeni do ZK ani nie maja wydanych rodowodów ten miot jak uwazam byl przemyslany i w celu zarobkowym

natomiast odnosnie Zagraja miałam to na mysli ze było 1 szczenie , nie znamy jego pochodzenia ale nie jest to wazne , które Hania wykupiła i znalazła dom .

Tu mamy 2 suczki , ktorych mi zal bo jedna jest naprawde fajna ale jesli bedziemy popierac taki miot to oni za rok go powtorza bo chetny wlasnie sie znajdzie tylko szkoda ze nie mogły sie urodzic chociaz warunkowo a miałyby metryki i byłoby po sprawie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Żaneta']chodzi o poinformowanie hodowcy rodziców szczeniąt-tak ja zrozumiałam, a czy mają uprawnienia hodowlane tego też do końca nie rozumiem czy mają te uprawnienia czy nie?

a sprzedaż przez allegro też mi się nie podoba[/quote]


Aza i Baca nie maja uprawnien hodowlanych , natomiast maja metryki i pochodza z legalnej hodowli

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmbbaj']Ja z tego zrozumiałam, że rodzice są KW i dlatego uważasz, że krycie ich jest niedopuszczalne? Mimo, że nie są spokrewnione? I mimo, że rozumiem hodowla jest zarejestrowana?:roll: Gdyby miały rodowody byłoby OK? [/quote]

Małgosiu przeczytaj tresc aukcji

Rodzice rodowodwi szczenieta nie

Rodzice szczeniat z aukcji sa po rodzicach wpisanych na Kw ktorzy maja uprawnienia hodowlane. Jesli taki miot sie rodzi dostaja metryki potem rejestrujesz masz rodowod jednopokoleniowy ze strony matki i ojca bo nie znamy ich pochodzenia lub tylko ze strony 1 rodzica bo drugi mógł byc psem lub suka z wiadomym pochodzeniem

Jesli Aza i Baca psy z metrykami zostałyby zarejestrowane na podstawie metryk wydane rodowody i spełniłyby uprawnienia hodowlane wowczas te szczenieta z allegro miałyby oficjalnie metryki

Istnieje jeszcze jedno wyjscie jesli przypadkowo taki miot sie zdarzył mogli go zgłsoic do zwiazku o uznanie warunkowo takiego miotu i wowczas jesli ZK sie zgodzi miot dostaje metryki a rodzice musza byc zarejestrowani i dopełnic uprawnien hodowlanych

A nie wiem czy przypadkiem czy nie ktos kto planował te szczenieta ma ogromne szczecie ze Aza i baca naprawde maja roznych rodziców

Link to comment
Share on other sites

Puz, dziękuję! Teraz wszystko jasne i zrozumiałe :lol: Sądziłam, że hodowla jest zarejestrowana, a psy mają uprawnienia. Mimo wszystko żal tych suczek, oby znalazły fajne domki! A kwota na aukcji jest na tyle wysoka, że może jednak jeśli się znajdzie chętny to będzie ktoś odpowiedzialny :roll: Jednak szczeniak z rodowodem kosztuje sporo więcej ;)

Link to comment
Share on other sites

to teraz wszystko rozumię,a psy rodowodowe są faktycznie droższe ale też mają sprawdzone pochodzenie,
mam małe pytanie mój Burzan był przywieziony z metryką KW, a później miał wyrobiony normalny rodowód-możemy mi to ktoś wytłumaczyć:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Żaneta'] mam małe pytanie mój Burzan był przywieziony z metryką KW, a później miał wyrobiony normalny rodowód-możemy mi to ktoś wytłumaczyć:cool1:[/quote]

żaneta - Burzan miał metrykę z wpisem KW , pochodził z legalnej hodowli.

Jego rodowód różni się od tego z PKRem tylko ilością zapełnionych miejsc w rodowodzie.

Tam gdzie np OPUS ma dziadków i pradziadków i pra, pra itd. Burzan ma nn, nn. i tyle.

Psy po rodzicach KW dostają normalne rodowody. Jeżeli łączylibyście go z suczką o pełnym rodowodzie lub o podobnym stopniu KW - to jego wnuczęta lub prawnuczęta beda mnieć już wpis PKR i to będzie w rodowodzie.

O ile się nie mylę - to po 3 udokumentowanych wpełni pokoleniach dostaje się możliwość PKR.

Opus dziadów ze strony Ojca jak i matki ma z KW. Ale rodzice już PKR.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='musia']żaneta - Burzan miał metrykę z wpisem KW , pochodził z legalnej hodowli.

Jego rodowód różni się od tego z PKRem tylko ilością zapełnionych miejsc w rodowodzie.

Tam gdzie np OPUS ma dziadków i pradziadków i pra, pra itd. Burzan ma nn, nn. i tyle.

Psy po rodzicach KW dostają normalne rodowody. Jeżeli łączylibyście go z suczką o pełnym rodowodzie lub o podobnym stopniu KW - to jego wnuczęta lub prawnuczęta beda mnieć już wpis PKR i to będzie w rodowodzie.

O ile się nie mylę - to po 3 udokumentowanych wpełni pokoleniach dostaje się możliwość PKR.

Opus dziadów ze strony Ojca jak i matki ma z KW. Ale rodzice już PKR.[/quote]

musiu ale u Burzana wszystkie pokolenia są znane i wpisane i on ma normalny rodowód z PKR dlatego nierozumię czemu wcześniej było KW-chyba że to była metryka szczeniaka uprawniająca do wydania rodowodu. możę ja pomyliłam metryka z KW:roll:

Link to comment
Share on other sites

to może wróćmy do tego hodwcy :angryy:

ma sukę i psa z metrykami, nierejestrował ich w związku , a rozmnaża

stąd szczeniaki nie mają papierów

ale hodowca do związku należy i ma inne psy z których może mieć legalne szczeniaki z metrykami ( nieważne KW cz PKR)

stąd lewy miot o którym pisze puz


TAK ?????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witajcie, jestem nowa i po cichutku miłująca ogary. Od jakiegoś czasu zaglądam na Wasze forum, aby dowiedzieć się więcej o tej pięknej rasie.
Znalazłam dziś w sieci ogłoszenie o sprzedaży pięknej dwuletniej prawie suni, ale zaniepokoiły mnie trochę zdjęcia miejsca, w którym psinka przebywa. Wygląda to niezbyt ciekawie, trochę tak, jakby sprzedawał jakiś "chodoffca"... A może przesadzam i panikuję niepotrzebnie? Zajrzyjcie... Pozdrawiam wszystkich.

[url]http://www.kupiepsa.pl/detail.php?siteid=11010[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...