Jump to content
Dogomania

zapalenie ucha u szczeniaka


star1

Recommended Posts

Witam, mam szczeniaka 10tyg, po kilku dniach u nas zaczął bardzo drapać się po uszach, pani weterynarz stwierdziła, że trzeba wyczyścić uszka, jednak nie przeszło... inny weterynarz stwierdził, że piesia ma zapalenie uszu, dostaliśmy maść w strzykawce i tak weterynarz kazał nam zapuszczać uszka, jednak jest problem, nasza sunia nie da sobie tego zrobić... próbowaliśmy nawet we 3osoby... jak tylko ruszę jej ucho ta się szamota, warczy i gryzie, lek jest w strzykawce nie chce jej ucha uszkodzić jak się tak szarpie :( miał ktoś taki problem, jak mam jej zapuścić te uszy ? Próbowałam nawet trzymać jakiś smakołyk w ręku i odwrócić jej uwagę ale nic to nie dało...

Link to comment
Share on other sites

zrobisz jak uważasz ale powinns wrócic do weta nalegac o pobranie zeskrobiny z ucha czy uszu(nie czyśc ich przed wizyta,bo nie bedzie z czego zeskrobiny wziaść),wynik jest od razu,jeśli żadnych pasozytów nie będzie to super,jeśli są to trzeba wprowadzic odpowiednie leczenie.

Link to comment
Share on other sites

w piątek idziemy na wizytę-kończy się ta maść , będę się upominać o to, przecież nie można testować (a tym samym płacić) rożnych leków, a nóż pomoże... domyślałam się, że coś jest nie tak, to kazali uszy czyścić...

Link to comment
Share on other sites

to ta maść -oridermyl, znaczy kazali przeczyścić uszy jak chodziłam wcześniej, jak już zaczynała się drapać, niby nic wtedy nie widzieli, minęło trochę czasu, poszłam na szczepienie i weterynarz powiedział, że nie zaszczepi, bo uszy są chore i dał tę maść, tylko w strzykawce i jest problem z podawaniem, ona się szarpie, nie da sobie zapuścić tego... a ja nie widzę poprawy - nadal się drapie, aż wyleniła się przy nosku z tego powodu(drapie się zataczając koła od ucha do noska) i tarza się po dywanie tymi uszami[h=2][/h]

Link to comment
Share on other sites

A czy próbowałaś powąchac wnętrze ucha ? spróbuj wziąc gazę na palec "wytrzeć "wnętrze ucha czy bedzie brudna ?
Skutecznym środkiem do leczenia stanu zapalnego ucha/JAK POCZUJESZ SPECYFICZNY SMRODEK/ jest Posatex -krople .Jednak dopstawa jest badanie przyczyny takiego stanu .To moze być świerzbowiec -ostatnio bardzo poularny.

Link to comment
Share on other sites

ucho nie ma jakiegoś zapachu, gaza też jest czysta, ale czyt o tym świerzbowcu i objawem są też :
[LIST]
[*][FONT=Arial, Verdana][COLOR=#5a5a5a]objawy skórne - dotyczą skóry okolicy twarzowej, szyi oraz grzbietu. Występuje prosówkowe zapalenie skóry lub symetryczne wyłysienie oraz silny świąd.- [/COLOR][/FONT][FONT=Arial, Verdana][SIZE=4][FONT=times new roman]ona wyłysiała symetrycznie po obu str noska....[/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial, Verdana][COLOR=#5a5a5a][/COLOR][/FONT]
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='star1']jestem ze Stalowej Woli, nie wiem czy jest laboratorium itp ponieważ mieszkam tu od nie dawna a to moja pierwsza psinka...[/QUOTE]

A nie możesz podzwonić po gabinetach i zapytać, czy robią zeskrobiny? Praktycznie każdy wet je robi... Jak dalej będzie to nie leczone odpowiednio, to szczeniak może stracić słuch - w części albo całkowicie... Pomijając fakt, że go to zwyczajnie boli. Psu się nie poprawia, bo twierdzisz, że nie daje sobie zapuszczać kropli - rzadko który sobie daje, trzeba psa po prostu przytrzymać, zapuścić, pomasować i wyczyścić, nie ma rady. Bez tego będzie coraz gorzej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bejasty']Tak każdy wet powinien zrobić ale czy mu sie chce ? czy potrafi obejrzeć ? skierowac do lab. ? pamiętaj ,że są weci i "weci"
Poradzono weta w Skarżysku na ul Metalowców.[/QUOTE]

Owszem, są weci i weci, ale nadal nie rozumiem, jak przez tyle czasu można nie znaleźć weta, który robi zeskrobiny... To lepiej nie robić wcale? No i Skarżysko jest daleko od Stalowej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']Owszem, są weci i weci, ale nadal nie rozumiem, jak przez tyle czasu można nie znaleźć weta, który robi zeskrobiny... To lepiej nie robić wcale? No i Skarżysko jest daleko od Stalowej...[/QUOTE]
ja mam psa od 4 tyg, poszłam z nim na pierwsze szczepienie i powiedziałam co zauważyłam, ze się drapie, nic nie stwierdzono, teraz znów poszłam z problemem, bo nie przeszło (ale u innego weta)i powiedział, że uszy są chore, nie daje sobie zapuścić ale zapuszczam maść, którą dostałam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='star1']ja mam psa od 4 tyg, poszłam z nim na pierwsze szczepienie i powiedziałam co zauważyłam, ze się drapie, nic nie stwierdzono, teraz znów poszłam z problemem, bo nie przeszło (ale u innego weta)i powiedział, że uszy są chore[/QUOTE]

No tak, ale zaczął drapac się po kilku dniach u Was, a sama wyżej napisałaś, że leku się zapuścić nie da, bo pies sobie nie daje - jak szczeniak moze sobie czegoś nie dawać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']No tak, ale zaczął drapac się po kilku dniach u Was, a sama wyżej napisałaś, że leku się zapuścić nie da, bo pies sobie nie daje - jak szczeniak moze sobie czegoś nie dawać?[/QUOTE]
uwierz, że ten sobie nie da.... mój mąż też mi tak mówił puki nie poprosiłam go żeby mi pomógł... i w końcu zobaczył jak to wygląda, maść już nam się skończyła ale jak nawet chce zajrzeć do ucha to się szamocze i odskakuje, właśnie o to chodzi, że ciągle nad nią pracujemy bo rośnie dominator i oduczam ją gryzienia, teraz po podawaniu leku unika kontaktu ze mną a jak podchodzę i chce ją pogłaskać to ''straszy zębami'' żeby jej nie ruszać, naprawdę trafił nam się szczeniak z charakterkiem;( a od kąd ją mamy byłąm dużo razy u wetów, to w sumie długa historia, nap w skrócie, jak zaczęła się drapać poszliśmy - wyczyszczono jej uszka, nast. razem ,że może z brudu(żeby wykąpać) i nic w końcu gdzieś trzeci stwierdził chore uszy i od tyg leczymy i szukam gabinetu gdzie pobiorą zeskrobine

Edited by star1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...