Jump to content
Dogomania

Pieczywo


Marta !!!

Recommended Posts

Witajcie.

Tym razem chciałabym sie spytać o to czy pies moze jeść białe pieczywo..

Graf wprost uwielbia bułeczki czy chlebek z masełkiem.. Co jakiś czas więc mu takie danie serwuję.. Zastanawiałam sie jednak czy dobrze robię..

Dodam,ze jest to tylko dodatek do suchej karmy i jedzenia gotowanego.. :)

Co dogomaniacy na to? Zaszkodzic mu chyba nie zaszkodzi prawda?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

moj pies wcina jedna bulke dziennie albo na dwa dni, jest to zawsze prosto ze sklepu, (szuka nawet ich w torbach) i dlatego, ze je je juz 10 lat to powiem, ze nie szkodzi. choc ja nie jestem zwollenikiem bialego pieczywa, ktore samo w sobie nie jest najzdrowsze jak mowia dietetycy no i teraz to prawie wszedzie dosypuja tyle polepszaczy :-?

Link to comment
Share on other sites

Moja mała dałaby sie pokroić za suchą piętkę chleba- to jej ulubiony gryzak-smakołyk. I raz dziennie kawałek takie piętki dostaje.

A mój staruszek czasem dostawał chleb do jedzenia jako wypełniacz, ale bardzo sporadycznie, ze 3 kromki. Kiedy nam strajkował strasznie z jedzeniem- to było jego ulubione i nigdy nie odmówił. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Nasze psiurki dostają codziennie rano po pół kromki posmarowanej masełkiem i serkiem :D I tak się nauczyły, że wiedzą ile kromek my zjadamy ... tak więc jak jest smarowana pajdka dla nich i następnie krojona na pół, to stoją jak posążki :lol:

Czasami dostają też suchą kromkę chlebusia :) Taki, jak to pisze Coztego, gryzak-smakołyk :)

Link to comment
Share on other sites

Biedne to twoje psisko z tą alergią.. Wyściskaj go raz jeszcze ode mnie i Grafolastego..

:wink: Robi się :wink:

Linka,

Ja rozumiem, ze ryżowy chlebek jest paskudny, ale karmienie psów chomikami to "lekka" przesada

Chomiki już się skończyły :( Teraz jest era królika :D (żartuję oczywiście...)

Link to comment
Share on other sites

To chyba lekka przesada sewrować psiakowi chlebek lub bułeczkę ze smalczykiem lub smalczykiem. Zobacz po kilku latach lub teraz jego wyniki wątrobowe :evil: wg. mnie jest to niepoważne ale cóż twój wybór, chora wątroba twojego pieska i leczenie u weta. POWODZENIA :(

A co do chlebka lub bułeczki to jeżeli lubi to podawać czerstwe! :D

Link to comment
Share on other sites

Uziluna dlaczego się tak goraczkujesz??? :(

Rozumiem,ze jesteś przeciwna podawaniu chleba ze smalcem ale czemu wyrażasz to tak ostro? Z resztą rozumiem gdyby podawać mu to codziennie w dużych ilosciach.. Ale jesli to tylko raz na jakiś czas, jako smakołyk to chyba nie rozwali zaraz psu wątroby czyz nie? Bo gdyby tak było to ludzie powinni jak muchy padać po tym co my mamy w zwyczaju jesć..

W kazdym razie ja od czasu do czasu bede Grafowi chlebek z masłem,serkiem czy pasztetem podawała bo to chyba go nie zabije.. A skoro lubi.. :)

Link to comment
Share on other sites

Człowieku odpuść sobie.... NIe chodzi o to żeby dawać go codziennie jako podstawowy element diety, bo wiadome jest, że mięsożercy nie wyjdzie mu to na dobre, ale przynajmniej ja nie widzę przeciwskazań do dawania mu pieczywa raz na jakiś czas jeśli je lubi...

A co do chlebka lub bułeczki to jeżeli lubi to podawać czerstwe!

A ty lubisz jeść stary i suchy chleb?

Link to comment
Share on other sites

Dziewczynki spokojnie, nie nerwowo ;)

Uziluna ma chyba taki sposób wypowiadania się... ;)

Myślę, że chlebek w niewielkich ilościach jeszcze żadnego psa nie zabił. My tez nie zawsze jemy to co zdrowe. Swoją drogą, białe pieczywo jest ogólnie niezdrowe, a tym bardziej świeże i ze smalcem ;), a jednak mało kto potrafi sobie tego odmówić. I nikt nie myśli wówczas o swojej wątrobie.

Niech pies też ma jakies przyjemności, nawet jeśli nie są w 100% zdrowe!

Tak to już jest z przyjemnościami, że w nadmiarze szkodzą... Kto próbował ten wie :lol:

Link to comment
Share on other sites

hej,moja stella takze uwilbie chlebek z masełkiem lub swierze bułeczki...no najlepiej by było gdyby jeszcze jakis dodatek na nich był np. kiełbaska!!

uwazam ,ze nie zaszkodzi psiakowi to,nawet jestem pewna,wet.nie namawia do karmienia psa chlebem,ale i nie odradza,mowił mi ze czasami pies tego potrzebuje i nalezy mu dawac!

nie ma o co sie kłocic! a co w dzisiejszych czasach nie jest szkodliwe!i dla człowieka i dla zwierzat tym bardziej,myslicie,ze jak dajemy psu sucha karme i mieso i zalecane inne rzeczy to karmimy go zdrowo?? gów...... prawda :lol: dzis wszystko jest produkowane z chemia itp. sprawami... a z tego co kiedys sie dowiedzialam,to osobiscie nie chcialabym nigdy jadac nawet najlepszej suchej karmy dla psow!!faszerowane sa sztucznie preparatami chemicznymi,sierscia swinska,by zawierały wystarczajaca i wieksza od innych karm dawka witamin,białka!! ach w głowie sie nie miesci!!

jestem tego zdania,ze to co dla mnie dobre to prawie zawsze jest dobre dla psa,oczywiscie w mniejszych dawkach no i tez psie jedzonko nalezy podawac,tak juz jest!!

ps. ta wypowiedz kieruje przede wszystkim do tej osoby,ktora tak bardzo sie zdenerwowala o ten chlebrk ze smalcem!! nie badz taka przepisowa!!co ma byc ito bedzie,psu tez sie nalezy troche ludzkiego żarcia!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...