Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Estowa

Paweł Boniecki

Recommended Posts

Byłam na wystawie jako widz, gdzie oceniał p. Paweł. Bardzo podobało mi się jego podejście do psów oraz ocenianie wilczaków wg wzorca <czytaj to co wiem o wzorcu potrafię opisać na psie>.
Stało się tak, że musiałam wejść na ring za moją koleżankę, która to pobiegła wystawić drugiego swojego psa na inny ring i sama posłuchałam co sędzia ma do powiedzenia - zgadza się w 100 proc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma uprawnienia do 1 grupy. Ocenial nas ten sedzia na zimowce w Bedzinie:) Dodam, ze specjalnie zglosilam suke (schapendoes) do Niego, bedac ciekawa co na temat mi tej rasy powie, bo ich w Polsce tylko 3 osobniki.Jest to stazem (i wiekiem tez) dosc mlody sedzia:)
Jak ocenia? Bardzo cierpliwie, spokojnie, dokladnie, jest mily, rzeczowy, daje rady, co cenne, gdy sie o nie zapyta. Fakt- ocenia dlugo! Dokladnie przypatruje sie statyce i ruchowi psa. Dotyka, sprawdza oczy, zeby, uszy, ogon - wszystko. Atmosfera na ringu jest sympatyczna, Sedzia wie, co to wzorzec.
Nie "boi" sie do psa schylic, kucnac, by zobaczyc ruch z "nizszego" poziomu - a nie stoi, a wystawca sie musi nagimnastykowac:)
Ogladalam Jego prace na ringu, na wystawie w Chorzowie - koniec sierpnia 2013 - nas wtedy nie ocenial. Bardzo mi sie podobala, stad zgloszenie moje Elfi do Bedzina.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W Chorzowie oceniał również moją sukę.Po mimo, że mioritiki są w Polsce jeszcze rasą b.mało znaną i niewielu sędziów mogło widzieć te psy na żywo, to Pan Boniecki był do oceny tej rasy dobrze przygotowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×