Jump to content
Dogomania

Pomocy bezdomny Rudy Kundelek


Recommended Posts

Witajcie!!!
Problem polega na tym ,że w październiku tamtego roku przybłąkał się do nas rudy kundelek. Jest on wspaniałym psiakiem i łagodnym dla dzieci. Szukałam dla niego domu lecz do dziś dnia się nie udało. Po wielu rozmowach z mężem postanowiłam sama go przygarnąć. Niestety mogę to uczynić dopiero na koniec lipca gdyż dopiero dostaniemy mieszkanie. Obecnie jestem u mamy u której jest już jeden pies. Rudy bo tak go nazwaliśmy całymi dniami się tuła i do tego biega za samochodami co jest dla niego niebezpieczne ze względu że jest to miejscowość turystyczna i pojawia się w tym okresie dużo samochodów. Po za tym nie stać mnie na hotel dla niego a nie chciałabym aby przepadł. Do schroniska go nie oddam bo może to dla niego się źle skończyć chodzi psychicznie.
Pies jest w miejscowości Ruciane - Nida w woj warmińsko mazurskim. Czy może ktoś z was mógłby się nim zaopiekować do tego czasu. Albo jakaś podpowiedź co mogę zrobić lub kto mi może pomóc.
A druga sprawa to taka. Czy mam prawo do bezpłatnych szczepień dla niego na początek i kastracji????

Link to comment
Share on other sites

Hej. Zaglądam.

Ciężka sprawa. Wiadomo, że psiakowi trzeba pomóc. Przydałoby się rozreklamować wątek, porozsyłać go ludziom, powklejać w profilach zaproszenia do wątku.
Przydałoby się także jakieś zdjęcie psa, to zawsze lepiej wpływa na odbiór, jak się widzi i jest szansa, że ktoś chociaż na chwilę go przygarnie. Co do szczepień itd - nie wiem jak to działa, myślę, że bezpłatnie ciężko cokolwiek w dzisiejszych czasach uzyskać. Warto zasięgnąć porady u weterynarza - ewentualnie jaki koszt szczepień i liczyć na to, że ludzie wspomogą. Bywają akcje darmowej kastracji, ale to raz na jakiś czas u wybranych wetów, wtedy są za darmo. Warto korzystać z innych portali społecznościowych - jeśli ma się facebooka, pisać do znajomych, może ktoś ma warunki, aby go zabrać. Albo po prostu robić ogłoszenia na portalach typu gumtree, tablica.pl i innych. Tyle mogę napisać w tej sprawie :(

Link to comment
Share on other sites

Sąsiedzi którzy wraz ze mną opiekowali się pieskiem postanowili zaopiekować się nim do czasu aż go zabiorę od nich. Został problem szczepień, Jak mogę to załatwić sama nie mam aż tyle kasy na wszelkie szczepienia które pies potrzebuję. Podpowiedzcie jak to załatwić.

Link to comment
Share on other sites

A ile kosztują szczepienia? Jak możesz dowiedz się, można zorganizować jakiś bazarek cegiełkowy albo szybką zrzutkę na ten cel. Chętnie wspomogę jakąś drobną kwotą.

I cieszę się bardzo, że ktoś go przygarnął na ten czas, ma straszne szczęście :)

Link to comment
Share on other sites

No trochę ma tego szczęścia ja też się ucieszyłam jak mi sąsiedzi to powiedzieli ,żebym nie szukałam mu domu czasowego bo może u nich odstać. Z tego co wiem to około 100zł ale jeszcze się dowiem dokładnie. Oczywiście ja też swoją część dam sąsiadka powiedziała że złoży się na paliwo. Także nie jest aż tak tragicznie.
Ja bym sama zapłaciła za to wszystko ale niestety tak jak pisałam czeka mnie przeprowadzka więc koszt jej jest ogromny w tej chwili bo nie posiadam mebli wszystkim i czeka mnie umeblowanie całego mieszkania oraz przewiezienie papug których mam aż sześć. Nie chce tu się żalić wam o swoich problemach no ale w tej chwili nawet 100zł to dla mnie dużo.
Nie wiem jak dodać zdjęcia bo bym pokazał jak wygląda ten psiak. A dodam ,że jak przychodzę do sąsiadów to już tek się cieszy na mój widok jakby wiedział ,że nie długo będzie ze mną. A ja już sama się nie mogę doczekać.
Zdjęcia są w mojej galerii także można zobaczyć.

Edited by anewik
Link to comment
Share on other sites

okej dzięki jak coś to dam znać a widziałaś zdjęcia czy jeszcze nie weszły do galerii!!!
Może ktoś jeszcze się znajdzie. Ja i tak w razie co będę się starał jak najtaniej jak kasa zostanie to za zgodą innych pójdzie dla innego psiaka.

Edited by anewik
Link to comment
Share on other sites

Co do szczepień, zapytaj w gminie, jaką mają uchwałę w sprawie zapobiegania bezdomości - czy jak przygarniesz bezdomnego psa, to go gmina pozwoli zaszczepić na swój koszt (u mnie można, tak zrobiliśmy szukajac domu dla porzuconej suni, przygarnął ją sąsiad, a gmina pokryła rachunek za szczepienia)
co do szczepiń, jeśli to jest dorosły pies, zaszczep tylko wściekliznę, bo to obowiązkowe szczepienie, cena w zal. od gminy, u nas 20 zł. Mozna zaszczepić na wirusówki, koszt ok. 40 zł.

Link to comment
Share on other sites

Tak tylko wiesz ja mam małe dziecko więc chce zrobić wszystkie niezbędne szczepienia ponieważ nie znam przeszłości tego psa po za tym lekarz musi go zbadać a wizyta też kosztuję. Dzwoniłam do TOZ i oni też radzili do gminy jechać i tak też jutro zrobię. Zobaczymy co powiedzą.

Link to comment
Share on other sites

Nie widzę galerii, albo nie wiem jak jej szukać, niestety, nie ogarniam jeszcze do końca dogo ;)

[quote name='anewik']No trochę ma tego szczęścia ja też się ucieszyłam jak mi sąsiedzi to powiedzieli ,żebym nie szukałam mu domu czasowego bo może u nich odstać. Z tego co wiem to około 100zł ale jeszcze się dowiem dokładnie. Oczywiście ja też swoją część dam sąsiadka powiedziała że złoży się na paliwo. Także nie jest aż tak tragicznie.
Ja bym sama zapłaciła za to wszystko ale niestety tak jak pisałam czeka mnie przeprowadzka więc koszt jej jest ogromny w tej chwili bo nie posiadam mebli wszystkim i czeka mnie umeblowanie całego mieszkania oraz przewiezienie papug których mam aż sześć. Nie chce tu się żalić wam o swoich problemach no ale w tej chwili nawet 100zł to dla mnie dużo.
Nie wiem jak dodać zdjęcia bo bym pokazał jak wygląda ten psiak. A dodam ,że jak przychodzę do sąsiadów to już tek się cieszy na mój widok jakby wiedział ,że nie długo będzie ze mną. A ja już sama się nie mogę doczekać.
Zdjęcia są w mojej galerii także można zobaczyć.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anewik']Tak tylko wiesz ja mam małe dziecko więc chce zrobić wszystkie niezbędne szczepienia ponieważ nie znam przeszłości tego psa po za tym lekarz musi go zbadać a wizyta też kosztuję. Dzwoniłam do TOZ i oni też radzili do gminy jechać i tak też jutro zrobię. Zobaczymy co powiedzą.[/QUOTE]

Szczepienia są przeciwko chorobom psim, dziecku nic nie grozi - to wirusy [B]tylko [/B]psie :)
A ze lekarz powinien zobaczyć, to oczywiste. Odpchlić i odrobaczyć, to konieczne. Sprawdzic stan skóry, to tez ważne.
Jestem lekarzem wet.

Link to comment
Share on other sites

No i byłam w gminie Urzędasy mają to gdzieś oni jak coś mogą wywieść do schroniska. Przecież zrobili wszystko co do nich należy aj szkoda pisać. Bo nigdy nie zrozumiem tych ludzi którzy tam są. Zamiast walczyć tłumaczą się przepisami.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tak u psiaka wszystko ok. Tylko my mamy mały problem bo lata na suczki i nie chce wracać na noc ani na jedzeni. Bo ogólnie cała miejscowość go zna więc biega sobie po podwórku. Każdy go karmi daje mu wody i go głaszczę a on jest szczęśliwy. No po prostu chłopak się zakochał. Świetnie chodzi na smyczy grzeczny jest podczas kompania. Jeszcze dwa tygodnie i jedzie z nami do nowego domku.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...