Jump to content
Dogomania

Czy może być "rewolucja" żółądkowo-jelitowa?


wioletka155

Recommended Posts

Mam do Was pytanko. Do tej pory karmilam psiaki jedzeniem gotowanym - ryz, warzywa i kurczak, lub indyk. Zawsze raczej drób. Nie przypominam sobie bym kiedykolwiek poawała coś innego im. Chciałabym natoiast teraz przejsc na jedzonko bardziej urozmaicone- wołowina (ligawa) z warzywami na zmianę z kurczakiem. Czy lepiej trzymac się stałego karmienia, czy moge wprowadzić bez ryzyka wołowinę gotowana? Mam spodziewac sie biegunki na poczatku ?

ps- tak przy okazji zywienia. Moje psiaki UWIELBIAJĄ te kostki pedigree denta stix. Dotychczas taka jedna dluga kostkę dostawały na pol raz dziennie, regularnie jako nagrodę. Od ok tygodnia zauwazylam ze po zjedzeniu tej kostki jedna z suczek dostaje biegunki- w kolorze tej kostki -taka żółtawa. Z pupki ciągnie się taka dziwna jakby "żólta ślina". Jak jej nie podaję to jest ok . Czy to znaczy ze NAGLE po dluzszym czasie przestaly jej sluzyc?

Link to comment
Share on other sites

Daj małą ilość tej wołowiny i obserwuj. Nic nie powinno się wydarzyć, chyba że psy jakieś wybitnie wrażliwe lub alergiczne. Wołowina to znakomite mięso (zakładając, że pies nie ma na nie alergii) - podaje się je szczeniakom.
Nie musi być droga ligawa - dla psa nawet lepiej, jeśli mięso jest gorszej jakości, przerośnięte tłuszczem czy ścięgnami.
Z denta stixów zrezygnuj, skoro ewidentnie szkodzą - to w sumie sama chemia, więc jelita miały prawo się zbuntować po takim codziennym podawaniu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...