Jump to content
Dogomania

Złamany palec


adsgae

Recommended Posts

Pies złamał pazur, foto:
[attachment=1555:8401.attach]
Czy z tym trzeba jechać do weterynarza, aby obciąć, czy też zostawić, aż samo odpadnie, albo da się samemu jakoś pomóc? Nie boli go cały czas, bo biega normalnie, ale jak dotknie, uderzy, to strasznie piszczy.

Link to comment
Share on other sites

Ze zdjęcia wygląda że pazur złamany dość wysoko więc to nie bagatela.
Moim zdaniem "domowymi" sposobami sobie nie poradzisz. Trzeba to umiejetnie obciąć ( taki odłamek nawet jesli w koncu odpadnie bedzie sprawiał psu wiele bólu a i może przy tym skonczyc sie rozszczepieniem tego co zostało i mocnym krwawieniem)
No i niestety takie złamanie na wysokosci miazgi to otwarte wrota dla zakażenia więc ranke trzeba porządnie zdezynfekować i załozyc opatrunek. Nie wykluczone że wet poda tez antybiotyk osłonowo

Link to comment
Share on other sites

Z tego co widzę, to jest to podobne złamanie do tego, które miała moja sunia. My od razu poszliśmy do weterynarza, który wyrwał pazur do końca. To jest bardzo bolesne dla psa(to złamanie), będzie to sobie lizał i próbował samodzielnie wyrwać. Może dojść do zakażenia. My po zabiegu dostaliśmy antybiotyk i maść do smarowania, a także przez chyba 2 dni nosiliśmy opatrunek

Link to comment
Share on other sites

justika wet obcina nie odrywa,przeważnie robia to pod tzw znieczuleniem miejscowym(znieczulenie w sprayu).pazur na zdjęciu złamał się w miejscu częsci żywej -mocno krwawiącej.
a tak nawiasemmówiąc jak pójdziesz do weta to niech obetnie wszytkie pazury(chyba że masz obcinaczkę do psich pazurów w domu to zrób to sama).strasznie długie i może być tak,że niedługo co drugi może mieć złamany w podobny spasób

Link to comment
Share on other sites

U mnie niestety wyrwał, pazur ułamał się blisko skóry. Byłam przy tym, widziałam:). Trwało to naprawdę chwilkę i bolało psa, ale dużo bardziej bolało ją wcześniej, gdy miała właśnie taki naderwany. Później już widać było, że nie interesowała się tym miejscem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']ja bym do takiego wiecej nie poszła,skoro nie wie jak urzywać cążek do pazurów[/QUOTE]

w wypadku wysokiego i rozszczepionego odłamania zwykłe cążki do obcinania pazurów nie mają zastosowania -czasem jednak wet wie trochę więcej niz się niektórym wydaje...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...