Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
bartex

wymioty po odrobaczeniu

Recommended Posts

mam problem z moim psem a mianowicie dzisiaj tydzień przed ostatnim szczepieniem dałem mu odrobaczenie tak jak kazał wet ale po godzinie pies zwymiotował dwa razy co mam zrobić pojechać do weta ? czy to noramalne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='daria1']Nie ma powodu do obaw Rosa też kilka razy wymiotowała po odrobaczaniu.Jeśli będzie wymiotował dalej,to wtedy możesz jechać,póki co nie martw się[/quote]

dzięki uspokoiłaś mnie narazie mu ustało

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jest normalna reakcja psa po odrobaczeniu jeżeli pies wymiotywał to widocznie miał robaki tak mi tlumaczyła wet gdy zapytałam w jaki sposob mozna rozpoznać czy pies miał robale.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam, podnoszę temat, bo może ktoś z podobnym problemem jeszcze tu zajrzy.
Mój Kenzuś bardzo dobrze zniósł pierwsze (przy mnie) odrobaczanie. Wet podała pastę. Gdy przyszedł termin kolejnego, ja miałam podać tą samą pastę i niestety maluszek zaraz ją zwymiotował. Następnego dnia, to samo (też po podaniu). Wet powiedziała, że piesek nadal nie jest odrobaczony, więc wydała nam (już nieodpłatnie) tabletkę. Musiałam ją rozgnieść i podawać pieskowi (w postaci papki, z wodą) po 1/3 przez trzy kolejne dni.
Przy trzecim odrobaczaniu wolałam spróbować jednak podać pastę u weta i obyło się bez żadnych problemów - zero wymiotów!
I już pisze na co należy uważać: piesek nie powinien jeść na kilka dobrych godzin przed podaniem preparatu (min. 2h) - u nas zwymiotował niestrawioną karmą.. No i co ważne, lepiej zrobić to po zabawie - nie w stanie pobudzenia. Ja podałam pastę na kilka minut po powrocie do domu :shake:
Czyli wymioty były na moje (nieświadome) życzenie.. Cóż, uczę się na błędach. Nie sądzę jednak, że to oznacza, że mały miał robaki, bo wyraźnie wymiotował jedynie karmą lub pastą.

Przepraszam za przydługawy tekst, ale może komuś się przyda :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczeniak 10 tygodniowy zwymiotował dosłownie troszkę. Właściwie tylko ślina a tak to nic tam nie było konkretnego. 6:30 podanie tabletki 8:40 zwymiotowanie. Nic nie jadł. Tylko zawinięcie tabletki. Czy tabletka działa ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×