Jump to content
Dogomania

SKARPETA OWCZARKOWA Dla bezdomnych Cywilów, Szarików, Rexów i Alexów


egradska

Recommended Posts

Ludkowie wklejam info i prośbę z ŁTOnZ:

 

Inspektorzy Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami otrzymali niepokojące informacje na temat stanu zwierząt w hodowli owczarków niemieckich w gminie Dąbie mieszczącej się na skraju województwa łódzkiego i wielkopolskiego. Ekipa ŁTOnZ wraz z Powiatową Inspekcją Weterynaryjną, przedstawicielem gminy i Policją udała się sprawdzić zasadność zgłoszenia. Niestety okazało się ono w pełni zasadne. 31 owczarków niemieckich w tym 9 szczeniaków należących do hodowczyni zarejestrowanej w Kennel Club mieszka w fatalnych warunkach! W większości boksów nie ma bud!, zwierzęta nie mają wody!, stoją w błocie i własnych odchodach! Część z nich jest wychudzona, a jak dowiedzieliśmy się od właścicielki zwierzęta piły wczoraj. Owczarki cały czas przebywają w boksach, część ma problemy behawioralne. Po długich rozmowach z właścicielkom, przedstawicielami gminy i inspekcją w dniu dzisiejszym hodowczyni zrzekła się na rzecz ŁTOnZ praw do trzech suni w najgorszym stanie (Bona 2 lata, Saba 9 lat i Czarna ok. 1,5 roku). Niestety gmina nie dysponuje miejscem w schronisku z którym mają podpisaną umowę, aby umieścić tam resztę psów (Kotliska!). W dniu dzisiejszym wydaliśmy szereg zaleceń do których pisemnie zobowiązała się właścicielka. W przypadku braku ich realizacji za tydzień podejmiemy dalsze działania odbiorowe. Z uwagi na ewidentne znęcanie się nad psami złożyliśmy także zawiadomienie do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa z art. 35 ust. 1a Ustawy o Ochronie Zwierząt. Ponieważ nie mamy tyle miejsc, ani środków aby zabrać pozostałe 28 psów prosimy o pomoc! 

 

Kontakt w sprawie miejsc dla psów: 

tel. 507 180 857, 517 261 630

[email protected]

 

 

Ja!

 

 

Jestem ZA, jak zawsze

Oczywiscie wiem, ze Skarpeta nie ma mozliwosci aby pomóc wszystkim, ale moze choc jednemu czy dwóm ?

 

 

Koniecznie "ZA" pomocą dla psów z pseudo !!!!!  :(

 

 

Biedny baaardzo ten Maniuś z FB... Jestem ZA pomocą dla ŁTOnZu, bardzo dziękuję za Wasze popracie:)

 

Załatwione :)

Skarpeta wesprze finansowo owczarki  z pseudo  pod opieką ŁTOZ :)

 

Udostępniamy również na naszych stronach Maniusia :)

Link to comment
Share on other sites

Maniu już u mnie, dziś był w salonie Spa , wykąpany i wyczesany. Teraz jest jeszcze piękniejszy. Jutro porobię foty.

 

Super  LILU, że dałaś Mańkowi BDT !!!!!!!!!!!!

Myślę, że w razie czego możesz liczyć na naszą pomoc :)

Czekamy na fotki pięknego Maniusia:)

Założysz mu wątek na dogo ?

Link to comment
Share on other sites

UWAGA !!!
Aktualizacja wpłat na dzień 18.02.2015r

Od lutego mamy nowego członka Rady Skarpetowej :)

Dołączyła do nas Mariola Smorąg, którą niniejszym serdecznie witamy :) :) :)

 

[attachment=9898:Skarpeta_-_wykaz_wpłat_za_rok_2015_stan_na_18.02.15r(1)(1).pdf]

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy są z nami, a szczególnie tym, którzy mimo różnych zawirowań trwają przy nas od samego początku   smiley27.gifsmiley27.gifsmiley27.gif
To dzięki Wam Skarpeta funkcjonuje już 2,5 roku i pomogła w tym czasie naprawdę pokaźniej liczbie owczarków, że nie wspomnę o naszych szczególnych podopiecznych takich jak Lira, Cywil, a teraz Aslan i Niko, którym daliśmy szansę na dobre życie
Od jakiegoś czasu daje się jednak zauważyć pewną tendencję spadkową jeśli chodzi o wpływy do Skarpety
W styczniu jak dotąd do Skarpety wpłynęło 685 zł.
Wydatków mieliśmy na kwotę 1374,01 zł  smiley20.gif
Zaczynamy powoli uszczuplać nasz żelazny zapas, który jak dotąd zapewniał nam komfort i swobodę działania  undecided.gif
Dlatego zachęcajmy do przyłączania się do naszego grona kolejne osoby  wink.gif
Im nas więcej, tym więcej możemy zdziałać dla dobra naszych kochanych owczarków
  smiley20.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Fajny owczar z tego Mańka :)

A jak się u Ciebie zaaklimatyzował ?

To  bardzo proludzki pies. a spacerze ciężko było mi zrobić foty bo cały czas się mnie trzymał , właściwie pomagał mi nieść rękę na swojej głowie.

Pies super. Nie awanturuje się z innymi psami za bardzo. Tylko krzyczy za człowiekiem ja go zamknę osobno.

Link to comment
Share on other sites

[/url]">http://[url=http://up.programosy.pl/foto/10952240_527978394010510_4690439236564858051_n.jpg]10952240_527978394010510_469043923656485[/url]

 

 

 

Dziewczyny, wiem że owczarki raczej nie mają fundacji konkretnie "od nich", zwłaszcza od przypadków "beznadziejnych"...
Dziś w schronisku pogryzł dość dotkliwie jedną z wolontariuszek DONek będący tuż po kwarantannie. Pracownicy już zapowiedzieli, że dają mu tylko 2 tygodnie życia i potem igła, bo podczas przenosin z kwarantanny na ogólne boksy pokąsał i pracownicę - ale nie do krwi... Ma ktoś dojście do Jamora, albo innych hotelików specjalizujących się w "trudnych" przypadkach? Jako wolo wiemy, że ten konkretny pies panicznie boi się ludzi w kitlach - być może związane jest to z wcześniejszymi wydarzeniami, których nie znamy. 
Gdyby udało się go wyciągnąć na prostą, byłby cudownym psem. 
takie foto zrobiłam dzień po przybyciu tego "agresora" do schroniska... palce mam całe.

http://www.dogomania.com/forum/topic/3225-owczarki-niemieckie-do-adopcji-og%C5%82aszajcie-te%C5%BC-onki-na-wwwowczarkieu/page-179

post numer 3569

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...