Jump to content
Dogomania

Ślepa kotka-bezpieczna w DT u Ginn:) Szukamy DS!


Avilia

Recommended Posts

  • Replies 237
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='Kinya']Nie, nie zdążyłam jej odrobaczyć. Odpchliłam tylko delikatnie.
Kicia uwielbia towarzystwo człowieka; wczoraj była już zmęczona, ale normalnie to klei się cały czas :)[/QUOTE]
OK - to ją jutro odrobaczę. Jest słodka. Jak jakiś skasyn mógł ją wywalić praktycznie bezbronną. Co musiało to biedne stworzenie przeżywać nic nie widząc i bojąc się wszystkiego.
Szczęście w nieszczęściu, że chyba ludzie jej się dobrze kojarzą natomiast inne zwierzęta bardzo źle. Źle reaguje na moje koty zupełnie nie agresywne. Musiała dobrze w kość dostać od innych zwierzaków. W przyrodzie nie ma zmiłuj.

Link to comment
Share on other sites

Milusia w drodze, na moich kolanach. Tak spędziła całą podróż (ponad 170 km); czasem spała zwinięta w kłębuszek lub rozciagnięta do słoneczka. Cały czas mruczała :loveu:

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images37.fotosik.pl/1568/e4a4795ed8a6559bmed.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

U Milusi wszystko OK. Je ładnie. Coraz spokojniej reaguje na moje 3 koty, z którymi jest w pokoju. Biegnie na moje przywitanie i na kolanka oczywiście. Nie dostarczam jej jeszcze dodatkowych atrakcji w stylu wynoszenia z pokoju na dwór, zapoznania z psami i pozostałymi dwoma kotami.
Niech się wyciszy, nabierze zaufania do pomieszczenia i współtowarzyszy tak aby po odzyskaniu wzroku być bezpiecznie u siebie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ginn']U Milusi wszystko OK. Je ładnie. Coraz spokojniej reaguje na moje 3 koty, z którymi jest w pokoju. Biegnie na moje przywitanie i na kolanka oczywiście. Nie dostarczam jej jeszcze dodatkowych atrakcji w stylu wynoszenia z pokoju na dwór, zapoznania z psami i pozostałymi dwoma kotami.
Niech się wyciszy, nabierze zaufania do pomieszczenia i współtowarzyszy tak aby po odzyskaniu wzroku być bezpiecznie u siebie.[/QUOTE]

To wspaniale :D Po konsultacjach z wet. będziemy więcej wiedzieć na temat jej zdrowia i może ruszymy z ogłoszeniami :)

Link to comment
Share on other sites

Milusia pewnie już czyściutka i nabiera ciałka :razz: U mnie była tylko dwa dni, ale już było widać różnicę jeśli chodzi o futerko. Jeszcze jak wypadnie ta stara sierść, to już w ogóle będzie super :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Avilia']Już zmieniam:)

Ginn dziękujemy za opiekę nad małą:)[/QUOTE]
Nie ma za co. Termin wizyty u weta-okulisty mamy na 13 czerwca. Wierzę, że koteczka będzie widzieć. A teraz mamy czas na zaokrąglenie się i na uwierzenie, że inne kotki nie chcą zrobić nic złego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ginn']Nie ma za co. Termin wizyty u weta-okulisty mamy na 13 czerwca. Wierzę, że koteczka będzie widzieć. A teraz mamy czas na zaokrąglenie się i na uwierzenie, że inne kotki nie chcą zrobić nic złego.[/QUOTE]

Trzymamy za małą kciuki!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ginn']Nie ma za co. Termin wizyty u weta-okulisty mamy na 13 czerwca. Wierzę, że koteczka będzie widzieć. A teraz mamy czas na zaokrąglenie się i na uwierzenie, że inne kotki nie chcą zrobić nic złego.[/QUOTE]

Super! Będziemy czekać na wieści co z oczkami :)

Link to comment
Share on other sites

U Miluni wszystko OK. Apetycik ma całkiem, całkiem. I bardzo dobrze. Wypatrzyła sobie "domek" z wikliny i doskonale się w nim czuje. Już nie reaguje nerwowo na odgłos skaczącego kota. Oswaja się z zapachami i odgłosami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ginn']U Miluni wszystko OK. Apetycik ma całkiem, całkiem. I bardzo dobrze. Wypatrzyła sobie "domek" z wikliny i doskonale się w nim czuje. Już nie reaguje nerwowo na odgłos skaczącego kota. Oswaja się z zapachami i odgłosami.[/QUOTE]

Jeszcze wyjdzie na koty :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ginn']Dostałam wczoraj wiadomość, że u weta znalazł się termin dla naszej Milutki w najblizszy piątek. Więc jedziemy już za dwa dni. I wszystko będzie wiadomo.[/QUOTE]

No to super, czekamy na jakieś informacje ;)

Link to comment
Share on other sites

Milunia już po sterylce. Oceniono, że urodziła się w 2010 roku. I UWAGA - dwóch lekarzy stwierdziło, że Milunia widzi. Ja ją obserwując nie zauważyłam jej ślepoty ale myślałam, że pomaga sobie słuchem czy węchem. Została przebadana dokładnie i diagnoza jest jak wyżej.

Link to comment
Share on other sites

A ja sądzę, że ona widzi częściwo, albo tylko światło. Robiłam jej różne ekperymenty (ale bez dręczenia! :evil_lol: ) i ona na pewno nie widzi wszystkiego. Być może ma zawężone pole widzenia lub reaguje tylko na jasne-ciemne. Ale o tyle dobrze, że łatwiej chyba będzie poprawić jej obecny stan.
Mam nadzieję, że ślicznotka szybko dojdzie do siebie po zabiegu :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kinya']A ja sądzę, że ona widzi częściwo, albo tylko światło. Robiłam jej różne ekperymenty (ale bez dręczenia! :evil_lol: ) i ona na pewno nie widzi wszystkiego. Być może ma zawężone pole widzenia lub reaguje tylko na jasne-ciemne. Ale o tyle dobrze, że łatwiej chyba będzie poprawić jej obecny stan.
Mam nadzieję, że ślicznotka szybko dojdzie do siebie po zabiegu :thumbs:[/QUOTE]

Ślicznotka dochodzi do siebie. Wiesz trudno mi dyskutować ze specjalistami. Gdy koteczka zacznie poruszać się po całym domu - sprawdzi się dokładnie co z jej wzrokiem aczkolwiek nie zauważyłam by miała problemy z poruszaniem się po całym pokoju.
Gdy poszerzy się jej obszar do poruszania się, zacznę ją wyprowadzać na smyczy na dwór - zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...