Jump to content
Dogomania

9 msc golden nie chce isc po schodach


jambos

Recommended Posts

mam gips wiec z psem wychodzi mama lub pani która go szkoliła około 3 msc temu nie chciał wejsc po schodach 1 pietro blok.
dzis rano było to samo stal godzine z mama rano dałem mu 2 razy w pysk i wszedł około 13 to samo co zrobic?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jambos']mam gips wiec z psem wychodzi mama lub pani która go szkoliła około 3 msc temu nie chciał wejsc po schodach 1 pietro blok.
dzis rano było to samo stal godzine z mama rano dałem mu 2 razy w pysk i wszedł około 13 to samo co zrobic?[/QUOTE]

Walnij się w pysk 10-15 razy, a że na pewno to nie pomoże z 8 - 10 razy łbem z całej pary w ścianę.

Link to comment
Share on other sites

po 1. CO TO MA BYĆ W OGÓLE ZA METODA? biciem psa możesz osiągniąć conajwyżej to, że będzie się bał albo wzbydzisz w nim agresje.
teraz na spokojnie po 2.NIGDY nie bij psa. To nie jest metoda, karać możesz go ostrym tonem głosu. Ale o wiele lepszą metodą jest nagradzanie i motywacja.
Weź psa i stańcie przy schodach. Wejdź na pierwszy schodek, pokaż psu smakołyk i od jego nosa poprowadź do góry tak by musiał wejśc na schodek żeby zjeść smakołyk. Kiedy postawi nogę na schodku pochwal go, ciesz się i nagródź. I tak dalej schodek po schodku. Potem znowu zostaw go przy schodach, wejdź na samą górę i zawołaj go wesoło, jak wejdzie na samą górę to pochwal, pogłaskaj, nagródź. Z moim psem nauka schodzenia i wchodzenia zajęła około 15 minut, jak będziesz robił to dobrze to myślę, że Twój pies też szybko załapie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jambos']mam gips wiec z psem wychodzi mama lub pani która go szkoliła około 3 msc temu nie chciał wejsc po schodach 1 pietro blok.
dzis rano było to samo stal godzine z mama rano dałem mu 2 razy w pysk i wszedł około 13 to samo co zrobic?[/QUOTE]
Przywiaz go do samochodu i dawaj ile fabryka dala.
Aha - zycze zeby Cie upi*****il ;)

Link to comment
Share on other sites

Zupełnie bez sensu. Nie wiele rozumiem z twojego ,,problemu".
Zawsze miał problemy z wchodzeniem po schodach? Czy miał, przestał mieć i znowu miał? Nie ogarniam tego. Naucz się pisać logicznie.
W ogóle biciem psa zdziałasz bardzo wiele. Psowi schody bądą się źle kojarzyć, może stać się agresywny itp. chyba że chcesz by tak było to co innego. Skąd pies ma wiedzieć za co go bijesz? Ma czytać ci w myślach czego od niego wymagasz?

Jeśli chcesz nauczyć chodzić psa po schodach zachęcaj go smakołykami, zabawkami, nie ciągnij na siłę na smyczy, ale stań an pierwszym schodku i zachęcaj go by podszedł. Powoli spokojnie i cierpliwie. Nagradzaj psa kazdym ruchem w kierunku schodów, po schodkach. Niech mu się kojarzą z czymś miłym. Wtedy szybko się przekona. NAjważniejsze jest tu twoje wyczucie i cierpliwość.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Proszę pani bicie psa to nie jest rozwiązanie.Niech pani sobie wyobrazi, że pani matka podnosi na panią rękę, bo się wkurzyła. Raczej nie spowodowałoby to uśmiechu na pani twarzy, ale raczej strach i odrazę do matki, prawda ?.
Natomiast co do tego problemu. Ja kiedy mój pies nie umiał samodzielnie wejść po schodach wymyśliłam, że wezmę ulubione przysmaki mojego pupila(najlepiej działa mięsko z kurczaka, raczej suche chrupki na początek się nie sprawdzą) i kładłam je na jednym schodku, potem na drugim i tak dalej............. i chwaliłam kiedy zdecydował się po nie wejść.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...