Jump to content
Dogomania

Oklapłe uszy


olcia91

Recommended Posts

Mój york wczoraj skończył rok. Od zawsze miał stojące uszy, jednak od kilku dni ma ciągle oklapłe. Pozwoliłam na to aby grzywka była trochę dłuższa, abym mogła wiązać mu kiteczkę. Czy to możliwe, aby uszy oklapły od nadmiaru włosów? Czy tak zostanie mu na zawsze??

Link to comment
Share on other sites

:),na pewno nie od nadmiaru włosów mu oklapły.zajrzyj do uszu czy czyste-czasem psy gdy maja jakis problem z kanałami słuchowymi z powodu np.bólu maja lekko oklapniete usz(rasy ze stojacymi uszami).ja kiedys miałam problem um ojej suki która ma uszy stojace i dosc duże-jedno uklapło jakby na bok-masowalam to ucho i podawałam duza dawke glukozaminy.ucho stanęło.nie wiem od czego:czy masowanie pomogło czy ta glukozamina

Link to comment
Share on other sites

Możliwe, dlatego już kilkutygodniowym szczeniętom yorków strzyże się 1/3 ucha (końcówki). Dorosłym później też, wg wzorca. Rosnące włosy na uszach obciążają je i mogą zniekształcić.
Kiteczki nie wiąże się nigdy z włosów na uszach, zbiera się do niej tylko włosy znad oczu i czubka głowy, to ważne, żeby nie "ściągać" mu uszu.
A włosy wewnątrz uszu się wyrywa, tak jak pisze[B] LadyS[/B].
Jeżeli nie miałaś o tym pojęcia radzę udać się do groomera, żeby przystrzygł i wypielęgnował psiaka. Nie rób tego na własną rękę bez doświadczenia, bo ucho bardzo łatwo zaciąć.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...