Jump to content
Dogomania

Kraków 16-17.VI.2012 (CACIB)


bety

Recommended Posts

[quote name='Agata A.']Ja również wszystkim gratuluje, na całe szczęście psom jest wszystko jedno co o nich sędzia myśli:)[/QUOTE]

Bo każda Akita uważa siebie za najwspanialszą ;) ZAROZUMIALCE "MAŁE" :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Emiko']Naszej Emiko Wasz Boston pomógł, ale ładnych szczeniaków nie da.
BTW u nas i tak jest progres. Nasz pierwszy (przyznam, że całkowicie przypadkowy) DJP to Assay Kayabo, druga Emiko, trzeci Quebec.
A któryś był chory?[/QUOTE]

Z całym szacunkiem nie rozumiem znaczenia słowa "Wasz Boston"?! Szczerze mówiąc nie znam nawet jego właścicieli a "łączy" nas z nim najbliżej nasza chociaż nie wybitna ale na pewno nie najgorsza w typie sunia która jak się przekonałam najgorszych szczeniąt również nie dała,z resztą po Bostonie jest jak się nie mylę np.Obi Buckshot ,całkiem niezły pies,więc może trzeba dobierać z prześledzeniem rodowodu do co najmniej czterech pokoleń wstecz psa i suki które się chce skojarzyć?
Nigdzie też nie napisałam że któryś z Waszych psów był chory ,więc proszę nie traktować wypowiedzi zbyt personalnie a starać się czytać ze zrozumieniem.
Napisałam że wcześniej np.pokryłabym sukę z ocenami BDB ale zdrową nie przenoszącą żadnych chorób szczególnie genetycznych niż CH.po kilku operacjach skrzętnie ukrywającą wady co jak wiem tez się niestety zdarza.Tyle w tym temacie.
Uważam również że sposób sędziowania i wiedzy o AA Pani Aigner pozostawia wiele do życzenia(w szczególności "zakręcenia ogona":)
ale nie należy dyskredytować psów które wygrywają bo ocena należy w tej kwestii do sędziego a o jego" właściwe" kompetencje powinien zadbać raczej ZK a nie właściciel wystawiający psa i płacący za tę przyjemność niemałe pieniądze.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tifoon']Z całym szacunkiem nie rozumiem znaczenia słowa "Wasz Boston"?! Szczerze mówiąc nie znam nawet jego właścicieli a "łączy" nas z nim najbliżej nasza chociaż nie wybitna ale na pewno nie najgorsza w typie sunia która jak się przekonałam najgorszych szczeniąt również nie dała,z resztą po Bostonie jest jak się nie mylę np.Obi Buckshot ,całkiem niezły pies,więc może trzeba dobierać z prześledzeniem rodowodu do co najmniej czterech pokoleń wstecz psa i suki które się chce skojarzyć?[/QUOTE]

Tylko w sensie pokrewieństwa i nie z właścielami ;)

[quote name='Tifoon']Nigdzie też nie napisałam że któryś z Waszych psów był chory ,więc proszę nie traktować wypowiedzi zbyt personalnie a starać się czytać ze zrozumieniem.[/QUOTE]

Pytałem o ostatnie zdanie z ukłonami w stronę Beti, bo tego nie zrozumiałem

[quote name='Tifoon']Uważam również że sposób sędziowania i wiedzy o AA Pani Aigner pozostawia wiele do życzenia(w szczególności "zakręcenia ogona":)ale nie należy dyskredytować psów które wygrywają bo ocena należy w tej kwestii do sędziego a o jego" właściwe" kompetencje powinien zadbać raczej ZK a nie właściciel wystawiający psa i płacący za tę przyjemność niemałe pieniądze.
Pzdr.[/QUOTE]
A ja uważam, że jeśli wystawcy płacą pensje sędziom (jakie one by nie były) to jednak mają prawo wymagać od nich kompetencji i wiedzy. Więc jeśli ZKwP nie otrzyma o nas zwrotnych informacji n/t jakości sędziowania to skąd ci ludzi mają się tego dowiedzieć? Czytając opisy niewiele można wywnioskować, bo np. w naszym przypadku sędzia używała słowa "dobre" (inni sędziowi używali słowa "doskonałe", mając wątpliwości przy przyznawaniu BOG prosili o ponowne zaprezentowanie ruchu, w Lublinie przegraliśmy o włos z pięknym Haszczakiem, który zdobył BIS II), więc ocena BDB mogłaby być uznana za łaskę.
Już wcześniej napisałem, że mam zastrzeżenia do ocen i opisów z powodu nieznajomości wzorca. Kwestia lokat, ceryfikatów i tytułów to jest właśnie indywidualna sprawa sędziego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Emiko']Tylko w sensie pokrewieństwa i nie z właścielami ;)

Przepraszam ale tego "porównania" w żaden sposób nie rozumiem



Pytałem o ostatnie zdanie z ukłonami w stronę Beti, bo tego nie zrozumiałem
Proszę bardzo,mianowicie uważam że Bety jako osoba że tak użyję słowa najmniej zainteresowana (w sensie że sama akit nie hoduje)za przeproszeniem "odwala" brudną robotę za sędziów,niektórych hodowców czyli że użyję takiego sformułowania "zainteresowanych bezpośrednio" jeżdżąc na seminaria,spisując ranking,importy czy choćby same wyniki z wystaw na które jezdzimy,jej wiedza o akitach jest naprawdę imponująca szczególnie właśnie w kwestii genotypu czy wartości hodowlanej.


A ja uważam, że jeśli wystawcy płacą pensje sędziom (jakie one by nie były) to jednak mają prawo wymagać od nich kompetencji i wiedzy. Więc jeśli ZKwP nie otrzyma o nas zwrotnych informacji n/t jakości sędziowania to skąd ci ludzi mają się tego dowiedzieć? Czytając opisy niewiele można wywnioskować, bo np. w naszym przypadku sędzia używała słowa "dobre" (inni sędziowi używali słowa "doskonałe", mając wątpliwości przy przyznawaniu BOG prosili o ponowne zaprezentowanie ruchu, w Lublinie przegraliśmy o włos z pięknym Haszczakiem, który zdobył BIS II), więc ocena BDB mogłaby być uznana za łaskę.
Już wcześniej napisałem, że mam zastrzeżenia do ocen i opisów z powodu nieznajomości wzorca. Kwestia lokat, ceryfikatów i tytułów to jest właśnie indywidualna sprawa sędziego.[/QUOTE]

Tutaj mam znacznie odmienne zdanie,to tak jakby przyjść na egzamin prawa jazdy do egzaminatora który ma mniejszą wiedzę niż sam kursant,proszę pamiętać że nie wszyscy wystawiający to hodowcy czasami ktoś wystawia psa dla samej przyjemności i ma prawo wierzyć i oczekiwać że sędzia który ich ocenia jest "wybitnym znawcą rasy,profesjonalistą" a nie laikiem.Nie mówię że mamy nie reagować ,mówię o stosunku ZK do wystawców i hodowców jest po prostu najłagodniejsze określenie które mi przychodzi do głowy to lekceważący czyli pt.nabijamy kasę ZK :nie ma sędziego znawcy akit ? nie szkodzi dawaj tego od pudli " show must go on "proste prawda?
Bis-y natomiast no cóż ....konkurencje finałowe maja to do siebie że są już raczej formą dodatkowej rozrywki,no bo skoro pies otrzymał wszystko co "mógł"
teoretycznie nie posiada wad,przecież jest najlepszym osobnikiem w rasie ,został oceniony przez "wybitnego" znawcę rasy:angryy: a takich osobników jest z każdej grupy po jednym,więc wybieramy psa który prosto mówiąc wyróżnia się urodą wizualną na ringu i tego wyboru moim skromnym zdanie powinna dokonywać np.w ramach rozrywki publiczność
Pzdr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tifoon']Tutaj mam znacznie odmienne zdanie,to tak jakby przyjść na egzamin prawa jazdy do egzaminatora który ma mniejszą wiedzę niż sam kursant,proszę pamiętać że nie wszyscy wystawiający to hodowcy czasami ktoś wystawia psa dla samej przyjemności i ma prawo wierzyć i oczekiwać że sędzia który ich ocenia jest "wybitnym znawcą rasy,profesjonalistą" a nie laikiem[/QUOTE]

Tak właśnie było w Krakowie, egzaminator wykazał się mniejszą wiedzą niż niejeden kursant. Myślę, ża każdy ma prawo oczekiwać oceny profesjonalisty. Tutaj raczej się zgadzamy. Aktualny wzorzec FCI344 został opublikowany 6 lipca 2005 roku. Pięć stron niezbyt gęstego tekstu nie powinno przekraczać możliwości intelektualnych przeciętnego Homo Sapiens. Oryginał jest w języku angielskim, może to było przeszkodą dla sędziego międzynarodowego...

Link to comment
Share on other sites

Okazuje się, że nie tylko sobota była dniem niekompetencji frau Poduschki.
Proponuję zewrzeć szeregi, być może uda się ją wyeliminować z ringów.
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/8657-Skandale-sędziowskie/page74[/URL]

Edited by Emiko
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Emiko'] A wybór BOBa AA no cóż... wywołuje dziwne myśli. .[/QUOTE]
za bardzo nie rozumiem co jest na myśli? To, że nie liczyliśmy na BOB, bo zazwyczaj zgarniają ten tytuł starsze psy, nie oznacza, że nasz pies jest w czymś gorszy- prawda?
Ja rozumiem, że każdy widzi kogoś innego z tym tytułem, ale ja o tym na forum w ten sposób nie pisze.
Pzdr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata A.']za bardzo nie rozumiem co jest na myśli? To, że nie liczyliśmy na BOB, bo zazwyczaj zgarniają ten tytuł starsze psy, nie oznacza, że nasz pies jest w czymś gorszy- prawda?
Ja rozumiem, że każdy widzi kogoś innego z tym tytułem, ale ja o tym na forum w ten sposób nie pisze.
Pzdr[/QUOTE]

Dziwne myśli nie dotyczą Waszego psa tylko wyboru. Wasz pies nie jest gorszy i temat BOBa mniej dotyczy
Waszego psa, a bardziej "skandali sędziwskich". Proszę pamiętać, że wystawa nie kończy się na BOBie i chyba każdy z nas chciałby oglądać Akity na BOGu i BISie.

Edited by Emiko
Link to comment
Share on other sites

To ok, bo przez chwile myślałam inaczej:) Pewnie jeszcze nie raz jakiś sędzia nas zaskoczy swoim podejściem do swojej pracy, jednak mam nadzieję, że szybko się to nie wydarzy.
Co do BOG i BIS, nie da sie ukryć, że jest to zaszczyt, ale ja podchodzę do tych finałów bardziej rozrywkowo i jak dla mnie to publiczność mogła by wybierać kto stanie na pudle.
Tu bardziej chodzi o prezentacje psa danej rasy, który już został wybrany za naj w swojej rasie, czyli otrzymał najwyższą ocenę.Prawda jest taka że na BISach sędzia ma swoje upodobania co do rasy, więc tej oceny nie traktuje poważnie.Wystarczyło by, żeby oceny w danej rasie były tak jak każdy tego chce profesjonalne, więc przynajmniej wystawy międzynarodowe mogłyby tak wyglądać- w końcu za to płacimy nie małe pieniądze. Przecież są sędziowie którzy znają się na danej rasie i są jej miłośnikami.
Pozdrawiam i mam nadzieje że następnym tematem do rozmów na wystawie nie będzie brak profesjonalizmu sędziego:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

:razz: powinnaś zachować takie rady dla siebie a nie zdradzać przekazane Ci po cichu sekrety "ulepszania" psa ;)
Teraz my też już wiemy jak to robić :cool3: Straciłaś przewagę jaką dała Ci cudowna Pani sędzia :lol: Nie mogę :evil_lol: "masować ogon..... ":evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...