Jump to content
Dogomania

Wędrująca kulawizna u psa


BeataSabra

Recommended Posts

Witam własciwie nie wiem czy dobrze umieszczam temat.
Moja Sabra od czasu do czasu zaczyna utykać na łape nigdy nie jest to ta sama łapa raz lewy tył raz prawy a od pewnego czasu utyka też na przednie.
Ból i utykanie jest przez chwile najczęściej rozmasowywuje jej boląca łapę ktora ma wtedy podkurczoną z napiętymi mięśniami po chwili mija i idzie normalnie aż do następnego razu. A to niestety pojawia sie coraz częściej.

Dostaje glukozamine dostawała rowniez lek homeopatyczny ale niestety nie pamiętam nazwy.
Do jedzenia ma dodawaną żelatyne i galarete z kurzych łapek.

Co to może być ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataSabra']Ból i utykanie jest przez chwile najczęściej rozmasowywuje jej boląca łapę ktora ma wtedy [U]podkurczoną z napiętymi mięśniami[/U] po chwili mija i idzie normalnie aż do następnego razu. ??[/quote]


Poprostu te zdanie mi to zasugerowało...
A w tych preparatach witaminowych jest magnez i potas?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eve66']I ja też!!!

Jak tam rtg?[/quote]

byłam wczoraj po recepte dla kotka u weta akurat byla ze mna Sabra poprosilam weta o konsultacje nawet jej nie zbadal popatrzyl na Sabre i powiedzial na noc aspiryna a jak aspiryna nie pomoze to Rimadyl. Ech wiecej sie tam nie pokazemy.

Czy ktos z Was stosowal u swojego psa traumeel S ?
Czy pomoglo ??
W jakiej postaci ??

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dostałam Twoją PW i teraz tu trafiłam, więc może tu Ci odpowiem, bo lektura tego wątku rozjaśniła mi umysł. Saba ma za mało potasu (norma od 4,1, a Saba ma 1,35 mmol/L) - więc radze go dodawać do karmy. Natomiast pytanie jest - czemu ma go za mało. Czy bierze leki i jakie - to chyba najważniejsza sprawa - np leki działające moczopędnie nie oszczędzające potasu będą powodować jego braki w surowicy krwi. Z badan krwi nie wynika raczej, żeby Saba miała jakieś schorzenie wpływające na poziom potasu we krwi. Także przydałby się porządny wywiad nt jej stanu ogólnego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kolka_wet']Dostałam Twoją PW i teraz tu trafiłam, więc może tu Ci odpowiem, bo lektura tego wątku rozjaśniła mi umysł. Saba ma za mało potasu (norma od 4,1, a Saba ma 1,35 mmol/L) - więc radze go dodawać do karmy. Natomiast pytanie jest - czemu ma go za mało. Czy bierze leki i jakie - to chyba najważniejsza sprawa - np leki działające moczopędnie nie oszczędzające potasu będą powodować jego braki w surowicy krwi. Z badan krwi nie wynika raczej, żeby Saba miała jakieś schorzenie wpływające na poziom potasu we krwi. Także przydałby się porządny wywiad nt jej stanu ogólnego.[/quote]

Nie bieże żadnych leków moczopędnych ani innych wpływających na poziom elektrolitów.

W RTG stawów są zmiany.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...