Jump to content
Dogomania

..:Galeria Foxiego:..


kaskaSz

Recommended Posts

  • Replies 3.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kaskaSz']aaliyah, ale to jest sklep dogomaniak, a nie forum dogomania :D Różnica mała, ale jest :)

A łóżeczka świetne! Ciekawe, czy pies by w tym spał?[/quote]

ups ...to ja jeszcze nie bylam na tym sklepie dogomania mozesz mi wyslac linka???
wlasnie nie wiem czy psiak bedzie spac na takim luzeczku:roll: bo tak zeby stalo tylko:razz:ale cene to dali zawrotna :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaskaSz']sklep to [URL="http://www.dogomaniak.pl"]www.dogomaniak.pl[/URL]

My dzisiaj się zaszczepiliśmy na te choroby ogólne, odrobaczyłam Foxiego, przyciełam pazurki, a za tydzien idziemy się czipować :D[/quote]



dziekuje zaraz tam sobie popatrze:cool3:

ehhhhhhhhh my sie czipowalismy pare dni temu na samo wspomnienie histeri Franka az mi sie slabo robi:placz:

Link to comment
Share on other sites

Nie strasz mnie, to aż tak bolało czy Franio to poprostu histeryk tak jak mój Foxi zresztą? A gdzie ma czipa? Bo u nas sie pytałam to tylko robią w szyję, bo tak nakazał minister rolnictwa czy tam weterynarii nie znam się na tym, a w innych miastach robią też między łopatkami...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaskaSz']Nie strasz mnie, to aż tak bolało czy Franio to poprostu histeryk tak jak mój Foxi zresztą? A gdzie ma czipa? Bo u nas sie pytałam to tylko robią w szyję, bo tak nakazał minister rolnictwa czy tam weterynarii nie znam się na tym, a w innych miastach robią też między łopatkami...[/quote]


nie nie boli bo moje dwa poprzednie psy tez byly chipowane i nawet nie poczuly. Ta igla do chipowania strasznie gruba:placz:a Franio niedosc ,ze malutki szczenior to jeszcze ogromny histeryk jakich malo:placz:.Oprocz inponujacych ekfektow dzwiekowych jakie z siebie wydal (budzac ogolny poploch innych psiakow bedacych w poczekalni:razz:)obficie zasiusial stol pana doktora:eviltong:..A w domu to juz byl dramat Franio ''umieral''nawet nie zdazylismy go dotknac a juz sie darl w nieboglosy (nie wiem co ci sasiedzi sobie mysleli:oops:)strasznie mi go bylo szkoda.Franio mial chipa wstrzyknietego w szyje i moje poprzednie psy tez .Nie wiem jak jest w Polsce obecnie bo kiedys bylo tak ,ze nie bylo ogolnopolskiej bazy danych i nikt nie rejestrowal tych chipow wiec i tak jak pies sie zgubil i jakims trafem (taj jak bylo u mnie)znalazl sie w innym miescie nie mogli odczytac chipa :angryy:.tutaj jest taka baza danych na cala Anglie dostalismy specialna karte (cos na wzor karty bankmatowej z numerek chipa i danymi psa)a wet nasze dane wyslal do tej glownej bazy danych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Biedny Franek. Ja nie byłam przy chipowaniu Blejza, kupiłam go już zachipowanego. Więc nawet nie wiem jak to wygląda dokładnie :oops:[/quote]

wiesz dla malych pieskow to jest ogromne przezycie
to jest ta igla do chipowania same zobaczcie jakie to jest grube:placz:

[IMG]http://www.fretka.org.pl/fretka/pol/hodowla/znakowanie/mik_5.jpg[/IMG]

Moj poprzedni pies Kapsel byl olbrzymem wazacym 90 kg wiec naprawde ten zabieg go nie bolal tak samo naszego owczarka szkockiego ale Franio strasznie to przecierpial a ja razem z nim bo mi serce sie krajalo ,ze moze moglam poczekac:-(



[B]Mikrochip składa się z małego układu scalonego zaprogramowanego losowo wybranym 15 cyfrowym numerem. Układ scalony połączony jest z ferrytowym rdzeniem i kondensatorem, na który nawinięta jest miedziana cewkę odgrywająca rolę anteny.[/B]

[IMG]http://www.fretka.org.pl/fretka/pol/hodowla/znakowanie/mik_3.jpg[/IMG]

Cały ten układ mierzący ok. 9mm x 1,5mm zatopiony jest w laserowo zaklejoną szklaną kapsułę, która wielkością odpowiada ziarenku ryżu i mierzy 12mm x 2.1mm

[IMG]http://www.fretka.org.pl/fretka/pol/hodowla/znakowanie/mik_4.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaskaSz']A jak to szkoełko się potłucze? Czy to nie jest niebezpieczne tam pod skórą? Czy ktos z Was rejestrował psa przez internet w tej ogólnopolskiej bazie danych? [URL]http://www.czipy.pl/nusite/?msect=obd&ssect=sposoby[/URL][/quote]

wiesz co chyba sa dwa rodzaje chipow z oslonka i bez nie wiem jakie oni stosuja ale mysle ,ze napewno musi to byc bezpiecznie :roll:.Niestety nie rejestrowalam psa w tej bazie bo nawet o niej nie wiedzialam mysle ,ze warto sie tam zarejestrowac bo jak znam zycie to wet tego nie zrobi :angryy:

Link to comment
Share on other sites

My już po czipowaniu :) Ta igła to, nie aż taka straszna, myślałam, że naprawdę gruba, ale nie. Foxi normalnie spokojnie siedział, na szczepieniu było gorzej. Wet nie rejestruje w tej bazie danych, ja od mamuśki pozwolenia na rejestracje tam nie mam :( A szkoda. Foxi teraz ma taką pomarańczową plamę- łatke po jakimś środku dezynfekującym i w okolicy ukłucia czerwone i krew. Narazie boję się to ruszać, ciekawe czy ta łatka zejdzie... Czipa ''macałam'', ale nie wiem gdzie on jest nie czuje, Foxi jakiś cienkoskórny się wydaje hihi Jak pójdziemy za miesiąc to pewnie porposzę żeby jeszcze czytnikiem przejechała.

Link to comment
Share on other sites

ufffffffff ..no dobrze ,ze dal rade z tym chipowaniem dzielny chlopak ;)cioteczko namow mame tej bazy danych nikt nie bedzie ogladal ja jak niedajboze cos sie stanie to psiaka nie bedzie tak latwo znalezc i samo chipowanie bedzie bez sensu :shake:a to naprawde pomga ja dzieki takiemu chipowi odnalazlam psa ponad 100km od lodzi bez chipa to by sie nie udalo :placz:

Link to comment
Share on other sites

Też proponuję, aby jednam Mama dała się namówić na bazę. Dlaczego? Bo po samym czipie, który jest "we psie" nikt nikogo nie znajdzie!!! Aby czip spełnil swoje zadanie, to jego numer musi znaleźć się w stosownej bazie...

A z drugiej strony, po co było wydawac kase na czipa, jezeli nic nim dalej nie da rady zrobic???
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Też proponuję, aby jednam Mama dała się namówić na bazę. Dlaczego? Bo po samym czipie, który jest "we psie" nikt nikogo nie znajdzie!!! Aby czip spełnil swoje zadanie, to jego numer musi znaleźć się w stosownej bazie...

A z drugiej strony, po co było wydawac kase na czipa, jezeli nic nim dalej nie da rady zrobic???
Pzdr.[/quote]

dokladnie tak jak pisze asiaczek porozmawiaj z mama tu chodzi o bezpieczenstwo waszego psiaka ..trzymam kciuk

A jesli to nie tajemnica to jakie ma obawy twoja mama ???

Link to comment
Share on other sites

Pokazałam mamie Wasze posty i razem z siostrą mnie wyśmiały. Trudno, podam mamuśki dane, bo w końcu to na nią Foxi jest w tych wszystkich papierach, a że mam swoje 50zł, to zapłacę. Mamuśka twierdzi, że Foxi nie ucieknie, ale warto dmuchać na zimne :) Ja wolę być zapobiegliwa. Jutro jeszcze poczytam te wszystkie informacje na identyfikacji i pewnie zarejestruje Foxiego tam. Bo naprawdę co mi z tego, że Foxi jest zarejestrowany w Ełku, jak może sobie pobiec poza miasto? Mamuśka tego nie rozumie, trudno... Dzięki za to, że mnie wspomogłyście :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaskaSz']Pokazałam mamie Wasze posty i razem z siostrą mnie wyśmiały. Trudno, podam mamuśki dane, bo w końcu to na nią Foxi jest w tych wszystkich papierach, a że mam swoje 50zł, to zapłacę. Mamuśka twierdzi, że Foxi nie ucieknie, ale warto dmuchać na zimne :) Ja wolę być zapobiegliwa. Jutro jeszcze poczytam te wszystkie informacje na identyfikacji i pewnie zarejestruje Foxiego tam. Bo naprawdę co mi z tego, że Foxi jest zarejestrowany w Ełku, jak może sobie pobiec poza miasto? Mamuśka tego nie rozumie, trudno... Dzięki za to, że mnie wspomogłyście :)[/quote]


ojjjjjjjjjjj koniecznie zrob to sama ..wiesz szkoda ze nie moge z twoja mama porozmawiac bo niestety ale psiaki sie gubia i czesto znajduja sie kilkaset kilometrow od miejsca zamieszkania naprawde tak bylo w moim przypadku :-(wiesz koszt prawie rzaden a bedziesz spokojniesza..pomysl przeciez zdarzaja sie rowniez kradzieze psiakow

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...