Jump to content
Dogomania

Mały pies i rower


diabelkowa

Recommended Posts

Hej chcialabym by moj pies biegal przy rowerze tylko jest kilka ale :
1) Czy jego budowa jest dlugi troche jamnikowaty ale ma 43 w klebie nie bedzie mu przeszkadzala( biegac lubi ;))
2) Jak przyzwyczaic? Jak tylko wejde na rower to pies rzuca sie na przednie kolo i gryzie je za jak minimalnie chce pojechac to goni za mna i gryzie mnie po stopach...
3) no i jest jeszcze jeden problem gdy normalnie biegamy to pies staje sie troche agresywny. Po prostu jak przebiegamy kolo jakiegos psa to sie czasem na niego rzuca.

Mysle ze najpierw przy normalnym biegu trzeba skoncentrowac uwage na mnie, ale jak go do tego roweru przyzwyczaic?

Link to comment
Share on other sites

Hej!!!
Z rowerkiem miałam ten sam problem jak tylko siadałam na rower mój wgryzał mi się w udo:evil_lol: , on wogóle nie przepada jak widzi połączenie ja+rower nawet jak jade sama bez niego. Dlatego dałam spokój z tym, a poza tym wolę z nim uprawiać canicross, a na rowerze pojeździć po górach.
Jeżeli chodzi o bieganie to spróbuj jeżeli masz taką mozliwość biegać z nim w miejscu gdzie spotkanie z innym psem jest niewielkie (oczywiście na sam początek) naucz psa wogóle biegać - komendy lewo,prawo, stój itd. no i żeby biegał z jak najmniejszą ilością postojów. Potem zacznij biegac w miejscu gdzie są inne psy. Jeżeli zatrzymuje sie na małą drake z innym psem zabierz go i stań odwróć się do niego tyłem i stój dopóki się nie uspokoi, potem zacznij biec znowu, gdy zrobi coś czego mu nie wolno znowu to samo......i tak wkółko. Aż się przekona że atak na innego psa równa się koniec biegu i przymusowy postój. Na mojego to podziałało. Psy w czasie biegu są bardzo podniecone one uważają to za polowanie:razz: . To podziała oczywiście jeżeli taka agresja zdarza się tylko w czasie biegu a nie ma innego podłoża. Mój np. w czasie wyprzedzania innego psa czasem ma ochotę złapać go za tylną noge to jest część rywalizacji on musi zawsze być pierwszy ale to haszczak:p - dobrze że mam tylko jednego bo musiała bym nosić tabliczke Uwaga agresywny zaprzęg:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']a co to jest ten canicross[/quote]


[FONT=verdana][SIZE=2][B]canicross[/B] - bieganie z psem przypiętym do swojego pana za pomocą uprzęży i specjalnej liny z amortyzatorem lub [B]dogtrekking[/B] - turystyka piesza.

[/SIZE][/FONT] [CENTER][FONT=verdana][SIZE=2][IMG]http://www.karusek.com.pl/poradnik/img/cc3a.jpg[/IMG][/SIZE][/FONT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak Gemsi, to poprostu fantastyczny sposób na spędzanie wolnego czasu ze swoim psem gorąco polecam
Diabelkowa jak chcesz się coś więcej na ten temat dowiedzieć to jest taki wątek właśnie tu w dziale zaprzęgi, jest tam trochę o sprzęcie potzrebnym, o różnych problemach z psami i nietylko zapraszam.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chcesz żeby piesek ciągnął rower nie możesz zapomnieć o odpowiednich szelkach dla niego żeby nie uszkodził sobie stawów. A dla ciebie przydałby się kask bo uczenie psa biegania przy rowerze lub ciągnięcia go jest czasem bardzo bolesne dla właściciela:evil_lol: szczególnie gdy w pobliżu znajdzie się np. kot:p
Życzę powodzenia i dużo wytrwałości

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Myszu']A dla ciebie przydałby się kask bo uczenie psa biegania przy rowerze lub ciągnięcia go jest czasem bardzo bolesne dla właściciela:evil_lol: szczególnie gdy w pobliżu znajdzie się np. kot:p
Życzę powodzenia i dużo wytrwałości[/quote]


kot jest oczywiscie umowny, bo np moj psiak zlewa koty i inne psy, ale ptaszkami nie pogardzi :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...