Jump to content
Dogomania

Lwów 11.08.2007 (Ukraina) CACIB


simbik

Recommended Posts

  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='wiesia75']czy ktos wie jakie sa wymogi dla psa przy wjezdzie na ukraine.
gdzies doczytalam ze trzeba miec testy serologiczne robione nie wczesniej niz 3 miesiace po ostatnim szczepieniu na wscieklizne
prosze o info[/quote]


No, teoretycznie sa wymagane, ale.... Ja jechalam na Ukraine 2,5 roku temu. Testy na antyciala juz byly wymagane, ale na granicy panow interesowal jedynie paszport i zaswiadczenie od powiatowego. W obie strony. Przed wyjazdem dzwonilam do powiatowych w Krakowie i w Przemyslu i powiedzieli, ze badan nie trzeba. Nie wiem dlaczego , bo z przepisow jadno wynikalo, ze trzeba....
Miesiac temu byla u mnie Ukrainka z 3 psami - wszystkie wjechaly do Polski na zagranicznych paszportach ( 2 francuskie i 1 polski ) i zaswiadczeniach. O badania nikt nie pytal.

Czy ktos wie GDZIE wysyla sie zgloszenia na lwowskie wystawy ? Bo doczytalam, ze organizowane przez 2 rozne oddzialy ( czy cus co tam maja zamist oddzialow ) ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Alter Idem']Czy ktos wie GDZIE wysyla sie zgloszenia na lwowskie wystawy ? Bo doczytalam, ze organizowane przez 2 rozne oddzialy ( czy cus co tam maja zamist oddzialow ) ?[/quote]
Napisałam na ten adres: [EMAIL="[email protected]"][B][email protected][/B][/EMAIL] z pytaniem o CAC'ową wytsawą na drugi dzień. Taką dostałam odpowiedź:
[I]Hello! You can send on ours e-mail a copy of a pedigree and the application, and to pay (25 euro) in day of an exhibition. Nizova Olga[/I]
CACIB'ową organizuje chyba inny zespół ludzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[QUOTE]Można płacić na wystawie, ale trzeba do związku przesłać oświadczenie, że jeśli nie dojedziesz na wystawę to uregulujesz należność ;-) Jak chcesz to mogę podesłać ci takie pisemno po rosyjsku na email, tylko musiała byś mi podać swój adres[/QUOTE]

super, dziękuję bardzo!
e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alter Idem']No, teoretycznie sa wymagane, ale.... Ja chalam na Ukraine 2,5 roku temu. Testy na antyciala juz byly wymagane, ale na granicy panow interesowal jedynie paszport i zaswiadczenie od powiatowego. W obie strony. Przed wyjazdem dzwonilam do powiatowych w Krakowie i w Przemyslu i powiedzieli, ze badan nie trzeba. Nie wiem dlaczego , bo z przepisow jadno wynikalo, ze trzeba....
Miesiac temu byla u mnie Ukrainka z 3 psami - wszystkie wjechaly do Polski na zagranicznych paszportach ( 2 francuskie i 1 polski ) i zaswiadczeniach. O badania nikt nie pytal.

Czy ktos wie GDZIE wysyla sie zgloszenia na lwowskie wystawy ? Bo doczytalam, ze organizowane przez 2 rozne oddzialy ( czy cus co tam maja zamist oddzialow ) ?[/quote]

Dobrze Ci mowili lek powiatowi. Badan serologicznych nie potrzeba. Potrzebny jest paszport i zaswiadczenie od powiatowego ( czasem wystarczy sam paszport )
W drodze powrotnej polscy celnicy moga zapytac o badania serologiczne. Bo one sa potrzebne dla tych, ktorzy wjezdzaja do Uni, a nie sa jej obwywatelami. Nadaktywnego celnika nalezy poprosic o to aby zadzwonil do granicznego weta lub powiatowego i wtedy bez badan mozna wrocic do Kraju

Link to comment
Share on other sites

nie chce straszyc ale ja rozmawialam wlasnie z weterynarzem granicznym i on mi powiedzial ze badania sa wymagane.
przedstawialam cala sytuajce: ze to na jeden dzien na wystawe, ale o n stwierdzil ze to konieczne
a czy ktos wie czy jakies towarzystwo ubezpiecza samochod od kradziezy na Ukroainie?
bo ja nie moge takiego znalezc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiesia75']nie chce straszyc ale ja rozmawialam wlasnie z weterynarzem granicznym i on mi powiedzial ze badania sa wymagane.
przedstawialam cala sytuajce: ze to na jeden dzien na wystawe, ale o n stwierdzil ze to konieczne
a czy ktos wie czy jakies towarzystwo ubezpiecza samochod od kradziezy na Ukroainie?
bo ja nie moge takiego znalezc[/quote]
Ja w ubiegłym roku byłam i też straszyli badaniami, a tym czasem na granicy nikt nawet słowem nie wspomniał, ale fakt faktem, że jak chcecie szybko jechać to przygotować sobie troche zielonej gotówki ... :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

My dopiero co wrocilismy z Kijowa.
Na przejsciach bylo roznie ale zadnych badan od nas nie chcieli. Pomysly mieli inne. Weterynarz ukrainski stwierdzil, ze zaswiadczenia od polskiego weta powinny byc wypisane w jezyku ukrainskim, bo on innego nie zna:roll: . Obejrzal paszporty unijne i nas poscil:loveu:
Wracajac tez mieli jakies pomysly tym razem polscy celnicy ale telefon do powiatowego w Przemyslu zalatwil sprawe.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anovi']efruniu, a jeśli będzie takie oświadczenie po angielsku? :cool1: Jak myślisz? Skąd tu wziąść cyrilice :-o :roll:[/quote]

Anovi pewnie, że może być po angielsku ;)
A jakbyś chciała cyrylicę to na stronie jest słownik polsko-rosyjski ;)
[URL]http://portalwiedzy.onet.pl/tlumacz.html?tr=ros-auto[/URL]

Link to comment
Share on other sites

My właśnie dostaliśmy potwierdzenie mailowe o przyjęciu :p
[quote name='wiesia75']nie chce straszyc ale ja rozmawialam wlasnie z weterynarzem granicznym i on mi powiedzial ze badania sa wymagane.
przedstawialam cala sytuajce: ze to na jeden dzien na wystawe, ale o n stwierdzil ze to konieczne
a czy ktos wie czy jakies towarzystwo ubezpiecza samochod od kradziezy na Ukroainie?
bo ja nie moge takiego znalezc[/quote]
A nie jest tak jak przy wjeździe do Rosji - tam płaciliśmy na przejściu - ale jeśli chodzi o Ukrainę to nie wiem.. nie byłam jeszcze... :shake:

[quote name='efra-husky']Anovi pewnie, że może być po angielsku ;)
A jakbyś chciała cyrylicę to na stronie jest słownik polsko-rosyjski ;)
[URL]http://portalwiedzy.onet.pl/tlumacz.html?tr=ros-auto[/URL][/quote]
efra.. jaka super stronka :multi: Dzięki koffana :loveu:
a co do oświadczenia to napisałam po angielsku no i chyba OK skoro przyjęli :)

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...